Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Změna z ce4you na Svět mobilně

Karel Polívka (8)|26.4.2013 15:04
V návaznosti na plánované ukončení provozu serveru ce4you.cz došlo dnes k nastavení přesměrování všech požadavků na novou doménu svetmobilne.cz.


[HL]Proč se nacházíte na novém zeleném serveru?[/HL]

Jedná se o výsledek dohody mezi tvůrcem serveru ce4you.cz, Pavlem Kozou, a námi, společností oXy Online s.r.o., aby mohlo být množství zajímavých článků a diskuzí nadále dostupné na nějakém tematicky zaměřeném serveru s potenciálem růstu, jelikož aktualizace magazínu ce4you.cz definitivně skončila na konci roku 2010. Vznikl tak magazín Svetmobilne.cz.

oXy Online s.r.o. mimo jiné provozuje již zaběhnuté magazíny Svethardware.cz, Digimanie.cz a TVFreak.cz, přičemž každý má vlastní diskuzní fórum (Digimanie má navíc i fotogalerii).

Tomuto kroku předcházelo veřejné oznámení o budoucnosti ce4you ze začátku roku 2011 (a před týdnem také rozloučení na homepage ce4you), nejde tedy o něco nečekaného. Většina dosavadního obsahu ce4you (recenze, články, aktuality, kompletní diskuzní fórum) byla v uplynulých týdnech naimportována do našeho vlastního redakčního systému, který neustále vylepšujeme, a diskuzního fóra založeného na profesionální platformě vBulletin 4, jež patří celosvětově mezi ty nejvíce úspěšné a oblíbené. Podoba a funkčnost magazínu i fóra Světa mobilně se shoduje s našimi ostatními servery.

V nadcházejících dnech ještě bude docházet k některým dílčím úpravám jak v magazínu (např. přiřazení rubrik u starších článků a jejich formátování), tak ve fóru (půjde zejména o rozšíření struktury sekcí vzhledem k výrazně širšímu záběru).

Tímto bych Pavlovi i za jeho dosavadní čtenáře rád poděkoval ze jeho mnohaletou práci kolem ce4you, jelikož se po dlouhou dobu jednalo o vyhledávaný a uznávaný zdroj zajímavých informací o světě Windows Mobile. Budeme se snažit, aby na něj nový magazín úspěšně navázal a přinášel zajímavé informace o aktuálních produktech a službách z mobilní sféry (rozjezd bude spíše pozvolný, než abychom do toho skočili po hlavě). Zaměřovat se budeme nejen na mobilní telefony, ale i na notebooky, tablety, GPS navigace apod. Dojde tak k částečnému tematickému přesunu ze Světa hardware, kde se tento obsah momentálně nachází.


[HL]Byl jste registrován na ce4you?[/HL]

Pokud jste měl registraci na původním serveru ce4you, není třeba se nově registrovat. Váš profil včetně diskuzní historie (u článků v magazínu i na fóru) byl naimportován do Světa mobilně, avšak nejprve je nutné jej aktivovat. V nadcházejících dnech pošleme uživatelům z ce4you e-mail s postupem, jak svůj profil aktivovat. Obsažen bude unikátní odkaz, po jehož odkliknutí se zobrazí formulář pro zadání nového hesla. Hesla k účtům z ce4you nebyla přenesena a nelze je ani zjistit. Pokud jste měli ve svém profilu na ce4you zadané nějaké další údaje jako např. jméno a příjmení, k jejich přenosu rovněž nedošlo. Z údajů jsme importovali pouze loginy a k nim přidružené e-mailové adresy.

Pokud nebudete souhlasit s tím, aby se v naší databázi nacházela Vaše e-mailová adresa, bude stačit přeposlat e-mail ohledně aktivace doplněný o žádost o smazání na webmaster(zavináč)svetmobilne.cz a my ji z naší databáze vyřadíme.

Pokud login z ce4you odpovídal už nějakému, který se v naší databázi nacházel, došlo k jeho přejmenování přidáním řetězce znaků "_ce4you". Pokud se bude jednat o Váš případ a budete chtít login přejmenovat, jelikož zde pod ním budete chtít nadále působit, přepošlete nám e-mail ohledně aktivace doplněný o žádost o přejmenování na webmaster(zavináč)svetmobilne.cz.


[HL]Máte už profil ze Světa hardware, TV Freaku nebo Digimanie?[/HL]

V tom případě by zde mělo fungovat přihlášení s Vašimi už existujícími údaji, které používáte pro naše ostatní magazíny. Nová registrace není potřeba, Váš profil je zde automaticky funkční.


[HL]Nové články a aktuality[/HL]

Od této chvíle budeme články a aktuality s tématikou mobilních zařízení publikovat právě na tomto novém serveru. Svět mobilně jako takový začneme na našich dalších magazínech propagovat až za pár dní, jakmile bude mít dostatek nového vlastního obsahu. První vlaštovkou je velký článek o mobilních platformách, co na něj říkáte? Brzy taky bude možné si v profilu nastavit e-mailové upozorňování na nové články a soutěže ze Světa mobilně.

Držte nám palce, ať je jeho rozjezd úspěšný a my se budeme snažit, aby Vám měl co nabídnout :-)

Karel Polívka
publisher magazínů oXy Online
zany (71)|30.4.2013 00:55
dalo by se nějak dostat k obsahu mailboxu na starém fóru?
Karel Polívka (8)|30.4.2013 12:15
Pokud se ptáte na soukromé zprávy na starém fóru ce4you, tak ty jsme neimportovali. Měl jste tam něco důležitého?
zany (71)|30.4.2013 16:28
nejsem si jistý, ale nejspíš nějaké pokyny k převodu map pro Oziexplorer
locomachine (51)|1.5.2013 18:51
Obdržel jsem 6 výzev ke zmeně hesla, každou jinou, 3. zafungavala a heslo jsem "změnil". Přesto na stránku přihlásit nemůžu(ani po x hodinách), píše mi to, že účet nebyl aktivován. Je zajímavé, že sem do fóra jsem se přihlásil bez problémů. Nějaký nápad?
Karel Polívka (8)|1.5.2013 19:36
Zkuste si prosím smazat cookies serveru Svetmobilne.cz, mělo by to pomoci.
Kocour Mikeš (36)|2.5.2013 21:24
Pane Polívka jak se edituje starší příspěvek? Na ce4you mnohými běžně používaná funkce, mnou převelmi používaná.

Edit:)
A u tohoto příspěvku vidím, že to jde, u těch naimportovaných z ce4you "tužka upravit" není.
Karel Polívka (8)|2.5.2013 21:39
Jak je uvedeno v tématu o psaní příspěvků, defaultní chování je takové, že příspěvek může jeho autor editovat v rozmezí 6 hodin od chvíle jeho napsání. Moderátoři mohou editovat příspěvky všech uživatelů bez časového omezení.

Pokud byste potřeboval mít možnost dlouhodobé editace pro nějaká svá speciální témata, mělo by jít to umožnit, ale momentálně to nastavit nelze. Jak moc na to spěcháte a o jaká témata by se mělo jednat?
Kocour Mikeš (36)|3.5.2013 20:35
Zdravím!, za neznalost jak se tu píše se stydím:idea, už napravil jsem, návod přečetl jsem:)

Mám téma asi tedy speciálnější, kde edituji 2 příspěvky, doposavaď od jeho založení 2x týdně, měl jsem v plánu tak pokračovat i v budoucnu, i když méně častěji:

"Navigace > OziExplorerCE > Mapy na MEGA - přehledný seznam (bez pokecu)"

Téma je věnováno tomu nejdůležitějšímu pro každou navigaci: mapám. Obdobné téma "OziExplorer - kalibrované mapy" zaznamenalo již 400.000 přístupů, bohužel zde je většina linků nefunkčních a téma je rozsahem a probíráním všeho možného dost nepřehledné.

Proto v "Mapách na MEGA" 3 měsíce buduji, doplňuji, aktualizuji, nahrazuji, vymazávám, a tak všelijak podobně, přehledný seznam. Přidal se i kolega [FONT=Courier New]fxfxfx[/FONT], a též měl v úmyslu zde editací svého seznamu dále přispívat.

Kdyby funkcionalita editace v tomto tématu, pro všechny 3 příspěvky, šla někdy v budoucnu zprovoznit - to samozřejmě nespěchá - stalo by se fórum snad pro mnohé užitečnější...

Díky Mikeš
zany (71)|9.5.2013 18:34
čekal bych před migrací aspoň nějakou zprávu všem uživatelům do schránky nebo do mailu, aby měli čas si ze starého fóra zálohovat, co uznají za vhodné, když se nemigrovalo 1:1... škoda :-(
Stejně tak mohl být být předem řešen i výše uvedený Kocourův problém s editací příspěvku.
Karel Polívka (8)|9.5.2013 20:32
Mohlo být řešeno předem mnoho věcí, ale byl termín, kdy dojde k ukončení provozu ce4you.cz, a tedy kdy musí být hotovo vše zásadní pro navazující provoz včetně importu dat z jiného systému, čehož rozhodně nebylo málo a kdyby bylo více času, nebylo by to na škodu. Fórum bylo ve stavu klinické smrti už několik měsíců. Také mohlo dojít k prostému ukončení ce4you bez čehokoli dalšího. O tom, že dojde ke změně, vyšla s týdenním předstihem na homepage ce4you zpráva coby rozloučení Pavla Kozy se čtenáři, takže to nebylo nečekané ze dne na den.

Ad Kocourova editace - nejde o problém, nýbrž o požadavek na určité chování, které momentálně není k dispozici na žádném z našich fór, přičemž globální neomezená editace záměrně není všem k dispozici (nejde o chybu).

Při takto zásadní změně platformy nelze očekávat, že bude zachována veškerá funkčnost, na kterou jste byli zvyklí ze staršího systému. Něco chybí, něco je jinak (ať už z důvodu nastavení/omezení systému nebo jiného přístupu z naší strany, tedy co si o dané věci myslíme) a v obecném měřítku je zde nesrovnatelně více praktických funkcí, které ve starém systému nebyly a v podstatě ani být nemohly, jelikož zde je využit profesionální systém pro diskuzní fóra, který je placený a který stále vyvíjí tým zkušených programátorů ostřílených v této oblasti – na rozdíl od systému, jehož úpravám se věnoval občas 1 člověk podle toho, jak na to zbyl čas.

Nepřebírat z ce4you obsah alá soukromé zprávy byl záměr, jelikož jsme jiný subjekt, než který provozoval ce4you, díky čemuž jsme nechtěli přebírat osobní údaje a obsah, který uživatelé sami v nějaké podobě nezveřejnili (přebírali jsme pouze uživatelské profily coby loginy s e-mailem a jejich komentáře pod články + příspěvky a témata na fóru).

Pokud jste měli v soukromých zprávách něco důležitého, můžete zkusit kontaktovat Pavla Kozu coby původního provozovatele ce4you. Já s tímto nepomohu.
Zdenek Malinsky (9781)|10.5.2013 20:22
[QUOTE=zany;355608]čekal bych před migrací aspoň nějakou zprávu všem uživatelům do schránky nebo do mailu, aby měli čas si ze starého fóra zálohovat, co uznají za vhodné, když se nemigrovalo 1:1... škoda :-(
Stejně tak mohl být být předem řešen i výše uvedený Kocourův problém s editací příspěvku.[/QUOTE]

Jelikož ce4you bylo přes 2 roky ve stavu umělého spánku či klinické smrti, dalo se tak nějak očekávat, že může kdykoli skončit. O migraci tam Pavel Koza na původním webu (ce4you.cz) asi týden před přesunem psal článek a já jsem to již před cca 2 měsíci nesměle naznačoval. V každém případě je dosti naivní ponechávat cokoli důležitého kdekoli v cloudu a nemít to min. 2x jinde zálohováno.

Kontaktoval jsem kvůli tomu Pavla. Omlouvá se, že na soukromé zprávy zapomněl, ale stejně jako já neočekával, že tam bude kdokoli cokoli důležitého dlouhodobě přechovávat. Máš-li tam opravdu něco důležitého, pošli mi soukromou zprávou nějaké bližší informace, Pavel se pokusí v nějaké starší záloze zapátrat a vytáhnout ručně. Originál server je už zrušený. Víc proto udělat nelze.
Zdenek Malinsky (9781)|16.5.2013 14:29
Nikdo nic? To bylo řečí a zatím se nikdo neozval.
zany (71)|16.5.2013 23:05
zpracování těch map je nad mé síly, předal jsem to dalším zájemcům, snad si s tím poradí i bez těch rad ze smazané pošty...
Zdenek Malinsky (9781)|17.5.2013 00:33
Takže opravdu nic? Pavel se dneska znovu ptal, zda už se někdo ozval a zda mám nějaké podrobnosti.
vkb (19)|13.8.2013 18:43
Dvakrat se mi ztratila soukroma zprava.
Obe byly psany pomerne dlouho (20 min).
Objevi se i Automaticky ulozeno,
pri odeslani prejdu do neprihlasem.
Co s tim?
Zdenek Malinsky (9781)|13.8.2013 19:39
Divné. Zkus jiný browser/prohlížeč, zkus se přihlásit, odhlásit, smazat cookies (nebo alespoň ty týkající se svetmobilne.cz) a pak se zkus znovu přihlásit.
Karel Polívka (8)|16.8.2013 17:00
Pokud píšete soukromou zprávu delší dobu a při svém přihlášení jste nezaškrtl checkbox "Zapamatovat si mě?", dojde při pokusu o odeslání soukromé zprávy k zobrazení stránky, kde budete nepřihlášený. Tento interval je momentálně 30 minut a jedná se obecně o čas, po jehož vypršení dojde v případě neaktivity k odhlášení (pouhé psaní textu do textového pole není vyhodnocováno jako aktivita).