www.svetmobilne.cz
>
>
>

Huawei se chlubí 139 miliony prodanými telefony v loňském roce

Huawei se chlubí 139 miliony prodanými telefony v loňském roce
, , aktualita
Huawei sice v roce 2016 nesplnil stanovený cíl počtu prodaných smartphonů, přesto může výrobce slavit. Za minulý rok jich prodal rekrodní počet a o čtvrtinu více než v roce předchozím. Dobře jde na odbyt vlajková loď P9, stejně jako nový phablet Mate 9.reklama
Huawei se světu pochlubil dalším impozantním číslem. Za celý rok 2016 se čínské společnosti podařilo prodat 139 milionů smartphonů. Přesto nebyl o chlup splněn cíl 140 milionů, který si Huawei stanovili na začátku loňského roku. Ani přesto nemusí zástupci společnosti truchlit, ve srovnání s rokem 2015 se jedná o 29% nárůst. Číslo se stane ještě zajímavějším, pokud dodáme, že podle analytické společnost IDC zažil globální trh se smartphony meziroční nárůst jen 0,6 %. Prodejní výsledky čínského výrobce tedy velmi rychle rostou i v době, kdy celý trh spíše stagnuje. Tržby skupiny Huawei Consumer Business Group vzrostly za poslední rok o 42 % na 178 miliard juanů, v přepočtu více než 650 miliard korun.
Huawei P9 (na obrázku) dostane v následujících měsích nástupce v podobě modelu Huawei P10


Huawei se v poslední době snaží prezentovat jako prémiová značka, a tomu odpovídají i zvyšující se ceny produktů. O high-endové modely Huawei P9 a P9 Plus je přesto zájem, nedávno bylo oznámeno dosažení milníku 10 milionů prodaných kusů, jde tedy o nejprodávanější vlajkové lodě této značky. A daří se také teprve nedávno představenému phabletu Mate 9, o který je údajně zatím o 50 % vyšší zájem než o předchůdce Mate 8. Huawei dodává, že na 33 trzích po celém světě drží alespoň 15% procentní podíl, v osmi evropských zemích se dokonce může pochlubit pětinovým podílem v segmentu smartphonů.

Zdroj: Areamobile.de
reklama
Nejnovější články
Asus VivoBook S15 a Pro 15: uspokojí i náročnější uživatele Asus VivoBook S15 a Pro 15: uspokojí i náročnější uživatele
Na veletrhu Computex byla představena také dvojice patnáctipalcových VivoBooků, která nabídne slušnou výbavu zabalenou do pohledného těla. Notebooky budou nabízeny v různých konfiguracích a mají ambice stát se pomocníky při práci i zábavě.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei Nova 2 a Nova 2 Plus oficiálně: elegáni s 20MPx selfie fotoaparátem Huawei Nova 2 a Nova 2 Plus oficiálně: elegáni s 20MPx selfie fotoaparátem
Huawei předvedl druhou generaci smartphonů z řady Nova, která nabízí nadstandardní fotografickou výbavu. Na zadní straně nalezneme 12+8MPx duální snímač, vpředu potom dokonce 20MPx selfie kamerku. Nabídka barevných variant odpovídá modelu P10.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Live: levný smartphone se „zkrášlovací“ funkcí na českém trhu Asus ZenFone Live: levný smartphone se „zkrášlovací“ funkcí na českém trhu
Především pro mladší uživatele, kteří se svým telefonem rádi fotí, připravil Asus nový model ZenFone Live. Má příznivou cenu a navíc se vyznačuje pohledným kovovým tělem. V těchto dnech se novinka dostává na český trh.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
ARM uvádí DynamIQ čipy Cortex-A75, A55 a GPU Mali-G72 ARM uvádí DynamIQ čipy Cortex-A75, A55 a GPU Mali-G72
Architektura big.LITTLE se dočkala významné obměny v podobě DynamIQ. Ta přinesla rozsáhlejší možnosti konfigurace procesorových jader. Na jejím základě byly uvedeny nové čipy Cortex-A75, A55 a GPU Mali-G72.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Max 2 oficiálně: čínský obr s pořádnou baterií Xiaomi Mi Max 2 oficiálně: čínský obr s pořádnou baterií
Xiaomi oznámilo druhou generaci svého phabletu Mi Max. Zatímco velikost displeje zůstala nezměněna, baterie se ještě zvětšila na impozantních 5 300 mAh. Další výbavou se novinka řadí do střední třídy, cena přitom zůstala atraktivní.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik