www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

iPhone 8 nakonec nejspíš nabídne rovný OLED displej

iPhone 8 nakonec nejspíš nabídne rovný OLED displej
, , aktualita
Informace o „speciálním“ iPhonu 8 se objevují takřka neustále, ale velmi často si navzájem odporují. Důvodem by měla být dosud nefinalizovaná podoba tohoto modelu, přesto už se Apple v některých záležitostech údajně rozhodl.reklama
Japonský blog Macotakara, který již v minulosti mnohokrát přinesl poměrně přesné informace o produktech od Applu, se zabývá tématem připravovaného „výročního“ iPhonu, který by měl být představen letos na podzim po boku iPhonů 7s a 7s Plus. Nejčastěji bývá označován jako iPhone 8 nebo iPhone Edition, někdy se však můžeme setkat například s názvem iPhone X. Ať už budeme připravovanou novinku označovat jakkoliv, mělo by jít o smartphone plný inovací po stránce designu i funkční výbavy. Velmi často se v souvislosti s tímto modelem spekuluje o OLED displeji, ale mnoho dílčích informací se liší.

Důvodem je podle blogu Macotakara fakt, že všechny tyto spekulace vycházejí ze zdrojů v dodavatelském řetězci, od kterých si Apple objednává komponenty pro svůj připravovaný iPhone. Jenže už přitom zapomínají, že ještě před finální verzí telefonu vznikne velké množství prototypů, u kterých výrobce může různě experimentovat. V těchto fázích, které jsou interně označovány jako EVT (Engineering Verification Testing) a DVT (Design Verification Testing) se tedy Apple ještě nerozhodl, jaká bude finální výbava a podoba daného zařízení. Od dodavatelů proto objednává nejrůznější komponenty jako jsou rovné i zakřivené OLED displeje, LCD panely, skenery obličeje a další, z nichž některé samozřejmě ve finální verzi telefonu nevyužije. Podobné je to s materiály šasi, kdy výrobce experimentuje s kovem a sklem, ale také keramikou a dalšími méně obvyklými materiály.
Možná podoba iPhonu 8/Edition


Dobrou zprávou je, že iPhone 8 už nejspíš prošel fází EVT a měl by tedy být ve fázi DVT, takže již patrně došlo k některým rozhodnutím, které se týkají finální podoby telefonu. Apple se údajně rozhodl pro šasi kombinující skleněnou přední i zadní stranu s kovovým rámem. Opravdu by měl být použit OLED panel, a to konkrétně rovná verze pokrývající téměř celou čelní plochu zařízení. Nakonec se tedy nejspíš v letošním roce nedočkáme iPhonu se zakřiveným displejem ve stylu Galaxy S8, o kterém se velmi často spekulovalo. K další již finalizované výbavě by měl patřit duální fotoaparát s vertikálně umístěnými snímači, který by mohl být využíván také pro potřeby rozšířené reality (AR).

Očekávat bychom měli rovněž virtuální domovské tlačítko, i když přesné řešení zatím zůstává neznámé. Prozatím totiž není dostupná technologie, která by umožňovala integrovat čtečku otisků prstů do displeje. Touch ID by tedy u iPhonu 8 mohlo být umístěno jinde, nebo dokonce zcela nahrazeno jinou technologií zabezpečení pomocí biometrických údajů, jako je rozpoznání obličeje.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Podvodníci v Pokémon Go! jsou trestáni zobrazováním základních pokémonů Podvodníci v Pokémon Go! jsou trestáni zobrazováním základních pokémonů
Niantic bojuje proti těm, kteří využívají nekalé prostředky při hraní hry Pokémon Go! Nyní přistoupila k novému způsobu trestu, kdy se takovým hráčům nezobrazují všichni dostupní pokémoni, pouze ti základní.
25.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Huawei Matebook X, E a D: jedna řada, tři různé modely Huawei Matebook X, E a D: jedna řada, tři různé modely
Huawei podle očekávání představil novou generaci Matebook. A místo jednoho modelu byly představeny hned tři s různými velikostmi i výbavou. Liší se také konstrukce. MateBooky X a D jsou notebooky, MateBook E je tablet s klávesnicí.
25.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Xperia XZ1, XZ1 Compact a X1 začínají odhalovat své parametry Xperia XZ1, XZ1 Compact a X1 začínají odhalovat své parametry
Podle posledních informací připravuje Sony pro veletrh IFA 2017 minimálně tři nové smartphony. Dva z nich by měly nabídnout procesor Snapdragon 835, v případě modelu XZ1 Compact dokonce v kombinaci s velmi malými rozměry.
23.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony
Připravovaný Android O přinese delší výdrž baterii, vyšší stabilitu aplikací i kvalitnější zabezpečení. Jak toho Google dosáhne? Kromě toho byly představeny také nové kulaté emotikony, které nahradí dosavadní podivné tvary.
22.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech
Android nalezneme jak na vlajkových lodích, tak extrémně levných telefonech za pár tisíc korun. A právě na ně cílí nová sada Android Go, která obsahuje aplikace a funkce pro low-endové modely s 1GB či menší RAM. Neméně důležitá bude také úspora mobilních dat.
22.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik