Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Příčiny vznícených telefonů Galaxy Note 7 byly dvě, zveřejnil Samsung

23.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung uspořádal tiskovou konferenci, na které oficiálně zveřejnil dlouho očekávané výsledky šetření příčin problémů s phabletem Galaxy Note 7. Vznítit se mohly jak původní, tak již vyměněné kusy zařízení, přičemž důvod byl v každém případě jiný.
Na tiskové konferenci vystoupil šéf Samsung Mobile DJ Koh, který se za incident ještě jednou omluvil a poděkoval za trpělivost zákazníkům, operátorům i partnerům. Konečně také došlo ke zveřejnění výsledků vyšetřování, které trvalo několik měsíců. Kromě vlastního interního šetření oslovil Samsung také nezávislé společností UL, Exponent a TÜV Rheinland, přičemž všichni došli ke stejnému výsledku. Za explozi Galaxy Note 7 může vadná baterie, i když příčiny jsou hned dvě. U původních kusů byla použita baterie od Samsung SDI, která se vyznačovala chybnou konstrukcí. Elektrody v pravém horním rohu byly náchylné k ohýbání, a tak mohlo dojít ke zkratu.





Vyměněné kusy smartphonu už sice disponovaly bateriemi od společnosti Amperex, ale také u nich se objevil závažný problém. Kvůli výrobní vadě mohlo dojít k přehřívání baterie a následnému zkratu. Dodavatel zkrátka spěchal, aby uspokojil poptávku Samsungu, a patrně podcenil některé testy. Zároveň bylo vyloučeno, že by se problém jakkoliv týkal hardwaru či softwaru samotného telefonu, ačkoliv na seznamu podezřelých byl mimo jiné systém nabíjení, port USB Type-C či skener oční duhovky. Samsung po tomto incidentu také výrazně zpřísnil bezpečnostní opatření.

Baterie pro každý model bude procházet osmistupňovým laboratorním testem, který zahrnuje přehřívání, úplné nabití i vybití nebo odolnost při extrémních teplotách. Některé z testů jdou výrazně nad rámec průmyslových standardů. U chystaného Galaxy S8 ani Galaxy Note 8 by se tedy podobný problém neměl opakovat.






Zdroj: Engadget.com
reklama