MacBook Pro Retina přijde s grafikou Iris Pro

MacBook Pro Retina přijde s grafikou Iris Pro
, , aktualita
Nová verze notebooku MacBook Pro s displejem s rozlišením Retina má přijít s procesory Intel Haswell, které nabídnou grafická jádra GT3. Jde tedy o nové integrované grafiky Intel, jež bychom dnes již měli označovat jako Iris a Iris Pro.reklama
Již dříve Apple ohlásil, že čtvrtá generace procesorů Haswell se dostane nejdříve do tenkých notebooků MacBook Air, kde by měly vylepšit výkon i výdrž na baterie, která je u těchto mobilních modelů velmi důležitá. Bylo tedy jen otázkou času, kdy Apple oznámí přechod na Haswell také u své hlavní třídy 15" notebooků MacBook Pro. Ty mají být již testovány s novými procesory Intel.

MacBook Pro s displejem Retina tak mají využít procesory označované jako Haswell-GT3, jež kombinují čtyři jádra x86, 6 MB L3 cache a také integrované grafické jádro s celkem 40 shaderovými jednotkami, což je dvojnásobný počet oproti normálním jádrům v moderních procesorech Haswell (GT2).

Takový výkon má stačit na "nakrmení" vysokého rozlišení Retina, a tak už prý nebude zapotřebí využívat samostatné grafické čipy, jako jsou NVIDIA GeForce GT 650M u první generace MacBook Pro s Retinou. To bezesporu vyvolá úsměv na tváři Intelu, zatímco NVIDIA či potažmo AMD už z toho samozřejmě veselé nebudou. Otázkou také je, jak moc budou tratit samotní uživatelé, neboť i když můžeme od Iris Pro očekávat slušný výkon, ten se těžko vyrovná rychlejším samostatným mobilním grafikám. Nicméně na potvrzení této zprávy si ještě počkejme, neboť je možné, že vedle Iris Pro tu bude ještě samostatné GPU.

Již brzy by se tedy měl na trh dostat 15" MacBook Pro s procesorem Intel Core i7-4950HQ se čtyřmi jádry (2,4 až 3,6 GHz), 6 MB L3 cache a grafikou Iris Pro 5200. Zda vedle ní bude i nějaká jiná, to zatím není jasné.

Zdroj: MacRumors

Apple MacBook Pro ME294CZ/A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple MacBook Pro ME864CZ/A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple MacBook Pro ME865CZ/A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Bezrámečkové Xiaomi Mi Mix inspirovalo další značky. Podívejte se na jejich alternativy Bezrámečkové Xiaomi Mi Mix inspirovalo další značky. Podívejte se na jejich alternativy
Xiaomi Mi Mix se svými extrémně tenkými rámečky okolo displeje znamenalo svěží vítr do nabídky high-endových smartphonů. Není divu, že se tento koncept snaží napodobit ostatní čínští výrobci. Mnohdy to zvládli docela obstojně, jindy už se to tolik nepovedlo.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Ženě na ruce explodoval chytrý náramek a způsobil jí popáleniny Ženě na ruce explodoval chytrý náramek a způsobil jí popáleniny
Ve Spojených státech se objevil případ, kdy majitelce na ruce explodoval její chytrý náramek Fitbit Flex 2. Stalo se tak údajně ve chvíli, kdy jen seděla doma v křesle. V tuto chvíli se naštěstí se jedná o jediný známý případ.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo pohřbí svou značku ZUK, stihla představit jen několik smartphonů Lenovo pohřbí svou značku ZUK, stihla představit jen několik smartphonů
Před necelými dvěma lety založená značka ZUK končí. Lenovo se totiž rozhodlo všechny své telefony prodávat pod názvem Moto. Za svůj skoro jepičí život stihl ZUK představit jen pět modelů, které však nabídly kvalitní parametry v kombinaci s atraktivními cenami.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung i LG pracují na displeji zahnutém na všech čtyřech stranách Samsung i LG pracují na displeji zahnutém na všech čtyřech stranách
Displej zabírající celou čelní plochu smartphonu je snem mnoha výrobců i uživatelů. Realizován by mohl být v podobě OLED panelu, který by byl zahnutý na všech čtyřech stranách. Takový displej v současné době údajně vyvíjí oba jihokorejští výrobci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  3 komentáře
Repasovaný Samsung Galaxy Note 7 zná svou cenu, prodávat se bude v Koreji Repasovaný Samsung Galaxy Note 7 zná svou cenu, prodávat se bude v Koreji
Prvním trhem, kde se na trh vrátí nechvalně proslulý Galaxy Note 7, bude Jižní Korea. Samsung začne prodávat repasovanou verzi phabletu v červnu, oproti původní ceně bude levnější jen o necelou třetinu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik