www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Nexus 9 od HTC: údajná uniklá výbava a design

Nexus 9 od HTC: údajná uniklá výbava a design
, , aktualita
O Nexus tabletu vyrobeném HTC se spekuluje už poměrně dlouho. Nyní na internet unikla výbava i obrázek tohoto zařízení s názvem HTC Volantis, respektive Nexus 9. Měli bychom však být na pozoru, možná se totiž jedná podvod.reklama
HTC bylo výrobcem úplně prvního smartphonu z řady Nexus, který spatřil světlo světa na začátku roku 2010. Po více než čtyřech letech by se taiwanský výrobce mohl opět stát výrobcem Nexus zařízení. Jen to tentokrát nebude smartphone, ale tablet.

Web AndroidPolice.com přinesl informace o podobě a výbavě chystaného tabletu HTC Volantis, který by se na pulty obchodů mohl dostat pod názvem Nexus 9. Ještě než se pustíte do čtení a snění, musíme vás upozornit, že pravost následujících informací nebyla potvrzena a nemůžeme tedy vyloučit, že se nejedná o podvod.

Podezřelé je především to, že uniklé spekulace nesouhlasí s obrázkem zveřejněným stejným zdrojem. Ve specifikacích nalezneme například zmínku o dvojici předních stereo reproduktorů nebo hliníkovém těle, ani jednou z těchto vlastností však tablet na obrázku nedisponuje. Místo toho se jedná o jakéhosi křížence Nexusu 5 a Nexusu 7 (2013).

Je tedy možné, že tablet bude vypadat zcela jinak nebo jsou naopak vymyšlené specifikace. A možná je bohužel i varianta, že HTC na žádném Nexusu nepracuje.Toto je původní uniklý obrázek Nexusu9/HTC Vilantis...


...na jehož základě web AndroidPolice.com vytvořil tento render.

Ve výbavě nového Nexusu údajně nalezneme 8,9” s rozlišením 2048 x 1440 pixelů, což znamená docela slušnou jemnost 281 ppi. Poměr stran je stejně jako u iPadu Mini a některých dalších tabletů 4:3. Srdcem přístroje by měl být čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra K1 (Cortex A15) taktovaný až na 2,3 GHz a doplněný o 192-jádrovou grafiku.

Chybět by neměla ani 2GB RAM a 16 nebo 32GB interní paměť v závislosti na zvolené variantě, Zdroj se zmiňuje také o 8MPx zadním fotoaparátu s optickou stabilizací obrazu a 3MPx přední kamerce. Hmotnost tabletu by měla být 418 g v případě Wi-Fi verze, respektive 427 g u LTE verze.

16GB varianta by měla stát 399 dolarů (8 000 Kč), za 32GB variantu pak údajně dostane cenovku 499 dolarů (10 000 Kč). Tyto ceny se samozřejmě týkají verze tabletu s Wi-Fi, za LTE si budou muset zájemci jistě připlatit. Ceny to nejsou rozhodně nízké, což je v případě Nexus zařízení docela překvapivé.

Nového tabletu od HTC bychom se mohli oficiálně dočkat už příští týden na konferenci Google I/O, která probíhá od 25. do 26. června v San Francisku.

Stručný přehled údajné výbavy tabletu Nexus 9 (HTC Volantis):
  • Displej: 8,9” s rozlišením 2048 x 1440 pixelů a jemností 281 ppi
  • Procesor: čtyřjádrový NVIDIA Tegra K1, 2,3 GHz
  • RAM: 2GB
  • Vnitřní paměť: 16/32GB (v závislosti na zvolené variantě)
  • Fotoaparáty: 8MPx zadní (s optickou stabilizací obrazu), 3MPx přední
  • Operační systém: Android (dosud nepředstavená verze)
  • Rozměry: 226,3 x 151,9 x 7,9 mm
  • Hmotnost: 418 g (Wi-Fi) nebo 427 g (LTE)

Zdroj: AndroidPolice.com

HTC Nexus 9 16GB
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Nexus 9 32 GB
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém
Pokukujete po novém Xiaomi Mi 6? Potom byste měli vědět, že nové vlajkové lodi chybí podpora LTE frekvence 800 MHz, která je velmi často používána českými operátory. Nezbývá než doufat, že se na trh dostane „globální verze“ tohoto modelu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač
Na český trh se dostaly chytré helmy Livall, které mohou cyklisté propojit se svým smartphonem a využívat řadu nečekaných vychytávek včetně vysílačky, cyklopočítače, LED osvětlení nebo přivolání pomoci v případě nehody.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik