Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P750 - VGA WM6.5.x CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 28014 5.5.0 - xcZonee

pitka (1346)|30.12.2009 22:43
[color=green]WM6.5.x CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 5.2.28014 5.5.0 - XeeDition[/color]

OS : jádro a AKU OS 5.2.28014 5.5.0 cZonee - test
rozlišení : VGA
jazyk : CZ
podpora adresování : 128MB i 64MB s pagepool 4MB
systém : WMp 6.5.x

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[color=red]Edice VGA 28014 v2
Datum : 24.1 verze2 [/color]


link odebrán z důvodu několika chyb v ROM
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[color=red]Edice VGA 28014 v3
Datum : 1.5. verze3 [/color]


prozatím stáhnuto



FAQ :
- nedoporučuji remcalům a lidem kteří nemají fantazii ;)
- POZOR na kompatibilitu, není 100% kompatibilní ze všemi SW pro WM6.1 a starší !! či naopak :D
- [color=red]nedoporučuji pro přístroje jen s 64MB RAM[/color], rovněž Microsoft nedoporučuje 6.5 na zařízení s jen 64MB RAM



Známé nedostatky :
- možná grafická nekompatibilita WM6.5.x s některými SW
- při změně některých motivů mohou nastat grafické nedostatky
00338316_91230-224914_upb2.jpg 00338316_91230-225004_1ug7.jpg 00338316_91230-224935_qlYw.jpg 00338316_91230-225022_PK7V.jpg
Pavel Koza (4761)|31.12.2009 20:26
Pěkný, zaslouží první stránku:) Je úžasný, že se už flashování a vaření netýká jen HTC, ale dalších značek, je to poměrně dost velká "konkurenční výhoda"...
romanek_cz (1)|3.1.2010 23:28
Tak toto je super hoši, čekám na takovou romku už dost dlouho - Pitka je prostě borec a ikdyž jsem od něj zatím žádnou romku neměl, tak myslím, že tahle bude super. Doufám taky, že je pryč ta thaiština, která byla v jiných wm6.5.
Díky moc!!!! Sdělim poznatky.
mikie_ce4you (12)|11.1.2010 12:58
ahojte..mam na asus p750 poslednu verziu wm6.5 qvga od pitku,ale potrebujem poslat pda na zarucnu opravu kvoli poskodenym krytom.takze by som rad down-gradol na oficialnu verziu..stiahol som ofic.verziu na kartu a vlozil do pda,avsak toto sa mi zobrazilo:aktualizaci pameti rom nelze pouzit s touto regionalni verzi.. skusal som aj "ASUS.UnlockLangID" od tomsoft-a.. bez uspechu..viete poradit?dik
Hunter_man (213)|13.1.2010 10:57
Tak jsem si stahl tuto romku, musim rici, ze VGA je opravdu suprove :yes:

Par drobnosti, na ktere bych se rad zeptal:
1) Me nefunguje aut. cistic, mam nastaveno pri stisknuti krizku ukonceni aplikace, ale nestane se tak, program zustave stale v pameti, musim ho ukoncit ve spravci uloh.
2) V nekterych obrazovkach - napr. stav pameti, neni obraz zobrazen cely, cast zustava na prave strane mimo LCD (napr. u te pameti neni u velikosti pameti zobrazeno MB
3) Ve spravci WIFI neni mozne zapnout WIFI povelem z Nabidky - Zapnout WIFI - sice se to po rozbaleni zobrazi (pouze toto), ale po stisknuti se nic nestane, WIFI musim zapnout ve spravci bezdr. siti.
4) Jak resite aplikace, ktere se ukoncuji stiskem krizkem v horni liste - tady to neni, tudiz mam par aplikaci, ktere nemohu ukoncit - bud musim pouzit spravce uloh (nadefinovany na urcite tlacitko, nekdy restart, protoze dana aplikace ma toto tlacitko nadefinovano neco sveho).

Tot zatim vse, jinak ta romka je bezva, jako vzdy. diky Pitka :yes:

EDIT: a jeste fotak, je to uplne jiny nez predchozi ostatni verze, poradne to proverim a napisu ;)
mf_ce4you (3)|14.1.2010 21:29
To Mikie: Nahraj na SD kartu (zformátovanou na fat16) soubor PegasusP.cab. Pak podrž kombinaci tlačítek: tlačítko mikrofon (levá strana nahoře) + joystick nahoru + hlavní vypínač nahoru + reset stylusem než naběhne bootovaní.
zivnyj (12)|15.1.2010 10:57
Skvělá práce v telefonu to mám již pár dnů tak nějaké poznatky:

1) Stejně jako Hunter nefunguje Automatický čistič, asi nereaguje na na ten křížek dole na liště. Pro odstraňování spuštěných programů z paměti proto zatím používám prográmek cleanRAM z www.htcaddicts.com.

2) Co se týká WIFI tak problém popisovaný Hunterem nemám vše funguje jak má.

3) Problém pokud chci telefon připojit k centru synchronizace ve WIN7. V Centru zařízení Windows mobile to skončí chybou.
V QVGA verzi synchronizace fungovala
Pokud přijdu na něco dalšího napíšu.

imh1975 (8)|15.1.2010 14:19
Bezva, nainstaloval jsem a zásadní problémy nemám, jen občas se v podmenu objevuje ruština. Bude i nejnovější build 23 518? Na 28014 se mi nedaří rozchodit datové připojení TitaniumWeather, součást WM 7 Titanium Project. 23 518 by už měl být bez problémů, stálo by možná za to do něj TitaniumProject již zakomponovat. Držím palce, ať se daří!
pitka (1346)|16.1.2010 00:11
Lokalizaci doupravím. Wifi resp. chybějící pole v nabídce je chyba OS , viz :
00339447_100116-001127_kfSq.jpg
Hunter_man (213)|16.1.2010 11:50
Pitka - to je presne ono. Ta nabidka je prusvitna, a zjistil jsem, ze koleckem nebo joystickem to jde, dokonce tam jdou i ty ostatni funkce, ale proste nejsou videt a nejde to dotykem. Ale neni to zasadni vec.
Spise se mi moc nelibi ten fotak, je to asi otazka zvyku, ale ten predchozi, tedy QVGA, asi origo ASUS, mi pripadal lepsi, predevsim na ovladani. Neni tu treba na autofocus ten zaostrovaci ramecek, jenom zvukem. Takze se muze stat, ze pokud bude vypnuty zvuk, nevim, kdy je zaostreno. Navic nevim, jak funguje to ostreni, me se to dari pouze pokud tlacitko namacknu 2x, delam to spatne nebo to je normalni?
pitka (1346)|16.1.2010 20:14
K předchozímu bodu s již vracet nebudu, je vysvětleno výše.
Pro VGA nelze upravit originál verzi QVGA kamery. Již je také zmińováno v threadu 6.1 VGA. Coolcamera je jediná možná volba.
Bud´me rádi alespoń za to.:D
Udělám ještě několik úprav pro stabilitu systému (hlavně efektivnější správa ram), lokalizaci a menší drobnosti.
Bohužel nepoužívám W7 ani Vistu, takže problém s připojením se pokusím upravit naslepo. Ale nevím, kde je přesná příčina takže nic neslibuji.
Tenhle problém jsem měl i na 535ce. Ale pokaždé to byla jiná příčina.
mikie_ce4you (12)|21.1.2010 13:06
to mf:
uplna parada, vdaka za postup, podarilo sa mi tam dostat povodnu verziu 6.1
este raz, dik
mikie
imh1975 (8)|21.1.2010 21:26
Mám jeden problém, a tím je životnost baterie. I když Asuse vůbec nepoužívám, do 24 hodin od vyndání z nabíječky se s touto verzí WM6.5 vybije tak, že se úplně vypne. Bluetooth a WiFi je deaktivované, GPS a stahování dat z netu samozřejmě taky. Původně jsem si říkal, že se třeba flashem ztratily údaje o baterii a situace se během několika cyklů srovná, ale nestalo se tak. Před flashem touto poslední verzí vydržel 2-3 dny. Jinak naprostá spokojenost a těším se na další verzi, Pitko díky!
Hunter_man (213)|21.1.2010 22:01
Me baterka drzi normalne, alespon zatim.
imh1975 (8)|22.1.2010 14:25
Tak ta baterka se konečně najednou dnes sama nějak srovnala, za posledních 18 hodin spadla jen na 86 %...
pitka (1346)|24.1.2010 15:24
Rozhodně při vadě baterie, nehledejte chybu ve FW.;)

[color=red]Verze 2 je venku. [/color]
Upraveno co jsem zmińoval v předchozím příspěvcích.
slon_ce4you (1)|24.1.2010 18:00
pro pitku koukni prosím tě do soukromých zpráv něco bych od tebe potřeboval.Díky
imh1975 (8)|25.1.2010 11:17
Ono je to s tou baterkou ale stejně divný. Než jsem nahrál ten poslední WM6.5, byla naprosto v pohodě. Od té doby mám tyto problémy:

1) Telefon se někdy nabíjí celou noc, aniž by se nabil - procenta nabití se nepohnou. Pomůže restart.
2) Telefon nepozná, že již není v nabíječce a i po přerušení nabíjení stále (nebo poměrně dlouhou dobu) ukazuje ukazuje, že se "nabíjí"
3) Telefon se sám od sebe rozsvěcí a pak silně hřeje, přitom ale funguje a reaguje. Během této fáze sám během krátké doby úplně vytluče baterku.

Pokud to nesouvisí s WM6.5, tak opravdu nevím - před flashem se to nestávalo. Systém mám čistý, nainstalovaný mám jen plugin na počasí v Chromium.

Zkusím novou verzi. Zdraví Marek
zivnyj (12)|25.1.2010 11:23
Tak s novou ROM je připojení telefonu k centru zaříení windows mobile ve WIN7 v pořádku.
pitka (1346)|25.1.2010 22:20
to Marek :
nehledej vadu ve FW ! Předpokládám, že flešuje ten kdo má již nějaké technické zkušenosti.
A samozřejmě dobře ví co dělá a co může očekávat. Jestli ne tak hupky zpět na originál FW.;)

Logicky by se tato vada projevila všem lidem. Takovouto verzi bych ani nevypustil.
Vadu hledej v nabíječce, baterii, HW telefonu, př. nainstalovanémi SW.

Doporučoval bych změřit napětí na pinech nabíjení, jestli bude OK. Zkus si půjčit jinou baterii.
zivnyj (12)|26.1.2010 13:55
eště jedna věc co jsem našel a nevím jes přímo souvisí s ROM. Ve zprávách pokud vypisuji pole komu tak by WM6.5 měl nabízet po pár zadaných znacích kontakty které obsahují dané znaky. Myslím, že QVGA verzi to fungovalo.
Hunter_man (213)|26.1.2010 20:36
Tak musim konstatovat, ze mi taky nejak rychle klesa baterka, drive jsem tomu neprikladal vyznam, nebot jsem to mel casto pichnute k PC, ale kdyz jsem to tu cetl, tak jsem to vyzousel, a po cca 2 dnech mam aku na 38%, na predchozi ROMce a se 64MB RAMky mi bez problemu drzela aki tak 5 dnu. Tak nevim.
Pak k tomu fotaku, je fakt desnej - tim nehanim Pitkovu praci, desna je ta aplikace. Dnes jsem chtel fotit, a nejde fotik tlacitkem fotaku, pouze pri namacknuti to zaostri, ale kdyz to zmacku naplno, nic.. Obcas fotak spadne.. Navic je desne pomaly. Nemam tam instalovano nic, cista ROMka, jenom na karte iGO.
Jinak hned vyzkousim novou verzi a budu testovat.
pitka (1346)|26.1.2010 21:37
Předchozí problém s baterií byl trochu jiného řádu.
Po 1 dni užívání mám 80 až 87%. Což by vystačilo tak na 4 dny.
Kdo má 128MB musí počítat s větším odběrem pamětí oproti 64MB.
Zkontrolujte si nastavení režimu CPU.
Jestli ti nefunguje kamera na tlačítko (s fokusem nadvakrát). Tak hledej poškození systému. Pravděpodobně instalací/deinstalací SW či různým tuningovým úpravám.
Na toto je jediný a efektivní lék a to HR.;)
Hunter_man (213)|26.1.2010 21:48
Rezim CPU automaticky.
Mam tam tu Tvoji novou verzi, fotak jde, tak uvidim. Jinak jsem zadny tunig a podobne veci nedelal, prave pro to, ze jsem chtel zkoust cistou ROMku.
Hunter_man (213)|28.1.2010 21:57
Tak ja mel po 24h bezneho nenarocneho pouzivani 62%.
peters88 (1)|28.1.2010 22:41
[quote=mikie]ahojte..mam na asus p750 poslednu verziu wm6.5 qvga od pitku,ale potrebujem poslat pda na zarucnu opravu kvoli poskodenym krytom.takze by som rad down-gradol na oficialnu verziu..stiahol som ofic.verziu na kartu a vlozil do pda,avsak toto sa mi zobrazilo:aktualizaci pameti rom nelze pouzit s touto regionalni verzi.. skusal som aj "ASUS.UnlockLangID" od tomsoft-a.. bez uspechu..viete poradit?dik[/quote]


Ahoj, originál najdeš tady, ale stáhni si ji v cz je tam wm 6.1 přímo od výrobce nebo tady

A já mam zase prosbu na tebe: můžeš mi poslat romku a wm 6.5 někam kde si ho stahnu? Předem moc děkuji :) peters88 email peters88@seznam.cz

[color=red]Opraveny chyby, upraveny odkazy. Používej klikací-nejsme warez forum. admin[/color]

Hunter_man (213)|28.1.2010 23:32
ROMka s WM6.5 je v tomto vlaknu na prvni strane ;)

[color=red]Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin[/color]

vector_Int13 (3)|29.1.2010 12:47
1) Pitka píše, že nedoporučuje na 64MB RAM. Možná se sluší poznamenat, že V2 VGA na 64MB RAM je tak na proklikání jak zhruba vypadá. (a navypadá špatně). Po čistém startu zbude cca 2MB na aplikace a to věru nestačí vůbec na nic.
Takže jestli neudělá QVGA, nebo tak něco, můžete bez rozšíření RAM na tuhle ROMku zapomenout.

2) Po Update je potřeba udělat reset do defaultu a nejlépe ještě vyndat baterku.
a) že to není provedeno poznáte velice snadno, systém chce po startu zkalibrovat display a pak chce vědět kolik uhodilo. Bez resetu je výchozí hodnota nějaký středověk. Po resetu je to datum vydání nové ROM
b) bez vyndání baterky nemusí správně fungovat všechny HW klávesy.

3) ve Win7 funguje normálně, alespoň co sem viděl.

4) nastavení připojení je adrenalinová záležitost, zdvojené odkazy, velké rozdíly ve velikosti písma atd.

4) Nejlepší postup při návratu na original ROM co sem zatím zjistil.
a) karta do 2GB, naformátovat na FAT32
b) http://ulozto.cz/3815789/pegasusp-20080822-v6-7-0csy-01-v3-1-5-cs00.rar (poslední original ROM CZ)
c) Rozbalit na kartu obsah , bez adresáře 2577
d) Přejmenovat PegasusP.cap na PegasusP.nb0
e) Resetovat a vyvolat flash.
f) vyndat baterku
g) reset default
Celkem tak 15 minut práce.
V balíčku je GPSFirmware a RadioFirmware
Je vhodné udělat si ještě hotfixy od ASUSu.

Jinak samozřejmě nová ROM V2 vypadá hezky, dokonce v ní funguje i Bankovnictví :D


Hunter_man (213)|1.2.2010 08:37
Tak dnes jsem rano 750ku nezapnul, byla vybyta baterka, A to jsem to vcera ve 3h odpoledne odpojil od nabijecky. Takze to nevydrzelo ani den a vybit se to muselo jiz nekdy v noci, protoze jsem musel znovu nastavit cas. Takze se tam neco musi dit, protoze toto (ta kratsi vydrz) se mi deje za 1. po upg. na 128MB RAM a za 2. po flasnuti teto nove ROMky (ktera je jinak bezvadna, dokonce ta nova verze ma po startu vice volne RAMky nez puvodni).
Hunter_man (213)|15.2.2010 11:11
Tak po delsi dobe testovani musim konstatovat, ze tato ROMka je fakt dobra. S tim vybijenim, asi to je prote narocnejsi, a jak se mi pres noc vybila, musel jsem nechat zapnute wifi, protoze se mi jiz vicekrat nestalo :oops: Jedine, na co jsem narazil - tlacitko, ktere je definovano na spusteni nahravani, tak se nehravani nespusti, kdyz si tam dam na kratky stisk jinou aplikaci, tak funguje, ale to nahravani se nespusti. Ale to je malickost, jinak fakt dobra prace :yes:
pitka (1346)|15.2.2010 22:09
Kdo by si chtěl trošku užít tuhle verzi i na 64MB, tak si vymažte některé odkazy ve složce Po spuštění a restartujte.
Dá se získat tak 10MB volné RAM.
Hunter_man (213)|2.3.2010 21:16
Ad to rychle vybijeni, je mozne, ze to muze zpusobovat windows zamek? V sobotu jsem ho vypnul (protoze v momente, kdy se aktivuje, se vypne spustene nahravani v poznamkach), od te doby to mam stale vypnute (ten zamek) a vydrz baterie se vyrazne zlepsila :?
pitka (1346)|2.3.2010 23:15
Zajímavá poznámka, to by chtělo ještě více prověřit.
Já SW zámek nikdy nepoužívám. Připadá mi jako dost zbytečná fukce, raději použiju HW zámek.
Hunter_man (213)|3.3.2010 10:39
OK zkusim se na to zamerit cilene. Ja jsem pouzival ten zamek predevsim kvuli zabezpeceni, kdyby mi mobil lohnul nejaky nouma, aby se nedostal k udajum v nem. A ten Win zamek navic nedovoli bez hesla spojeni s PC, coz je take dobre. I kdyz je mi jasne, ze kdyz bude nekdo chtit, prolomi vse:)
Hunter_man (213)|4.3.2010 09:29
Tak po 4 dnech s vypnutym zamkem a bezne praci mam stale aku na 50% ! Takze jeste vydrzim abych zjistil, jak dlouho to vydrzi, a pak zapnu zase zamek a uvidi se.
Hunter_man (213)|8.3.2010 19:34
Tak v sobotu jsem mel stale cca 30% baterie od pondelku, kdy jsem PDAcko rano plne nabil. Dnes rano jsem to opet plne nabil, akvitoval SW zamek, tak se uvidi.
Hunter_man (213)|11.3.2010 13:39
Takze dnes (CT) jsem na cca 29% baterie od pondelka se zapnutym SW zamkem. Bez nej jsem mel cca 30% az v sobotu. Ale i tak to neni tak hrozne, tak nevim, proc se to pred tim tak rychle vybijelo.
mikie_ce4you (12)|7.4.2010 17:21
ahojte..

1) ako ste spokojni s rychlostou pda po nahrani tejto VGA verzie. Ja mam ten pocit,ze sa PDA dost spomalilo oproti QVGA verzii
2) otazka pre Pitku.. planuje sa aj obdobna QVGA verzia?

mikie
pitka (1346)|7.4.2010 20:38
QVGA verzi již neplánuju a jedna je mimochodem na fóru ke stažení ;) .
Zkus si stáhnout nějaké benchmarky udělej porovnání, at´to není jen takové "zdá se mi, možná, asi, apod..".
mehmed_ce4you (7)|22.4.2010 12:17
Ahoj.Mám ty samé problémy s nabíjením a výdrží baterie jako Huntrer po flas na 6.5 telefon se nenabíjí a při dvaceti procentech baterky se vypne.Nevíš Pitko čím to čím ___???
pitka (1346)|22.4.2010 22:00
Je to ovladačem baterie, který má nastaveno 20% limit.:O
Už jsem pochopil co vás štve na výdrži. ;) ;)
Hunter_man (213)|26.4.2010 11:32
Ja se zase vracim k fotaku, resp. k aplikaci Camera. Jak jsem psal, nejsem s tim extra spokojeny, no po delsi dobe trestovani musim konstatovat, ze (alespon v mem pripade) to je pro foceni scen v pohybu (zachytit urcity moment) nepouzitelne. Proc - proste ten fotak je porad pozadu, prirovnal bych to jako ke zpozdenemu videu pri videohovoru (krasne to je videt, kdyz nechate zapnuty fotak a namirite objektivem na nohy a pri chuzy uvidite, jak se v displeji ty nohy pohybuji zpozdene) - kdyz neco fotim, chci zachytit urcity moment sceny, zmacknu, dobu se nic nedeje, musim stale nehznute drzet zarizeni, a pak po chvilce to teprve provede sejmuti. Takze kdyz chci napr. vyfotik psa, ktery sedi v urcite pozici, v zivote se mi to nepodari, protoze pes se mezi tim pohne (priklad). Mam cistou ROMku bez niceho jineho, ted jsem dal S2U2, ale jak jsem tu psal jiz nekde na zacatku, toto (a tez problemy s autofocusem) mi delalo hned po nahrani teto ROMKy. Pred tim - tedy ne VGA s WM 6.5 (origo ASUS apl. na fotak) bez problemu - neco chci vyfotit - namacknu tlacitko - ihned se provede autofocus - zmacknu uplne - ihned se zachyti pozadovana scena. Nyni - namacknu - autofocus nic - musim namacknout po druhe - pak zmacknu uplne - nekdy temer hned nekdy po delsi dobe se zachyti scena, ale nikdy ten moment, ktery chci. Tudiz fotak pro me v 70% nepouzitelny. Treba to je nastavenim aplikace Camera - je tam desne veci k nastaveni a je vubec nevim, jak to nastavit (krome rozliseni a pod.), tak pokud mne nekjdo navede, budu vdecny.
Hunter_man (213)|26.4.2010 11:33
Ad to nabijeni - me se to nabije normalne na 100% .
pitka (1346)|26.4.2010 19:37
Autofocus má upravený ovladač, není jednoduché to správně vyladit.;)
V 6.1 VGA mi to funguje lépe.
Hunter_man (213)|26.4.2010 22:10
Dobre zapomenu na autofocus, ale co to dalsi, resp. ten autofocus souvisi s tim, co jsem popisoval? Pokud ano, tak abych zacal setrit na novy stroj, vracet se k QVGA nechci a jinak je pro me fotak prakticky nepouzitelny :( A fakt tam nejde jina aplikace nez ta Camera? Co ma ASUS v jinych VGA zarizenich?
Hunter_man (213)|28.4.2010 17:44
2Pitka - tak jeste zase k tomu fotaku, zkusil jsem si nahrat Tvoji ROMku QVGA, a tam to proste foti, jak ma - zkus si vyfotik nejake hodiny s vterinovou rucickou, na tom se to krasne demonstuje ;) Zmacknu, provede se autofocus (nemusimnic slozite nekolikrat namackavat jako u te VGA ROMky) , a kdyz chci zachytit tu rucicku treba na 12ce, v tom momente zmacknu spoust a i kdyz to jeste chvili uklada, vyfocenou mam rucicku (tu vterinovou) na 12ce. Kdyz toto udelam na VGA ROMce, at s autofocusem ci bez, tak je to asi o 3-4 vteriny posunute :evil: Prosim, moc prosim, nejde s tim neco udelat :?:
EDIT: Jeste prosim, kde je v registrech nastaveno, ze se ke spustei spouste pouziva to tl. kamery (nasel jsem HKLM\SOFTWARE\Sorg\Camera:Key s hodnotou 51, t je ono?)? A je mozne jednoduse zmenit to tl. kamery tak, aby to fungovalo jako v origo FW, tedy ne ty dlouhe - kratke - pul - plno stisky?
EDIT2: Nejde do teto ROMky nejak dostat aplikaci fotaku z P565ky? To je prece VGA.
Hunter_man (213)|30.4.2010 10:36
Tak nic :?:
pitka (1346)|1.5.2010 01:01
Nic....
Připravuji opravu autofocus a některé menší detaily.
Hunter_man (213)|1.5.2010 09:40
Super bezva zprava, tak se moc tesim. Presel jsem zatim na QVGA ROMku, protoze s timto se se fotit neda. Ale po tom, co si clovek zvykne na VGA, no je to velky krok zpet :(
pitka (1346)|1.5.2010 11:26
[color=red]V3 je venku, viz strana 1.[/color]
Opraveno :
-autofocus na první zmáčknutí,
-změněna komprese oddílů,
-čas a datum se synchronizují lockstreamem, tedy přes GSM sít´(ne AS)
tzn. při prvním náběhu je z tohoto důvodu pro zadání PIN zmáčknout zelené tlačítko.
Kdo má nastavený autoPIN, synchronizace chvilinku trvá.
několik dalších drobností

Zajímal by mě váš názor na výdrž, focus a možná i odezvu. I když lepší to už nebude.....;) :D