MacBook Pro Retina přijde s grafikou Iris Pro

MacBook Pro Retina přijde s grafikou Iris Pro
, , aktualita
Nová verze notebooku MacBook Pro s displejem s rozlišením Retina má přijít s procesory Intel Haswell, které nabídnou grafická jádra GT3. Jde tedy o nové integrované grafiky Intel, jež bychom dnes již měli označovat jako Iris a Iris Pro.reklama
Již dříve Apple ohlásil, že čtvrtá generace procesorů Haswell se dostane nejdříve do tenkých notebooků MacBook Air, kde by měly vylepšit výkon i výdrž na baterie, která je u těchto mobilních modelů velmi důležitá. Bylo tedy jen otázkou času, kdy Apple oznámí přechod na Haswell také u své hlavní třídy 15" notebooků MacBook Pro. Ty mají být již testovány s novými procesory Intel.

MacBook Pro s displejem Retina tak mají využít procesory označované jako Haswell-GT3, jež kombinují čtyři jádra x86, 6 MB L3 cache a také integrované grafické jádro s celkem 40 shaderovými jednotkami, což je dvojnásobný počet oproti normálním jádrům v moderních procesorech Haswell (GT2).

Takový výkon má stačit na "nakrmení" vysokého rozlišení Retina, a tak už prý nebude zapotřebí využívat samostatné grafické čipy, jako jsou NVIDIA GeForce GT 650M u první generace MacBook Pro s Retinou. To bezesporu vyvolá úsměv na tváři Intelu, zatímco NVIDIA či potažmo AMD už z toho samozřejmě veselé nebudou. Otázkou také je, jak moc budou tratit samotní uživatelé, neboť i když můžeme od Iris Pro očekávat slušný výkon, ten se těžko vyrovná rychlejším samostatným mobilním grafikám. Nicméně na potvrzení této zprávy si ještě počkejme, neboť je možné, že vedle Iris Pro tu bude ještě samostatné GPU.

Již brzy by se tedy měl na trh dostat 15" MacBook Pro s procesorem Intel Core i7-4950HQ se čtyřmi jádry (2,4 až 3,6 GHz), 6 MB L3 cache a grafikou Iris Pro 5200. Zda vedle ní bude i nějaká jiná, to zatím není jasné.

Zdroj: MacRumors

Apple MacBook Pro ME294CZ/A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple MacBook Pro ME864CZ/A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple MacBook Pro ME865CZ/A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější notebooky
reklama
Nejnovější články
Rozšířené realita Google Tango oživuje starověké památky v muzeu Rozšířené realita Google Tango oživuje starověké památky v muzeu
Systém rozšířené reality Google Tango, který se objevil už v několika smartphonech, může nabídnout muzeím a galeriím nové možnosti prezentace svých exponátů. Poprvé byla tato vychytávka využita v Detroitu, kde pomáhá oživovat starověké poklady.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Nokia 6 byla vyprodána během pár minut od zahájení prodeje Nokia 6 byla vyprodána během pár minut od zahájení prodeje
Nová Nokia 6 s Androidem se tento týden začala prodávat exkluzivně v čínském internetovém obchodě JD.com. První omezený počet smartphonů si zákazníci rozebrali do jedné minuty. Aktualizováno.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung a Android 7.0: jaké modely dostanou aktualizaci v první polovině roku? Samsung a Android 7.0: jaké modely dostanou aktualizaci v první polovině roku?
Samsung před pár dny zahájil aktualizaci prvních smartphonů na Android Nougat. Spolu s tím připomněl nejdůležitější nové funkce a především zveřejnil oficiální seznam svých zařízení, na které se této verze operačního systému dostane v první polovině roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Super Mario Run pro Android vyjde v březnu Super Mario Run pro Android vyjde v březnu
Hra Super Mario Run, která na iOS trhá rekordy v počtu stažení, bude možné z Google Play Store stáhnout v březnu. Mezitím se dávejte pozor na malware vydávající se za údajnou beta verzi, který se může šířit internetem. Aktualizováno.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Sony aktualizovalo na Android Nougat už osm Xperií, další následují Sony aktualizovalo na Android Nougat už osm Xperií, další následují
Jedním z nejvzornějších výrobců, alespoň co se týče aktualizací na Android Nougat, je bezpochyby Sony. Zatímco konkurence s vydáváním teprve začíná, japonský výrobce už počet modelů s updatem navýšil na osm. Naposledy přibyla Xperia Z3+ a řada Xperia Z5.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře