www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

iPhone 8 nakonec nejspíš nabídne rovný OLED displej

iPhone 8 nakonec nejspíš nabídne rovný OLED displej
, , aktualita
Informace o „speciálním“ iPhonu 8 se objevují takřka neustále, ale velmi často si navzájem odporují. Důvodem by měla být dosud nefinalizovaná podoba tohoto modelu, přesto už se Apple v některých záležitostech údajně rozhodl.reklama
Japonský blog Macotakara, který již v minulosti mnohokrát přinesl poměrně přesné informace o produktech od Applu, se zabývá tématem připravovaného „výročního“ iPhonu, který by měl být představen letos na podzim po boku iPhonů 7s a 7s Plus. Nejčastěji bývá označován jako iPhone 8 nebo iPhone Edition, někdy se však můžeme setkat například s názvem iPhone X. Ať už budeme připravovanou novinku označovat jakkoliv, mělo by jít o smartphone plný inovací po stránce designu i funkční výbavy. Velmi často se v souvislosti s tímto modelem spekuluje o OLED displeji, ale mnoho dílčích informací se liší.

Důvodem je podle blogu Macotakara fakt, že všechny tyto spekulace vycházejí ze zdrojů v dodavatelském řetězci, od kterých si Apple objednává komponenty pro svůj připravovaný iPhone. Jenže už přitom zapomínají, že ještě před finální verzí telefonu vznikne velké množství prototypů, u kterých výrobce může různě experimentovat. V těchto fázích, které jsou interně označovány jako EVT (Engineering Verification Testing) a DVT (Design Verification Testing) se tedy Apple ještě nerozhodl, jaká bude finální výbava a podoba daného zařízení. Od dodavatelů proto objednává nejrůznější komponenty jako jsou rovné i zakřivené OLED displeje, LCD panely, skenery obličeje a další, z nichž některé samozřejmě ve finální verzi telefonu nevyužije. Podobné je to s materiály šasi, kdy výrobce experimentuje s kovem a sklem, ale také keramikou a dalšími méně obvyklými materiály.
Možná podoba iPhonu 8/Edition


Dobrou zprávou je, že iPhone 8 už nejspíš prošel fází EVT a měl by tedy být ve fázi DVT, takže již patrně došlo k některým rozhodnutím, které se týkají finální podoby telefonu. Apple se údajně rozhodl pro šasi kombinující skleněnou přední i zadní stranu s kovovým rámem. Opravdu by měl být použit OLED panel, a to konkrétně rovná verze pokrývající téměř celou čelní plochu zařízení. Nakonec se tedy nejspíš v letošním roce nedočkáme iPhonu se zakřiveným displejem ve stylu Galaxy S8, o kterém se velmi často spekulovalo. K další již finalizované výbavě by měl patřit duální fotoaparát s vertikálně umístěnými snímači, který by mohl být využíván také pro potřeby rozšířené reality (AR).

Očekávat bychom měli rovněž virtuální domovské tlačítko, i když přesné řešení zatím zůstává neznámé. Prozatím totiž není dostupná technologie, která by umožňovala integrovat čtečku otisků prstů do displeje. Touch ID by tedy u iPhonu 8 mohlo být umístěno jinde, nebo dokonce zcela nahrazeno jinou technologií zabezpečení pomocí biometrických údajů, jako je rozpoznání obličeje.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C
Huawei opět dokazuje, že značky a modelové řady jsou pro něj nic neznamenají a obměňuje je podle poptávky na jednotlivých trzích. Nedávno představený Honor 6C se bude na v ČR prodávat jako Huawei Nova Smart, v Číně potom stejný model nese název Enjoy 6s.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace
Problém s červeným nádechem displeje, který postihl některé první kusy Galaxy S8, nejspíš půjde odstranit pomocí aktualizace softwaru. Hlavní slabinou Galaxy S8 však není displej, nýbrž čtečka otisků prstů, shodují se recenzenti.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Chystaný top model LG V30 by měl napravit chyby LG G6 Chystaný top model LG V30 by měl napravit chyby LG G6
LG G6 oproti Samsungu Galaxy S8 postrádá zakřivený displej nebo nejmodernější procesor. Tyto nedostatky by ovšem mohl napravit připravovaný smartphone LG V30, který se údajně dostane na trh letos na podzim.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft představí přímou konkurenci pro chromebooky Microsoft představí přímou konkurenci pro chromebooky
Příští měsíc nejspíš Microsoft představí platformu Windows 10 Cloud, která bude cestou k velmi levným notebookům určeným především pro vzdělávání. Půjde tedy o přímou konkurenci pro chromebooky, jejichž popularita v amerických školách dlouhodobě roste.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
V některých kusech Huawei P10 nalezneme pomalejší úložiště i paměť V některých kusech Huawei P10 nalezneme pomalejší úložiště i paměť
Huawei dodává svůj nový smartphone P10 s různými komponenty, přičemž zákazník nemá šanci zjistit, jakou verzi kupuje. Některé kusy nabízejí pomalejší vnitřní úložiště či operační paměť. Výrobce se brání tím, že se jedná o standardní postup.
21.4.2017,  aktualita, Jáchym Šlik