www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Lenovo ThinkPad E475 a E575: cenově dostupné AMD Bristol Ridge Pro

Lenovo ThinkPad E475 a E575: cenově dostupné AMD Bristol Ridge Pro
, , aktualita
Jedněmi z prvních notebooků, které nabídnou sedmou generaci APU od AMD, budou Lenovo ThinkPady E475 a E575. Mělo by se jednat o cenové dostupné modely pro firmy, na trh se dostanou v listopadu.reklama
Před pár týdny jsme poprvé psali o noteboocích Lenovo ThinkPad E470 a ThinkPad E570, které se brzy dostanou na trh jako nejspíš vůbec první ThinkPady s procesory Intel Kaby Lake. K dostání ovšem bude už tradičně také varianta s hardwarem od AMD, kterou nám sám tento výrobce komponentů oznámil v tiskové zprávě. Nové modely ponesou označení ThinkPad E475 a ThinkPad E575. První z nich nabídne čtrnáctipalcovou úhlopříčku displeje a konstrukci, která se už částečně podobá ultrabookům. Druhá jmenovaná novinka vsadí na tradičnější patnáctipalcovou úhlopříčku i notebookovou konstrukci (více portů, optická mechanika, vyjímatelná baterie aj.).

Společnou část výbavy tvoří sedmá generace APU od AMD, konkrétně Bristol Ridge Pro. Ta je určena přímo pro podnikovou sféru, která využije sadu funkcí AMD Dash zvyšující bezpečnost i produktivitu. Jedná se o jakousi obdobu Intel vPro, která je nabízena jen pro vybrané procesory Intel Core i5 a Core i7, naproti tomu technologie AMD Dash má být dostupná i v levnějších APU. Odlišnosti nalezneme také v případě použitých grafických karet, které budou nabízeny vždy volitelně. ThinkPady E470 a E570 (s procesory Intel Core) bude možné objednat s blíže nespecifikovanými kartami Nvidia GeForce, v ThinkPadech E475 a E575 najdeme volitelnou grafiku AMD Radeon R5 M430.

K dsipozici mají být také vylepšené mikrofony pro kvalitní zvuk během videohovorů. Hmotnost notebooků začíná na 1,87 kg a tloušťka nepřekračuje 24 mm. Nové modely zamíří na trh 7. listopadu za dosud neupřesněnou cenu, ale už nyní je jasné, že na poměry pracovních notebooků půjde o přijatelné částky

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama
Nejnovější články
Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10 Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10
Do vod cenově dostupných tabletů s připojitelnou klávesnicí a systémem Windows připluje poměrně velká ryba. Miix 320 nabídne oproti předchůdci displej s Full HD rozlišením a reproduktory vylepšené technologií Dolby Advanced Audio.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh
ZTE na veletrhu MWC 2017 v tichosti odhalilo telefon Nubia N1 Lite, který má vycházet z již prodávaného modelu Nubia N1. Ve skutečnosti je ovšem jedním z mála společných znaků 5,5“ displej. Zachrání vše alespoň přijatelná cena?
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy Book: špičkové tablety s Windows ve dvou velikostech Samsung Galaxy Book: špičkové tablety s Windows ve dvou velikostech
Jednou z novinek Samsungu na veletrhu MWC 2017 je řada tabletů Galaxy Book, která zahrnuje dva modely odlišující se úhlopříčkou displeje i dalšími parametry. Oba modely ovšem spojuje konvertibilní konstrukce, procesor od Intelu a systém Windows 10.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo Tab 4: čtyři univerzální tablety pro děti i pracanty Lenovo Tab 4: čtyři univerzální tablety pro děti i pracanty
Lenovo představilo čtvrtou generací svých cenově dostupných tabletů. K dostání bude s osmi- i desetipalcovým displejem, volitelné příslušenství potom z tabletu udělá ideální stroj pro dětské hry či pracovní nasazení.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Sony Xperia XZ Premium: prvenství ve 4K HDR displeji a Snapdragonu 835 Sony Xperia XZ Premium: prvenství ve 4K HDR displeji a Snapdragonu 835
Hlavní novinkou Sony na veletrhu MWC 2017 je nová vlajková loď Xperia XZ Premium, která se jako první smartphone na světě chlubí 4K HDR displejem. Další prvenství si japonský výrobce odnáší v použití procesoru Snapdragon 835.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik