Pracovní notebooky Acer TravelMate P4 přicházejí v nové generaci

Pracovní notebooky Acer TravelMate P4 přicházejí v nové generaci
, , aktualita
Acer oznámil novou generaci notebooků TravelMate P4, která spojuje pracovní funkce a rozumnou cenu. Dostupný bude opět ve čtrnácti- i patnáctipalcové variantě, ale na procesory Intel Kaby Lake můžeme zapomenout, místo nich byly použity čipy Skylake.reklama
Acer TravelMate P459TravelMate P449 je dvojice nejnovějších pracovních notebooků, které zákazníkům nezruinují peněženku, ale přitom nabídnou solidní výbavu, odolné šasi a řadu užitečných funkcí pro podnikovou sféru. První model vsází na 15,6“ displej, zatímco druhý nabídne menší 14“ úhlopříčku. Na výběr bude z HD (1366 x 768) i Full HD IPS (1920 x 1080) panelu s volitelným dotykovým ovládáním, ve všech případech s matnou úpravou zabraňující odleskům.

Víko je možné otevřít do úhlu až 180 stupňů, tedy do roviny se základnou, ve které nalezneme procesory Intel Core i5 či Core i7. Jedná se však o šestou generaci na architektuře Skylake, nikoliv nejnovější Kaby Lake. Důvodem bude nejspíš prozatímní chybějící podpora technologií Intel vPro u sedmé generace procesorů. Acer patrně nechtěl čekat na uvedení dalších procesorů od Intelu, neboť poslední TravelMate P4 už se začal prodávat na vybraných trzích. Procesoru dělá společnost až 8GB DDR4 RAM a maximálně 256GB SSD. Volitelně může být přidána dedikovaná grafická karta Nvidia GeForce 940MX.

Relativně široká nabídka v oblasti konektivity zahrnuje Wi-Fi 802.11ac s 2x2 MIMO, USB Type-C, čtveřici USB Type-A, HDMI, VGA, čtečku SD karet a SmartCard. O podpoře Thunderbolt 3 se tisková zpráva nezmiňuje, notebooky však podporují proprietární dokovací stanici od Aceru umožňující dále rozšířit nabídku portů. Z bezpečnostních funkcí nechybí šifrovací čip TPM 2.0, Acer ProShield Manager chránící počítač před nejrůznějšími hrozbami ani čtečka otisků prstů v kombinaci se službou Windows Hello. Při práci do noci se může hodit podsvícená klávesnice, jednotlivé klávesy mají zdvih 1,6 mm.

Do přibližně 2 cm tenkého těla, které prošlo podle výrobce řadou testů odolnosti, se vměstnala také baterie s až osmihodinovou výdrží. Poslední generace notebooků Acer TravelMate P4 bude samozřejmě dodávána s předinstalovaným operačním systémem Windows 10. Prodej už byl zahájen na americkém trhu, kde se notebooky prodávají za cenu od 649 dolarů, v přepočtu 16 800 Kč bez DPH. V ceně je roční mezinárodní záruka, která umožňuje bezplatnou opravu po celém světě.

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama
Nejnovější články
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C
Huawei opět dokazuje, že značky a modelové řady pro něj nic neznamenají a obměňuje je podle poptávky na jednotlivých trzích. Nedávno představený Honor 6C se bude na v ČR prodávat jako Huawei Nova Smart, v Číně potom stejný model nese název Enjoy 6s.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace
Problém s červeným nádechem displeje, který postihl některé první kusy Galaxy S8, nejspíš půjde odstranit pomocí aktualizace softwaru. Hlavní slabinou Galaxy S8 však není displej, nýbrž čtečka otisků prstů, shodují se recenzenti.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik