www.svetmobilne.cz
>
>
>

Logitech K810: podsvícená kvalita

Logitech K810: podsvícená kvalita
, , recenze
S celým označením Bluetooth Illuminated Keyboard K810 dorazila k nám na vyzkoušení klávesnice určená především pro mobilní zařízení, čemuž odpovídá její rozhraní, ale také rozměry. Kromě toho se můžeme těšit také na podsvícení.reklama
Kde koupit Logitech K810?
e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)
Naposledy jsme si vyzkoušeli klávesnici vybavenou rozhraním Bluetooth na začátku minulého roku, kdy se představil model Microsoft Bluetooth Mobile Keyboard 5000, což je v podstatě stejné zařízení jako dnes zkoumaná Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810, tedy až na ono podsvícení, ale také jistou funkci Logitech Easy-Switch. Ta nám má umožnit snadné přepínání mezi různými zařízeními, mezi něž může patřit třeba PC/notebook, tablet či chytrý telefon, takže ji budeme moci využít i v domácnosti jako jednu hlavní klávesnici využitelnou pro ovládání až třech zařízení.- klikněte pro zvětšení -


Klávesnice K810 se přitom dokáže se svým podsvícením přizpůsobit okolním podmínkám, takže ve tmě automaticky zapne své LED pod klávesami. To samozřejmě bude ale klást vyšší nároky na energii, takže lze předpokládat, že podsvícení bude aktivní jen po nezbytně nutnou dobu, čili v průběhu psaní. Vedle toho nám Logitech slibuje i kvalitní zpracování s využitím hliníku a také tenké tělo. Easy-Switch, podsvícení a zpracování jsou tedy tři hlavní taháky, alespoň dle webové prezentace Logitechu.

Obal této klávesnice má klasický černo-zelený design a ona samotná je v něm dobře chráněna v pevné fólii, což je jediný plastický materiál v obalu. Pod sebou pak má příslušenství, a to tištěné materiály a vedle nich USB kabel s koncovkou micro USB pro dobíjení. Je tedy jasné, že to budeme moci realizovat i pomocí běžné nabíječky pro mobily.


Model
Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810
Rozměry
287 x 127 x 5 - 10 mm
Hmotnost
337 g
Klávesy
80 kláves - české rozložení
bílé podsvícení
Rozhraní
Bluetooth 3.0 (cca 10metrový dosah)
Barva
černá a šedá
Napájení
vestavěný akumulátor Li-pol
výdrž až 10 dní s podsvícením / 12 měsíců bez podsvícení
dobíjení - 3 hodiny
Kompatibilita
Windows 7, Windows 8 nebo Windows RT
iPhone, iPad, iPad 2, iPad (3. a 4. generace), iPad mini s iOS 4.0 a novějším
Android 3.0 a novější
Logitech Illuminated Keyboard K810
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Logitech K810 je klávesnice, která svou velikostí odpovídá klávesnici notebooku. Můžeme ji ale označit za klávesnici plné velikosti, protože její pole kláves je stejně široké jako u klasické desktopové klávesnice (pokud tedy samozřejmě nepočítáme její střední a numerické klávesy). Celkově tu máme 80 kláves, z nichž řada má různé funkce a ty speciální vyšly jako obvykle na horní řadu kláves F1 až F12. Přesně tam budeme moci ovládat podsvícení nebo se přepínat mezi jednotlivými zařízeními.


Rozhraní Bluetooth 3.0 zde stačí na cca 10metrový dosah, což je standard a další důležitou součástí je baterie typu Li-pol. U ní Logitech neuvádí kapacitu, ale zase nabídne informace o její výdrži, dle níž nebude kapacita zrovna nízká. S podsvícením má totiž klávesnice vydržet pracovat až 10 dní a bez něj dokonce až 12 měsíců. Pro opětovné dobití pak postačí 3 hodinky. Toto všechno jsou samozřejmě jen orientační údaje, které není možné u takovéhoto zařízení ověřit, protože bude velmi záležet na míře využití a navíc i na nastavení podsvícení, čili jeho intenzitě.

Co se týče kompatibility, pak uvedené údaje také neplatí stoprocentně, neboť klávesnice byla úspěšně vyzkoušena také s telefonem, na němž běží operační systém Android 2.3.4 a lze předpokládat, že v případě OS Windows to asi také nebude omezeno systémem Windows 7.


Zpracování klávesniceLogitech pro výrobu této klávesnice použil jednak tmavě šedý plast s drsným povrchem, který tvoří základnu celého zařízení. Seshora pak byl přiklopen především hliníkovým plechem s broušeným povrchem a právě do něj byla zasazena většina tlačítek typu Chiclet, jež jsou opět vyrobena z tmavě šedého až černého plastu. Pouze vrchní řada funkčních tlačítek je zasazena do černého plastu, jenž má v tomto případě zrcadlově lesklý povrch.
- klikněte pro zvětšení -


Tělo této klávesnice je dostatečně tuhé na to, abyste s ním mohli pracovat na rovné desce stolu i na nerovném povrchu, čili třeba s klávesnicí položenou na nohách. Zkroutit jej sice lze, ale při běžném použití se vám klávesnice deformovat nebude.

Co se týče samotných kláves s cca 3mm zdvihem, ta se od sebe vzájemně liší svým tvarem. Klávesy ve vrchní a spodní řadě jsou mírně vypouleny, podobně jako mezerník u desktopové klávesnice. Všechny ostatní klávesy uzavřené uprostřed však jsou (opět stejně jako u desktopového protějšku) mírně prohnuty, což by mělo přispět k ergonomii a zajistit lepší orientaci pouze po hmatu. Spokojen jsem by také s umístěním šipek, jež budeme moci bezpečně nahmatat i poslepu, což je neocenitelné v řadě aplikací.

Nabídka kláves je standardní, pouze některé byly obohaceny o funkce navíc, což se tedy týká výhradně horní řady kláves F1 až F12. Pomocí prvních třech budeme přepínat mezi jednotlivými zařízeními pro ovládání, což má fungovat velmi prostě. Jen stiskneme klávesu a počkáme, až modrá kontrolka nad ní přestane blikat, rozsvítí se a následně zhasne, čímž potvrdí navázané spojení.

Funkce klávesy F4 je přepínání mezi spuštěnými aplikacemi, pak tu máme F5 a F6 pro změnu intenzity bílého podsvícení kláves, F7 pro přehrávání multimédií, F8 až F10 pro nastavení zvuku, F11 má také funkci tlačítka Home a nakonec tu je F12. Ta může u systému Windows spustit kalkulačku, u zařízení s iOS ukáže či schová klávesnici. A to je vše, co je na vrchní části klávesnice K810 zajímavé.
- klikněte pro zvětšení -


Podívejme se ještě v krátkosti na její opačnou část, kde najdeme pouze čtyři velmi nízké nožky zabraňující klouzání klávesnice po hladkém povrchu a nakonec je tu poblíž hlavního vypínače zapuštěné tlačíko Connect pro navázání spojení. Hlavní vypínač je tedy umístěn na pravé hraně a je posuvný a dvoupolohový.

Na horní hraně zase můžete vidět nezbytný port micro USB pro dobíjení klávesnice.


PříslušenstvíPrávě k dobíjení klávesnice poslouží cca 120cm elegantně smotaný kabel, takže je jasné, že dle předpokladu výrobce máme využít energii z počítače. Nicméně na cestách bude samozřejmě možné využít také nabíječku telefonu, pokud tedy ta vaše má k dispozici příslušnou koncovku nebo USB port pro odpojitelný kabel.

Vedle toho v balení najdeme už jen manuál s několika užitečnými informacemi, třeba o záruce. Nic víc není potřeba, i když by se u klávesnice za takovou cenu slušilo přihodit alespoň jednoduché plátěné cestovní pouzdro.
reklama
Nejnovější články
Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C
Huawei opět dokazuje, že značky a modelové řady jsou pro něj nic neznamenají a obměňuje je podle poptávky na jednotlivých trzích. Nedávno představený Honor 6C se bude na v ČR prodávat jako Huawei Nova Smart, v Číně potom stejný model nese název Enjoy 6s.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace
Problém s červeným nádechem displeje, který postihl některé první kusy Galaxy S8, nejspíš půjde odstranit pomocí aktualizace softwaru. Hlavní slabinou Galaxy S8 však není displej, nýbrž čtečka otisků prstů, shodují se recenzenti.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Chystaný top model LG V30 by měl napravit chyby LG G6 Chystaný top model LG V30 by měl napravit chyby LG G6
LG G6 oproti Samsungu Galaxy S8 postrádá zakřivený displej nebo nejmodernější procesor. Tyto nedostatky by ovšem mohl napravit připravovaný smartphone LG V30, který se údajně dostane na trh letos na podzim.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft představí přímou konkurenci pro chromebooky Microsoft představí přímou konkurenci pro chromebooky
Příští měsíc nejspíš Microsoft představí platformu Windows 10 Cloud, která bude cestou k velmi levným notebookům určeným především pro vzdělávání. Půjde tedy o přímou konkurenci pro chromebooky, jejichž popularita v amerických školách dlouhodobě roste.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
V některých kusech Huawei P10 nalezneme pomalejší úložiště i paměť V některých kusech Huawei P10 nalezneme pomalejší úložiště i paměť
Huawei dodává svůj nový smartphone P10 s různými komponenty, přičemž zákazník nemá šanci zjistit, jakou verzi kupuje. Některé kusy nabízejí pomalejší vnitřní úložiště či operační paměť. Výrobce se brání tím, že se jedná o standardní postup.
21.4.2017,  aktualita, Jáchym Šlik