Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P750 - VGA WM6.1 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 19965 1.2.3 - 2eDitions + SirfStar update

pitka (1346)|8.9.2008 13:22
[color=green]Asus P750 VGA WM6.1 CZ firmware s podporou 128MB a 64MB, OS 19965 1.2.3 sixt.One a Glide eDition[/color] ................................................................................................ OS : 19965 1.2.3 rozlišení : VGA [color=blue] m_bIsVGADevice DispDrvr_cxScreen = 640; DispDrvr_cyScreen = 480[/color] jazyk : CZ podpora adresování : 128MB i 64MB s pagepool 4MB systém : WMp 6.1 ------------------------------------------------------------------ [color=red]link stáhnut připravuje se menší oprava [/color] 6.2 se připravuje !!! VerzeSixt.one "Lighter" datum : 7.12.2008 - neosahuje Autocleaner ! - upraveno psaní XT9kou při vyhledávání kontaktů - upraveno přehození voleb v průzkumníku - upravena ikona VGA WM - úprava přidání slova do XT9 - úprava AS přes BT - zprovoznění dlouhého ALTtabu (výchozí aplikace je WM ve VGA, můžete namapovat co potřebujete) - úprava ikony mtplannera do VGA - odebrány task bar ikony proti verzi 5 - odebrán VC - odebrán htc task manager :O - další čištění systému - orig boot logo ------------------------------------------------------------ http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/62904/vGlide750_pitka_b2.rar_73.48MB.html [color=red]Glide eDition b2[/color] datum : 12.2.2009 viz. poslední spodní screeny - oprava mizení ikony AsusToday - oprava přehození položek v Dnes - update Jeodek - update správce motivů - odebrání WindowsLive - odebrání hlasitost sluchátek - oprava nastavení CPU - zvýšení pagepool na 5MB = pro zrychlení Glide aplikací - oprava nočního motivu - oprava v SMS vyzvánění - mírné zeštíhlení ----------------------------------------------------------------------------------------------- [color=red]Nový GPS FW pro SirfStar.[/color][color=red][/color] Datum : 26.8.09 Verze : GWS 3.5.0 Link na soubor dole pod screeny : Jak na to : https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?fi=90&t=32811&s=&sbd=& ------------------------------------------ [color=red]Instalace SRS a nastavení :[/color] https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=30864&fi=340 ----------------------------------------- FAQ : - Lighter verze je vhodná i pro 64MB stroje, ale všeobecně je VGA rozlišení velmi náročné na velikost RAM. Takže 64ři, UDRŽUJTE SI VÁŠ SYSTÉM !!!:)) -XT9 CZ (Řešení od powerliftera. Díky moc ) :) V nastavení je sice "Angličtina", ale v reálu je to CZ. Pozor XT9 není kompatibilní s T9. Tzn. nelze zatím mít oba systémy najednou, oba si navzájem přepisují registry. - použito 5 druhů klávesnice (klasická CZ a ENG VGA klávesnice , Block Recognizer, Letter Recognizer a Transcriber v ENG a XT9 CZ) - XT9 módy se přepínají standardně klávesou "*" . - namapování tlačítka Kamera na jinou funkci je již od verze 5 aktivní - lišta při bootu a screen vypínání je způsobeno upraveným ovladačem grafiky, není na závadu - někdy po restartu nenaběhne parser automaticky, ale stačí jen zmáčknout zelené tlačítko telefonu - použito NETCF2.0, kdo potřebuje verzi 3.5 musí si stáhnou ze stránek Microsoftu - kdo potřebuje Jeodek VGA, tak nalezne je ve složce Windows - patch na opravu zobrazení XT9 klávesnice, je ke stažení zde : https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?fi=330&t=30864&s=&sbd=& FAQ Glide: - edice Glide je spustitelná i na 64MB strojích, avšak nedoporučuji z náročnosti tohoto prostředí na RAM. - Gesture ovládání funguje jen v prostředí Glide (nápovědu o tazích naleznete v EZIphoto). Zbytek intuitivně. Takže hodně úspěchů a díky.
Lobo_ce4you (514)|8.9.2008 14:16
Super práce. Díky moc :yes:
czbird (334)|8.9.2008 16:33
oho, to vypada velmi slibne :)
Akir (47)|8.9.2008 20:42
Možná blbá otázka - dá se použít i na verzi s 64MB?
pitka (1346)|8.9.2008 21:43
Ano, bude fungovat i na 64MB strojích.
Akir (47)|8.9.2008 21:55
Dík. Bude někde na webu souhrn dostupných verzí? Rád bych zkusil verzi s původním rozlišením 240x320...
Džanek (194)|8.9.2008 23:08
Jestli můžu doporučit, tak vyzkoušej Pitkovu QVGA Rom Beta 4. Myslím, že už se k originální Asus Rom nevrátíš.
Pokud bude tato VGA tak kvalitní jako QVGA, tak je se na co těšit!
Akir (47)|10.9.2008 21:39
Teď mám poslední cz ROM s WM 6.1.
VsBenchmark 2007 mám (průměr) 2156.
Můžeš to nějak porovnat? V čem je lepší? Funguje tam "normálně" cz XT9?
Dík
Džanek (194)|12.9.2008 16:11
Tak jak to vypadá s VGA ROM?
Honzax_ce4you (58)|12.9.2008 23:09
Taky už se na ni třesu... :-)
pitka (1346)|14.9.2008 06:25
Tak se třeste, link je už aktivní.;)
Iehova (17)|14.9.2008 19:50
Skúsil som to flashnut pre istotu ešte raz teraz večer, ale tie isté problémy. Takže naozaj neviem, kde môže byť zrada...
Ale zatiaľ mi výsostne postačuje a vyhovuje QVGA CZ, za ktorú som autorovi každopádne vďačný.
.
.
.
Problémy, ktoré som tu uviedol, boli vyriešené...
pitka (1346)|14.9.2008 22:49
Já jsem nahrál omylem starší verzi. Obnovil jsem link, tak dej vědět. Jinak SK providery nemám nakonfigurovány.
V případě potřeby udělám i video.

Tak ted´mi to chodí jak hodinky, zkus ještě jednou nový link :

Link na verzi1 odebrán.

Taky mě zajímají 128káři....
Honzax_ce4you (58)|15.9.2008 11:23
...parada...skvela prace :-) .....jen par poznatku po par prvnich minutach s vga cz pitromky :-) (to znamena ze pozdeji budu do toho rejpat vic :-) )
...pri prijmuti hovoru asi zrejme jeste nedokoncene pozadi a ovladani..... jen lehce pres bile pozadi prosvitajici cas hovoru kterej snad ani nejde precist a prepnuti na hlasity hovor neni zadna sranda :-)
...start---prvni start trochu delsi a pri dalsich restartech se mi ikonka start rozdeli a az po tapnuti jinam se vse srovna...
...mozna jeste par detailu ktere uz pitka urcite ladi...
...trosku mi chybi ze sorgovi O.22 moznost "pulse vibra" (je to proste tak nejak prijemnejsi nez kdyz to vrni neustale bez pauz :-)
...taky pak vetsi pismo pri psani sms v normalnim modu velikosti fontu (ale je to mozna jen na zvyku)
V kazdem pripade me prekvapila rychlost systemu,hodne volne ram a par novych ikonek na today obrazovce ( ikonka aktivni wifi,baterie,G...)
proste krasna prace diky pitkovi a uz ted se tesim se na betu 2 :-)
pitka (1346)|15.9.2008 11:48
No už moc ani nerejpej :) , ne dělám srandu, diky moc Honzo za feedback.
To bilé pozadí, je problém opět dialeru, já nemám pořádného VGA dialera. Ale zkusím upravit fonty nebo barvy, aby to bylo pořádně vidět.
Vibru tam můžu dodat, to není problém.
Fonty a velikosti si zkus změnit sám, ovšem zásahy v registrech. Fonty si můžeš nahrát jaké potřebuješ a přepsat ve Windows.

Na opravu tohoto dialeru snad příjdu, tak dám vědět. Dialer způsobuje i tu ikonku.
Iehova (17)|15.9.2008 11:57
No to je už iné kafíčko, v podstate som nateraz narazil na tie isté veci ako Honzax.
Hlavná vec, že už to šlape... :) Ale testujem ďalej...
pitka (1346)|15.9.2008 18:34
Dialer vyřešen. Postup je v dalším příspěvku.

pitka (1346)|16.9.2008 02:21
Upravil jsem Asus dialer na VGA rozlišení, takže oprava dialeru bude následující. Tato oprava je jen na verzi1. Verze2 bude opravena.

Postup1 :
1. stáhni balíček "oprava dialer VGA.rar" a nainstaluj z něho resco explorer , poté restart
2. nainstaluj také resco registry mui už bez restartu
3. nakopíruj "VT_CE.dll" přes resco explorera do složky Windows (přepíšeš starou QVGA verzi) - soubor je normálně skrytý, tak si odkryjte skryté v resco expl.
4. spust´ resco registry utilitku a najdi klíč : HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Phone\Skin
5. kompletně tento "SKIN" klíč smaž a posuń se zpět na úroveń Phone (nerestartovat)
6. naimportuj skrze resco registry, klíč "Phone.reg" z balíčku a zavři registry
7. poté restart a po náběhu potvrd´registraci knihovny "VT_CE.dll"

Postup2 (je rychlejší a bez restartu) :
1. nainstaluj resco explorer (nemusíš restartovat) a resco registry z balíčku dole
2. nakopíruj "VT_CE.dll" přes resco explorera do složky Windows (přepíšeš starou QVGA verzi) - soubor je normálně skrytý, tak si odkryjte skryté v resco expl.
3. spust´task managera 3.1 (programy) a tam vypni proces "cprog.exe", tím vypneš telefonní aplikaci
4. spust´ resco registry utilitku a najdi klíč : HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Phone\Skin
5. kompletně tento "SKIN" klíč smaž a posuń se zpět na úroveń Phone (nerestartovat)
6. naimportuj skrze resco registry, klíč "Phone.reg" z balíčku a zavři registry
7. zmáčkni zelené tlačítko, poté jen potvd´registraci knihovny "VT_CE.dll" a máš hotovo

A pak již užívejte nový a funkční VGA CZ dialer. Někdy se stane, že nevymažete správně "Skin" klíč, tak si to raději 2x zkontrolujte.
Nesmí tam zůstat položky "other" a skin se musí jmenovat VT_CE.dll.
Enjoy:cool:

Resco utility jsou trial.
00296635_80916-210222_faOl.jpg
Džanek (194)|17.9.2008 19:28
Tak od dnešního dne mám v PDA Pitkovu VGA romku. Až na malé mouchy to vypadá velmi stabilně a rychle.

Benchmark score
graphics - 3014
others - 3074
jpeg - 26174
games - 1546
sound - 0609

celkové skóre 6886 !
pitka (1346)|17.9.2008 21:37
Vydám "bítů", kde bude opraveno následující :

- doplněna čeština do OS
- oprava dialeru
- doplněna CZ VGA verze Travelog
- odstraněn další balast
- mírně urychlen start po updatu FW
- přidána podpora pro SK (nastavení poč.sítě)
- jen jedna ikona task managera 3.1
- mírně vylepšený grafický výkon

Jestli máte ještě něco závažnějšího tak dejte vědět.
Na autofocusu stále dělám, tak uvidíme jak to dopadne.
00296936_vsb2007-1_GBxM.jpg 00296936_vsb2007-2_VQC.jpg
Honzax_ce4you (58)|18.9.2008 11:37
Paráda...tak to se už moc těšim :-) ,bude taky "pulse vibra" a "flash keypad" ?
...tak nějak jsem si na to zvyknul. :-)...a kdyby nebylo tak nechá se to nějakým způsobem doinstalovat nebo to musí být součástí?
Iehova (17)|18.9.2008 14:16
Aj ja sa už teším, a ďakujem aj za tú SK podporu...
pitka (1346)|18.9.2008 17:11
Honzo, tu vibru si stáhni samostatně. Jen to jen runtime, takže to nemusíš ani instalovat, jen si uděláš shortcut.
Nemůžeš vyhovět všem, jelikož jeden chce tohle a druhý onohle. To je na každým uživateli, alespoń se nečemu přiučí ;)
Já ještě řeším ten autofocus, ale mám tam menší problém s kompatibilitou.
Tak ještě vydržte a uvidíme. V nejhorším to zatím půjde bez focusu.
Petrzet (91)|18.9.2008 17:12
Jak to vypada u tehle verze s prepinanim qvga a vga?Pujde to?A jeste me zajima ceska t9,jede vse ok?
Diky za odpoved.
Džanek (194)|18.9.2008 18:39
Aj, bez kamery by to nebylo ono - dost ji využívám. Pitko, nebylo by jednodušší rozjed tu orig. asus kameru?
pitka (1346)|18.9.2008 19:53
Kamera ti pojede, akorát nemá autofocus a jak jsem ti již mnohokrát vysvětloval není možno upravit originál kameru na VGA.
Ale jestli víš o VGA kameře s autofocusem která pojede na 750átce tak dej vědět. Tohle uvítám raději.;)
Džanek (194)|18.9.2008 20:39
To je mi jasné, že orig. nepojede ve Vga, co ale udělat to tak, jak to vyřešil Sorg? Že by se pouštěla v qvga režimu. Tak nějak to má pořešené.
pitka (1346)|18.9.2008 21:36
Tak nakonec vibru dodám a autofocus pojede. On ten Sorg také neměl hned všechno vyřešené.
Džanek (194)|19.9.2008 08:40
Tak to je super zpráva! Ono se ani od tebe nedalo nic jiného čekat, než že to zvládneš ;)
pitka (1346)|19.9.2008 23:14
[color=red]Verze 2 je venku, detaily a link na první straně. [/color]

Díky za feedback.
Džanek (194)|20.9.2008 09:18
Pitko si borec ! Už testuji ;) Jinak kamera už parádně ostří díky!
Iehova (17)|20.9.2008 14:32
Takže testujem verziu 2 a našiel som pár veci...
1) v nastaveniach mi chýba odkaz na nastavenia telefónu (to klasické modré sluchátko) - nastavenie telefónu nefunguje...
2) Nastavení - Zvuky a upozornení - Upozornení - Telefon_ Příchozí hovor - nefunkčná položka, následne nejde toto nastavovanie vypnúť...

ak ešte niečo nájdem, doplním v tomto príspevku...
.
.
.
Problém č.2 je objasnený a vyriešený ďalej...
pitka (1346)|20.9.2008 14:52
Volné paměti je méně, jelikož jsou použité náročnější aplikace. Určitě Manilla a iContacts sežerou hodně.
Takže to není chyba, to si užijí hlavně 128áři.

Ikony se opraví, to je maličkost.
To zamrznutí opravdu nevím, mě to neudělalo za dva dny. A nějaký pozitiva ?
Iehova (17)|20.9.2008 14:55
Mňa to s tou pamäťou aj napadlo, potom ako som odoslal príspevok... :) To len tak informačne...
Ale to zmrznutie neviem, skúsim to flashnut ešte raz...
Ale chýba mi to nastavenie telefónu, to modré slúchatko...
pitka (1346)|20.9.2008 15:11
Myslím, že to zamrznutí nebude chyba flašování. Spíše bych to tipoval na nějakou operaci s pamětí nebo CPU.
Anebo pamětová náročnost a 64MB bude opravdu málo. Jestli máš nějaký debugger, tak mi pošli výpis.

Přemýšlím jestli neudělat úplně jednoduchou Lite verzi aby si to 64áři také užily.
Ale až tato verze bude cca.100% vyladěná.
Honzax_ce4you (58)|20.9.2008 15:24
áha....chvilku jsem tu nebyl a takový věci...jdu taky testovat ....už se těšim...;)
Džanek (194)|20.9.2008 17:34
Tak to od rána testuji a zatim vše pracuje tak jak má. Je to ale určitě i tou 128mb pamětí. To že v nastavení chybí položka telefon tady už bylo zmíněné. co se týká dialeru, vypadá hezky, ale při příchozím hovoru je je číslo černé a na tmavém pozadí, je to velice špatně vidět. Pitko, jakou verzi jsi použil? Nevíš jestli jde použít jiný skin?
Iehova (17)|20.9.2008 20:14
Takže som to flashol ešte raz - už žiadne zmrznutie, aj som inštaloval množstvo programov, chybičky som v mojom príspevku č.297305 spresnil...
Ale inak je to celkom svižné a v podstate bez problémov... Len to nastavenie telefónu mi chýba...
pitka (1346)|20.9.2008 22:48
To Iehova :
Tohle mně funguje, ono ti to možná nešlape, když tam nemáš natáhlé zvuky.
Zkus nejdříve jít do Vyzváněcí tóny, tam si označ zvuky které se ti líbí a zmáčkni OK.
Potom na Zvuky a upozornění, Upozornění a položku Událost - drag n drop posuń a potom se ti tam nalejí vybrané zvuky.

Dej mi vědět

Ta ikona Telefonu je svázaná na typ dialeru. Podívám se jestli to nepůjde řešit.

To Džank :
barvu můžeš měnit sám, prozkoumej registry. Myslím, že to jsou
HKEY_LOCAL_MACHINE/Security/Phone/Skin a
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Phone.
Jsou tam podklíče ..color, i velikost fontů atd...

Tady máš link na color blender, tak si vyber barvu a zkoušej :
http://meyerweb.com/eric/tools/color-blend/

Bílá : FFFFFF hex nebo RGB(255,255,255)
Šedivá : ABABAB hex
Černá : 000000 hex

Anebo si přepiš tenhle background do Windows a restartuj :


Je to takový malý Linux :D A kdo poradí mně ??:sarcastic:
Iehova (17)|21.9.2008 08:54
[quote=pitka]To Iehova :
Tohle mně funguje, ono ti to možná nešlape, když tam nemáš natáhlé zvuky.
Zkus nejdříve jít do Vyzváněcí tóny, tam si označ zvuky které se ti líbí a zmáčkni OK.
Potom na Zvuky a upozornění, Upozornění a položku Událost - drag n drop posuń a potom se ti tam nalejí vybrané zvuky.
Dej mi vědět
[/quote]
Takže týmto postupom to funguje, ďakujem.
Džanek (194)|21.9.2008 09:19
Tak jsem se nakonec vrátil ke klasickému dialeru. S Manillou jsem měl problémy - když mi někdo volal, tak telefon začal vyzvánět až po chvilce a při přijetí hovoru mi telefon ještě na pozadí párkrát zazvonil. S klasickým dialerem je vše bez problémů. Je to škoda, protože ta manilla vypadala velmi dobře. Na kontakty používám program od sunnysoftu, tak tady nemůžu napsat zkušenost s icontact.
Honzax_ce4you (58)|21.9.2008 10:26
Tak jak Džank mám i já trochu problém s iContact....nejradši bych asi byl za puvodní klasiku...i kvůli vyhledávání čísel......vyhledávání u iContact mě moc nenadchnulo.Ale to je samozřejmě otázkou vkusu...
pitka: nechá se nějakým způsobem vrátit k default vyhledávání a dialeru?...nějak jsem nezjistil jak "killnout" iContact :-)
...jinak verze2:yes: je parádni...všechno chodí tak jak má ikdyž možná se mi to zdá ale od první beta verze (a tam mi to teda frčelo jak po másle) mám aušusíka o poznání pomalejšího...
pitka (1346)|21.9.2008 12:34
Popis přepsání Phone Skin je vpředu. Nemusíš už ani loadovat nový VGA Skin(VT_CE.dll), ten je již obsažený v ROMce.
Takže jen smaž původní "Skin" klíč a nalouduj phone.reg :
Použití originál dialeru bych doporučil i 64ám, potom budete mít zase o něco volnější paměti a telefon ožije. Po restartu mám s tímto skinem 23-24MB použitý.
Uznávám, že Manilla nebyla ta super volba.
Samozřejmě i parser má podobný postup.

iCOntact je v Program Files. Tím, že si nainstaluješ nový kontakt manager tak pravděpodobně přepíšeš i původní data.
martin_m_ce4you (200)|21.9.2008 16:45
[quote=pitka]Přemýšlím jestli neudělat úplně jednoduchou Lite verzi aby si to 64áři také užily.
Ale až tato verze bude cca.100% vyladěná.[/quote]

Ahoj, tak toto by bylo naprosto parádní. "holý" cz systém, bez těch přidaných programů s podporou vga. Skákal bych radostí ke stropu .) a néjen já. Jestli bys měl čas a chuť todle udělat, bylo by to super. Každopádně super práce tvoje! dík
pitka (1346)|22.9.2008 00:28
Díky testerům za všechny podněty.;)
Bohužel bez testů se to dělat nedá a na všechno bych sám nepřišel. Další verze bude s tímto jádrem pravděpodobně finální.
Tlačítka mám již opravené a ikona telefonu opět bude. Také použiju standardní dialer a trochu to odlehčím.
Všechny další modifikace budou jen na uživateli.
Dělal jsem předběžné testy a bude to okolo 22-23 MB použité RAM po instalaci.
mehmed_ce4you (7)|23.9.2008 18:06
ahoj napise mi nekdo prosim presny postup jak nahrat do 750 pitkovo firmware uz mam take konecne 128 MB
Džanek (194)|24.9.2008 09:35
Nejjednoduší způsob je mít u sebe kartu, nesmí být SDHC tzn. pouze do 2Gb. Na ni si nahrej pitkův fw. připoj telefon do PC, v nastavení nesmí být zaškrtnuto ,,povolit připojení USB,, Pak současně drž tlačítko nahrávání, power drž nahoře,joystick dolů (teď nevim přesně) a stylusem udělej reset.
pitka (1346)|24.9.2008 12:40
Pár slov o úpravě SW na VGA, jelikož se mě často lidé ptají.

Některý SW použitý v originál QVGA FW nelze, nebo se velmi složitě upravuje. Proto je použitý právě upravený nebo alternativní SW schopný pracovat pod VGA.
Některé VGA úpravy jsou velmi komplikovaný a zabírají spoustu času. Šikovný a trochu orientovaný uživatel by měl být schopný si najít i další alternativy.
A případně upravit či instalovat právě jemu vhodné. Spoustu článků u úpravách a dalších, nalezne třeba na tomtu fóru. Chce se to jenom trochu zajímat a rozšiřovat svoje znalosti.

Koupil jsem si Windows Mobile/CE platformu právě kvůli jeho upravitelnosti a široké nabídce dostupného SW.
A možnosti jsou opravdu velmi bohaté, což zjištuji skoro denně.
Tohle je třeba si uvědomit před nákupem vhodného telefónu a v případě nezájmu o WM, snad můžu jen doporučit výměnu za jinou jemu vhodnou platformu.;)
Džanek (194)|27.9.2008 09:23
Pitko, chystáš ještě nějakou verzi VGA? Nebo je už tato poslední?
pitka (1346)|27.9.2008 14:22
Jak je psáno, v hlavičce.
Bude s tímto jádrem a AKU ještě verze3 a to ve dvou verzích, lite a ready.

Ještě to bude chvíli trvat, musím upravit komplet češtinu k tomuto jádru.