www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

HP SlateBook x2: Tegra 4 poprvé na scéně

HP SlateBook x2: Tegra 4 poprvé na scéně
, , aktualita
HP se konečně pouští do tabletu s Androidem, takže se již brzy můžeme těšit na 10“ zařízení s Tegrou 4. Navíc to vypadá, že osamocený Asus Transformer konečně dostane konkurenta, SlateBook x2 totiž disponuje klávesnicovým dokem.reklama
Pokud zrovna nejste spisovatelem, či editorem magazínu, pak pro vás hardwarová klávesnice nehraje u tabletu takovou roli. Nicméně čas od času potřebuje i běžný uživatel napsat něco delšího a dlouhodobé ťukání do dotykového displeje není zrovna nejpohodlnější. Jak tuto situaci tedy vyřešit?
Asus Transformer se opravdu povedl (klikněte pro recenzi)


Jako první dorazil s myšlenkou odpojitelné klávesnice Asus a nazval svůj produkt Transformer. V redakci jsme zkoušeli jeho nejnovější generaci s Tegrou 3 a zcela zaslouženě si odnesl ocenění trefa.
Nyní se stejného úkolu zhostilo i HP a výsledkem je vzhledově velmi podobné zařízení, které se bude lišit především osazení Tegry 4. Nový čipset ze stáje Nvidia prozatím známe pouze v rámci specifikací, ale u kombinace 4x Cortex-A15 spolu s grafickým jádrem GeForce lze předpokládat dostatek výkonu prakticky na cokoliv, včetně nejnovějších her pro Android.


Pracovní plocha s úhlopříčkou 10,1“ nabídne rozlišení 1920x1080 obrazových bodů. Jemnost zobrazení tak bude odpovídat přibližně 220 PPI. O technologii panelu se HP zmiňuje ve videu a jedná se o IPS. Zadní strana tabletu bude zabalena do plastu a stejné to bude i pro dokovací část.

Ta mimochodem nabídne další baterii, plnohodnotné HDMI, USB 2.0, slot na SD kartu a výstup na sluchátka. Na samotném tabletu pak taktéž naleznete několik slotů a díky microSD bude možné dále rozšířit interní 64GB paměť.
SlateBook x2 bude dostupný v bílé a kouřové barvě, čelo však bude vždy černé


Dostupnost hybridního notebooku HP SlateBook x2 se očekává během července 2013. Cena by měla začínat přibližně na částce 13 000 Kč (499 euro).

Zdroj: HP, Cnet

HP SlateBook 10-h000 E2U25EA
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HP SlateBook 10-h000 F1Y77EA
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C
Huawei opět dokazuje, že značky a modelové řady pro něj nic neznamenají a obměňuje je podle poptávky na jednotlivých trzích. Nedávno představený Honor 6C se bude na v ČR prodávat jako Huawei Nova Smart, v Číně potom stejný model nese název Enjoy 6s.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace
Problém s červeným nádechem displeje, který postihl některé první kusy Galaxy S8, nejspíš půjde odstranit pomocí aktualizace softwaru. Hlavní slabinou Galaxy S8 však není displej, nýbrž čtečka otisků prstů, shodují se recenzenti.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik