www.svetmobilne.cz
>
>
>

Huawei se chlubí 139 miliony prodanými telefony v loňském roce

Huawei se chlubí 139 miliony prodanými telefony v loňském roce
, , aktualita
Huawei sice v roce 2016 nesplnil stanovený cíl počtu prodaných smartphonů, přesto může výrobce slavit. Za minulý rok jich prodal rekrodní počet a o čtvrtinu více než v roce předchozím. Dobře jde na odbyt vlajková loď P9, stejně jako nový phablet Mate 9.reklama
Huawei se světu pochlubil dalším impozantním číslem. Za celý rok 2016 se čínské společnosti podařilo prodat 139 milionů smartphonů. Přesto nebyl o chlup splněn cíl 140 milionů, který si Huawei stanovili na začátku loňského roku. Ani přesto nemusí zástupci společnosti truchlit, ve srovnání s rokem 2015 se jedná o 29% nárůst. Číslo se stane ještě zajímavějším, pokud dodáme, že podle analytické společnost IDC zažil globální trh se smartphony meziroční nárůst jen 0,6 %. Prodejní výsledky čínského výrobce tedy velmi rychle rostou i v době, kdy celý trh spíše stagnuje. Tržby skupiny Huawei Consumer Business Group vzrostly za poslední rok o 42 % na 178 miliard juanů, v přepočtu více než 650 miliard korun.
Huawei P9 (na obrázku) dostane v následujících měsích nástupce v podobě modelu Huawei P10


Huawei se v poslední době snaží prezentovat jako prémiová značka, a tomu odpovídají i zvyšující se ceny produktů. O high-endové modely Huawei P9 a P9 Plus je přesto zájem, nedávno bylo oznámeno dosažení milníku 10 milionů prodaných kusů, jde tedy o nejprodávanější vlajkové lodě této značky. A daří se také teprve nedávno představenému phabletu Mate 9, o který je údajně zatím o 50 % vyšší zájem než o předchůdce Mate 8. Huawei dodává, že na 33 trzích po celém světě drží alespoň 15% procentní podíl, v osmi evropských zemích se dokonce může pochlubit pětinovým podílem v segmentu smartphonů.

Zdroj: Areamobile.de
reklama
Nejnovější články
Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10 Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10
Do vod cenově dostupných tabletů s připojitelnou klávesnicí a systémem Windows připluje poměrně velká ryba. Miix 320 nabídne oproti předchůdci displej s Full HD rozlišením a reproduktory vylepšené technologií Dolby Advanced Audio.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh
ZTE na veletrhu MWC 2017 v tichosti odhalilo telefon Nubia N1 Lite, který má vycházet z již prodávaného modelu Nubia N1. Ve skutečnosti je ovšem jedním z mála společných znaků 5,5“ displej. Zachrání vše alespoň přijatelná cena?
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy Book: špičkové tablety s Windows ve dvou velikostech Samsung Galaxy Book: špičkové tablety s Windows ve dvou velikostech
Jednou z novinek Samsungu na veletrhu MWC 2017 je řada tabletů Galaxy Book, která zahrnuje dva modely odlišující se úhlopříčkou displeje i dalšími parametry. Oba modely ovšem spojuje konvertibilní konstrukce, procesor od Intelu a systém Windows 10.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo Tab 4: čtyři univerzální tablety pro děti i pracanty Lenovo Tab 4: čtyři univerzální tablety pro děti i pracanty
Lenovo představilo čtvrtou generací svých cenově dostupných tabletů. K dostání bude s osmi- i desetipalcovým displejem, volitelné příslušenství potom z tabletu udělá ideální stroj pro dětské hry či pracovní nasazení.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Sony Xperia XZ Premium: prvenství ve 4K HDR displeji a Snapdragonu 835 Sony Xperia XZ Premium: prvenství ve 4K HDR displeji a Snapdragonu 835
Hlavní novinkou Sony na veletrhu MWC 2017 je nová vlajková loď Xperia XZ Premium, která se jako první smartphone na světě chlubí 4K HDR displejem. Další prvenství si japonský výrobce odnáší v použití procesoru Snapdragon 835.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik