www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Google Photos rozšiřuje možnosti sdílení, s Google Lens pak pozná, co fotíte

Google Photos rozšiřuje možnosti sdílení, s Google Lens pak pozná, co fotíte
, , aktualita
Na poslední I/O Googlu byly představeny zajímavé technologie pro Google Photos. Většina se týká automatického rozpoznávání fotografií, které umožňuje snazší sdílení snímků s rozpoznanými osobami. To ale zdaleka není vše.reklama
Společnost Google se dále vyvíjí a představuje několik novinek v aplikaci Google Photos. Používá ji přes 500 milionů lidí, kteří zde v průměru nahrají 1,2 miliardy snímků a videí každý den. Jednou z novinek je navrhované sdílení. Aplikace sama rozpozná, kdo je na snímku a navrhne takové fotografie sdílet právě s těmito osobami. Sama také vybere ty nejvhodnější snímky. Další změnou jsou sdílené knihovny. Nastavíte si např. sdílení fotografií svých dětí a ať už vyfotí fotografii dítěte jeden nebo druhý z páru, nasdílí se do společné knihovny. Podobně to můžete udělat i s přáteli.


Google Photos


Ač elektronika život hodně usnadňuje, fotografie jsou přeci jen dobré i v papírové podobě. Proto Google zavádí tiskovou službu Photo Books, tedy Fotoknihy. Uploadujete snímky na server a aplikace sama na základě umělé inteligence připraví co nejvhodnější rozložení dle obsahu. Vy si akorát vše doladíte. Kniha s měkkou vazbou o rozměru 18×18 cm a 20 stránkami stojí od $9,99, za každou další stránku se pak platí $0,35. Je možné si objednat i tvrdou vazbu s rozměrem 23×23 cm. V tomto případě kniha s 20 stránkami vyjde na $19,99 a každá další strana bude stát $0,65.


Google Fotoknihy


Aby toho nebylo málo, Google rozšiřuje také schopnosti svého digitálního asistenta o funkci Google Lens, kterou dostane právě i Google Photos. Jde o analýzu obsahu snímku, takže vám řekne, jaký objekt jste to právě vyfotili nebo např. na základě fotografie restaurace o ní zobrazí informace. U kina vám klidně nabídne i možnost zakoupit lístky, zapsat si film do kalendáře a podobně. Užitečnou funkcí je i skenování Wi-Fi nastavení. Už není třeba se složitě připojovat k Wi-Fi a vypisovat někdy dosti krkolomné heslo. Jen si ho vyfotíte a aplikace vše sama zpracuje a připojí se. Novinky se objeví během několika týdnů.

Zdroj: blog.google
reklama
Nejnovější články
Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony
Připravovaný Android O přinese delší výdrž baterii, vyšší stabilitu aplikací i kvalitnější zabezpečení. Jak toho Google dosáhne? Kromě toho byly představeny také nové kulaté emotikony, které nahradí dosavadní podivné tvary.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech
Android nalezneme jak na vlajkových lodích, tak extrémně levných telefonech za pár tisíc korun. A právě na ně cílí nová sada Android Go, která obsahuje aplikace a funkce pro low-endové modely s 1GB či menší RAM. Neméně důležitá bude také úspora mobilních dat.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei Y3 2017 a Y7: cenově dostupná dvojice smartphonů Huawei Y3 2017 a Y7: cenově dostupná dvojice smartphonů
Huawei v tichosti představil další dva nové modely z řady Y. Kromě třetí generace Y3, což je opravdový low-end se základními specifikacemi, jsme se dočkali také zbrusu nového Y7, který je o něco větší a svou výbavu ukrývá v částečně kovovém těle.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Meizu a bezrámečkový smartphone? Možná se dočkáme v roce 2018 Meizu a bezrámečkový smartphone? Možná se dočkáme v roce 2018
Čínská společnost Meizu by mohla ke svému patnáctému výročí, které oslaví v příštím roce, nadělit zákazníkům smartphone s bezrámečkovým designem. Naznačil to samotný šéf společnosti s tím, že v současné době existují jiné priority.
21.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Renault testuje elektrické Kangoo Z.E. bezdrátově nabíjené ze silnice Renault testuje elektrické Kangoo Z.E. bezdrátově nabíjené ze silnice
Skladování elektrické energie je u elektromobilů velký problém. Baterie jsou stále velké a těžké. Renault společně se společnostmi Qualcomm a Vedecom vyrobil a vyzkoušel testovací dráhu pro bezdrátové nabíjení elektromobilů ve Francii.
21.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala