www.svetmobilne.cz
>
>
>

MediaTek připravil 10jádrové CPU MT6797 (Helio X20)

MediaTek připravil 10jádrové CPU MT6797 (Helio X20)
, , aktualita
Společnost MediaTek připravuje nové 10jádrové CPU MT6797 pro mobilní telefony a tablety. To slibuje vysoký výkon díky novým jádrům ARM Cortex-A72, které mohou být taktované až na frekvenci 2,5 GHz.reklama
Brzy se dočkáme nového mobilního procesoru MediaTek MT6797 (Helio X20). Ten má mít neuvěřitelných 10 jader, pochopitelně ale ne vždy mohou být všechna aktivní. Místo tradičního přepínání mezi čtyřmi pomalými a čtyřmi rychlými jádry zde najdete rovnou tři moduly pro nízkou, střední a vysokou zátěž. Základem jsou tak čtyři jádra Cortex-A53 s taktem 1,4 GHz, v případě vyššího zatížení přeberou výpočetní úlohy čtyři jádra Cortex-A53 s vyšším taktem 2,0 GHz. Pro maximální požadavky výkonu tu jsou dvě jádra ARM Cortex-A72 s taktem až 2,5 GHz. Procesor bude bohužel nadále vyráběn 20nm technologií.


MediaTek logo


Paměti moc nepotěší, neboť podporuje pouze LPDDR3 933MHz. Zvládne ale pracovat s fotoaparáty s 25MPx rozlišením při 30 snímcích za sekundu, může dekódovat 4K 10bitové 30fps video (H.265, H.264, VP9) a kódovat 4K 30fps video H.265. Grafickým čipem je ARM Mali-T880 s taktem 700 MHz. Obraz může posílat na WQXGA displej s rozlišením 2560×1600 pixelů nebo Full HD 1920×1080 pixelů při 120Hz frekvenci. Čip podporuje maximálně LTE Cat6. Výroba začne v létě, v mobilních telefonech by se tak měl objevit do konce letošního roku.

Zdroj: phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C
Huawei opět dokazuje, že značky a modelové řady pro něj nic neznamenají a obměňuje je podle poptávky na jednotlivých trzích. Nedávno představený Honor 6C se bude na v ČR prodávat jako Huawei Nova Smart, v Číně potom stejný model nese název Enjoy 6s.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace
Problém s červeným nádechem displeje, který postihl některé první kusy Galaxy S8, nejspíš půjde odstranit pomocí aktualizace softwaru. Hlavní slabinou Galaxy S8 však není displej, nýbrž čtečka otisků prstů, shodují se recenzenti.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik