Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výměna SD karty v zařízeních HTC - Windows Phone 7

bartCZ_ce4you (75)|3.9.2011 07:11
HTC se systémem WP7 (Trophy, Mozart, HD7) nemá oficiálně slot pro SD kartu ... to víme. Ale samozřejmě, že SD karta v zařízení je. Vyměnit se dá. To taky víme ;-)
Pokud jste o tomhle ještě nečetli, doporučuji tento link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=821879.
Takže jsem se do toho pustil, na rovinu, snadná záležitost. Vyměnil jsem originální sandisk 8GB class 4, která byla v HTC za sandisk 16GB class 2.
V návodu na XDA píšou, že záruční samolepka se dá odstranit fénem, aniž by jste ji porušili .... No nevím, vzhledem k tomu, že následně musíte porušit tu krycí vrstvu,
která chrání SD kartu, je IMHO blbost se zaobírat tou samolepkou, když v servise evidentně vidí, že jste do zařízení vlezli.
Nicméně, kdo ví, každopádně na ebay koupíte aršík s origo HTC VOID samolepkami za nějakých 10 doláčů i s dopravou do ČR :-)))
No, ale zpět k SD. Vyměnil jsem, na Marketu jsem si stáhnul aplikaci Benchmark free, která otestuje vaše zařízení s referenčními zařízení s WP7 a taky pro porovnání
s origo Trophy 7. Výsledek sandisk 16GB class 2:

CPU Integer: 4.7
CPU Float: 4.7
Storage Read: 5.5
Storage Write: 4.7

Referenční hodnoty Trophy s originální kartou sandisk 8GB class 4


CPU Integer: 4.7
CPU Float: 4.7
Storage Read: 4.7
Storage Write: 4.7

Takže jak je vidět, rychleji pracuje zejména v oblasti čtení z SD karty. Uvidíme jak se karta bude chovat při normálním zatížení zařízení v každodenním provozu ...
aksaj (9)|6.10.2011 22:40
Zdravím vás bardi. Koupil jsem si HTC Trophy a po pár hodinách jsem si začal nadávat do ...... Inu phone 7 je děs.Tak jsem se těšil dle recenzí na Mango. Četl jsem kvanta moudrostí co se dá udělat a vyepšit až jsem narazil na chlapíka co provozuje http://wmmania.cz/clanky/obecne/wmm-servis/ .
Dodli jsme se a tak vyměnil micro sdhc 8 GB za 16GB. Přístroj odemkl a já jsem nadšen. :yes: Ano po tomto je to už smartphone. Díky Jindřichu.:bulb:
bartCZ_ce4you (75)|8.10.2011 15:04
Na druhou stranu, je potřeba hlavně říct, že tento úkon zvládne průměrný uživatel sám.