Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GSM Net Monitor ver. 0.9.0. Alfa Preview - lokalizace polohy bez GPS na vámi zvolených mapách!

RStein (2012)|25.7.2008 13:32
Změny ve verzi 0.9.0. (16..2.2009) link

Vylepšena stabilita aplikace. Pro znalce: Přesně řečeno, při startu pluginu se žádným způsobem nepracuje s RIL knihovnou. Pokud by při inicializaci pluginu byly stále na některých zařízeních potíže, zbývá už jen načítat RIL funkce dynamicky přes LoadLibrary.

V souboru se zachycenými BTS se na každém řádku (poslední údaj) vypisuje informace o síti (network id). (ukázka -26.01.2009;12:41:26;18208;43649;-1;23001;) Přidáno na žádost lovců BTS.

GSM Net Monitor verze 0.8.0

[color=red]Program pro jistotu ani nezkoušejte na zařízení, kde je nahráno TouchFlo, nebo jiný agresivní Today plugin. Riskujete zatuhnutí zařízení a je zbytečné mi potom psát dojemné maily, pokud nejste schopni si předtím udělat zálohu PDA nebo alespoň mít funkční safe-boot.[/color] https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/23680

Přesný popis aplikace a návod na rozchození lokalizace své pozice bez GPS.
A na namlsání jsou zde screenshoty.





RStein (2012)|28.7.2008 10:04
BTW: Pokud mate nekdo nejake dalsi napady, jak aplikaci rozvijet, sem s nimi.

Me napadlo a mam par veci ve stadiu prototypu:
Ekvivalent funkce Moji kamaradi V TT.
Zobrazovani bodu zajmu
Moznost zpetne po prihlaseni si na webu projit svoji "trasu"
Prirazovani zajimavych informaci k BTS a moznost prihlasovat si ruzne kanaly (automatickymi kanaly by byly kategorie POI).

pekro (346)|29.7.2008 15:27
Tak ve VGA v HTC diamond se to nechytá

Vypnul jsem si TF3D a nechal jen tento Plugin, zaregistroval na webu podle návodu... ale žádná mapa a nic se nedělo:?


Napad je to dobrý já bych, ale uvítal kdyby se aplikace nechovala jako plugin v Today, ale běžela by na pozadí. Odesílala data v nastaveném intervalu někam na server kde by se dalo, samozřejmě po přihlášení, zjísti aktuální pozice.
Mohl bych se tak podívat kde jsem kdy byl (kniha jízd,...) případně kde je kolega...

Něco jako GPS GATE http://www.gpsgate.com/ ale přes BTS by se to dlo používat celý den. GPS je moc velký žrout baterek. S GPS by mi Diamont umřel už v 10:00:(

Případně víte někdo o aplikaci která by tohle zvládla?
RStein (2012)|29.7.2008 21:53
Pekro: Podle logu to lide vesele pouzivaji.
Par tipu (a hlavne znovu projdete.navod)
1) Vygenerovany kod musite aktivovat kliknutim na odkaz v mailu.
2) Musite v kontextovem menu zapnout sledovani site i zobrazovani mapy.
3) Dulezite je, co se vypisuje na zalozce Gps data.
Diky za vyzkouseni. :)
Pripadne mi klidne v PM poslete svůj registrovany email a screeshoty treti zalozky.
RStein (2012)|29.7.2008 21:55
A jeste - serverova verze se chysta. Z dat bude mozne generovat reporty a sledovat zmeny pozice na mape.
pekro (346)|30.7.2008 10:43
Přihlášení jsem aktivoval. Posílám PrtSc
00290487_Kod1000_ss.jpg
pekro (346)|30.7.2008 10:44
Ješte jednou :sarcastic:
00290488_Kod1001_u6Kr.jpg
RStein (2012)|30.7.2008 11:23
Aha, chyba na klientovi.
Muzete mi poslat svuj zaregistrovany email?
Tato chyba vetsinou znaci, ze pozadavek nedorazil vubec na server.
Pres co jste pripojen? Mate wifi sit/AS pripojeni konfigurovano jako pripojeni "Internet" (ne work)?
Mate spravne zadany udaje v konfiguraci vcetne URL na server?
RStein (2012)|30.7.2008 17:10
GSM Net Monitor verze 0.7.0

Dekuji uzivateli Pekro za nalezeni chyby.
Zdenek Malinsky (9781)|30.7.2008 18:56
Nějak nechápu číslování - nejdříve 0.6.0 teď 0.0.7 ? To je krok zpět, ne?;)
RStein (2012)|30.7.2008 19:07
Kupředu, zpátky ni krok Zdeňku:)
Samozřejmě je to rozkopírovaný překlep.

Díky.:)
pekro (346)|30.7.2008 20:19
Tak 0.7.0 funguje to jak má. Díky za opravu

Mám dotaz: (Taková myšlenka neznalého lajka) ;)
Bylo by možné aby aplikace simulovala COM port na který by odesílala data jako GPS?
Klasickou GPS samozřejmě mám, ale spotřeba GPSky je nepoměrně vyší než běžný telefon. pro některé případy by "přesnost" polohy pomocí BTS dostačovala.
RStein (2012)|31.7.2008 09:51
pekro: Jak jsem si psali v PM, není to špatný nápad. Virtuální COM port, který bude simulovat GPS. Zahrnuji to do seznamu námětů pro další verzi.
RStein (2012)|31.7.2008 10:55
Ještě pro informaci:
Aplikace se snaží vypisovat chyby.
Pokud je chyba se znaménkem - (např. -1001), je chyba pravděpodobně na klienotvi (není dostupné internetové připojení apod.)

Pokud je chyba bez znaménka - , požadavek odmítl můj server (např. chyba 1 znamená, že jste nebyli úspěšně ověřeni - nemáte platné uživatelské jméno, opsali jste špatně přístupový kód atd.).
Pokud budete mít nějaký problém, opiště mi hlavně prosím číslo chyby.

Pokud BTS není v databázi - aplikace vypisuje chyba na serveru 1000. Nic se neděje, pouze pro tuto BTS nemám ještě GPS souřadnice.
papik.i (171)|17.8.2008 15:41
Taxem to nainstaloval a ono to fachá:)) Zatím sedím doma u kompu, takže nemůžu sledovat změny...ale zkusím to i venku v pohybu.
RStein (2012)|17.8.2008 21:28
papik.i: A co jste cekal? :cool: :cool: :cool: :cool:
Unite (159)|29.8.2008 08:59
problem s SPB Mobile Shellem:
Nejak se mi to pere s SPB Mobile Shellem. Pokud tam SPB MS nemam, tak to naistaluju a po restartu normalne chodi. Pokud to udelam s naistalovanym SPB MS , tak se mi to kousne a musim restartovat. Restart vsak nepomuze a kousne se to pri zadani pinu. Zkousel jsem HR i jinou Rom , do cisteho jsem dal jem GSM Monitor a SPB MS a je to porad stejne.
RStein (2012)|29.8.2008 11:01
Pouzivam kvuli problemum s SPB MS 2.0 stale verzi 1.x - bez problemu mohu Net Monitor do ni i zaintegrovat. Bohuzel verzi 2.x SPB Mobile Shellu jsem odstranil uz kdysi kvuli problemum s vydrzi baterie a obcasnym zatuhnutim celeho zarizeni (i na zarizeni po HR). SPB Mobile Shell si Today obrazovku privlastnuje pro sebe ...
Unite (159)|7.9.2008 19:32
RE: problem s SPB Mobile Shellem:
Nakonec jsem to rozchodil. Smazal jsem cely PPC a nahral novou ROM. Naistaloval jsem postupne vsechny programy a ono to jde. Tak ze SUPER .
Diky za skvelou aplikaci ;)
RStein (2012)|8.9.2008 08:37
Unite: Skvely, jsem raad, ze jste aplikaci rozchodil. Diky za hodnoceni. :)
jeenik_ce4you (375)|10.9.2008 10:04
Tak jsem nainstaloval, mám VGA displej, asi to není pro toto rozlišení optimalizováno? Měl jsem chybu 1000, ale zdálo se mi, že to jinak funguje. Pak jsem zkusil vypnout z today což mi zbortilo systém, pak v safe modu jsem odinstaloval a odinstalovaly se mi všechny položky z today včetně pošty, a to tak, že nešly vrátit. Takže jsem obnovil zálohu systému z SPB backup. Počkám si až bude nějaká ostrá verze, alpha a beta verzi už nechci.
RStein (2012)|10.9.2008 10:18
[quote=jeenik]Tak jsem nainstaloval, mám VGA displej, asi to není pro toto rozlišení optimalizováno?
[/quote]

V nastavení pluginu si můžete změnit výšku pluginu, pracuje se se systémovým fontem. Pouze ikony jsou malé.

[quote=jeenik]Měl jsem chybu 1000, ale zdálo se mi, že to jinak funguje.[/quote]

Jak jsme psal - chyba 1000 pouze znamena, ze k dane BTS nejsou v databazi GPS souradnice.

[quote=jeenik] Pak jsem zkusil vypnout z today což mi zbortilo systém, pak v safe modu jsem odinstaloval a odinstalovaly se mi všechny položky z today včetně pošty, a to tak, že nešly vrátit. Takže jsem obnovil zálohu systému z SPB backup. Počkám si až bude nějaká ostrá verze, alpha a beta verzi už nechci.[/quote]

Ten popis je nesmyslny. Za prve - v kazdem pripade pred odstranenim Net Monitoru byste mel nejdrove vypnout sledovani. GSM Net Monitor vam neodinstaluje zadne dalsi polozky (ledaze by slo o zazrak) - pravdepodobne vase zarizeni zustalo viset v safe modu (soft reset v nevhodnou dobu?), coz se mi u SPB v jine situaci take stalo a musel jsem rucne prejmenovat deaktivovane klice v registrech.
Jen dle serverove casti pouziva aplikaci dost uzivatelu (vcetne lidi zu Polska, SK apod.) , za celou dobu od vydani verze 0.0.7. byly nahlaseny cca 4 problemy. O alfu jde tedy spis jen podle nazvu, protoze verze je otestovana dostatecne... Ty problemy, jak plyne i z predchozich prispevku v tomto foru, jsou vetsinou dany castecnou nekomaptibilitou ruznych kombinaci ruznych pluginu a vsechny kombinace neotestuji nikdy.
Moje odkazovani na alfy, bety je dobry alibismus, ktery by mel mene technicky zdatne uzivatele dostatecne varovat :)


Update: Ano, .Net Monitor, dle vaseho uzivatelskeho jmena zde na ceyou, bez problemu chodil - odeslal jste 6 pozadavku na celkem 2 rozdilna Cell Id (Mate T-Mobile, LAC 14880)
jeenik_ce4you (375)|10.9.2008 14:05
asi jsem nevypnul sledování před vypnutím pluginu na today. pak mi přestal Asus P750 reagovat, asi jsem udělal jeden zkušební reset bez efektu, opět přístroj zamrzl a pak ze safe modu odinstalace a znovu spuštění a na today vymizely téměř všechny pluginy. že bych dělal reset v nevhodnou dobu si nejsem vědom. možná by bylo dobrý ošetřit ten moment, kdy vypínám plugin aby se automaticky vyplo sledování... předpokládám, že tady byla hlavní moje chyba
RStein (2012)|4.12.2008 16:37
Změny ve verzi 0.8.0.

Odstraněna chyba při inicializaci pluginu. !Určitě aktualizujte!
Lepší kompatibilita s Windows Mobile 6.1.

Vice informací http://jdem.cz/aivr6

RStein (2012)|9.12.2008 08:58
[color=red]Program pro jistotu ani nezkoušejte na zařízení, kde je nahráno TouchFlo, nebo jiný agresivní Today plugin. Riskujete zatuhnutí zařízení a je zbytečné mi potom psát dojemné maily, pokud nejste schopni si předtím udělat zálohu PDA nebo alespoň mít funkční safe-boot.[/color]
RStein (2012)|16.2.2009 13:11
Změny ve verzi 0.9.0.

Vylepšena stabilita aplikace. Pro znalce: Přesně řečeno, při startu pluginu se žádným způsobem nepracuje s RIL knihovnou. Pokud by při inicializaci pluginu byly stále na některých zařízeních potíže, zbývá už jen načítat RIL funkce dynamicky přes LoadLibrary.

V souboru se zachycenými BTS se na každém řádku (poslední údaj) vypisuje informace o síti (network id). (ukázka -26.01.2009;12:41:26;18208;43649;-1;23001;) Přidáno na žádost lovců BTS.

Více informací.
Santana_ (3)|22.2.2009 12:32
zdravím,
chci se zeptat čím může být způsobeno že se mi u některých bts nezobrazuje popis (záložka Podrobnosti) - pouze "Data nenalezena" i když v souboru co si NetMonitor stáhne jsou? (i souhlasí lac)
A dále zda by šlo doplnit do logu i tento popis?
leomir (1)|22.2.2009 19:25
Drive jsem pouzival Net Monitor na HTC Artemis ke vsi moji spokojenosti. Ted mam QTEK 9000 (HTC Universal) s WM6.1 a GSM Net Monitor 0.9.0. Jediny korektne zobrazeny udaj je Net Id. U ostatnich je hodnota -1.

Zakladni udaje
Cell Id: -1 LAC: -1 BCCH: -1
Net Id: 23002 Aktualizace 00:00:00

Je chyba u mne nebo v programu?
RStein (2012)|23.2.2009 08:20
Santana: Potrebuji vedet, ktera bunka se vam nezobrazi a nejlepe take prilozte ke svemu prispevku soubor s daty, ktery prave pouzivate, abych mohl spustit automaticke testy na stejnych datech. Tato chyba je popsana v predchozim vlakne o Net monitoru (verze bez map) a jeji pricinou byl spatne vygenerovany soubor na GSMwebu - byly zadany spatne oddelovace radku. Ja vetsinou pouzivam T-Mobile a data o TMO se zobrazuji spravne.

Leomir Hodnoty -1 znaci, ze zarizeni nevraci zadne informace z RILu a ze i dalsi pokusy o ziskani dat nekterym nestandardnim hackem nebyly uspesne. To znamena, ze chyba je v pouzitem RIL driveru - nevraci-li data, nemohu s tim nic udelat. ;) Ale jsem si jisty, ze nekdo s Universalem hlasil, ze mu Net Monitor chodi, to znamena, ze existuji ROM s lepsimi RIL drivery (spojeni "lepsi RIL driver" pro Net Monitor se nemusi vyznamove kryt se spojenimim "nejlepsi radio pro Universala". :) Pokud mate problem s Net Monitorem, urcite budete mit stejny problem s Google Maps.
Santana_ (3)|27.2.2009 15:56
RStein (2012)|16.3.2009 18:59
Santana: Stahnu si data a podivam se na to. Prozatim jsem nemel cas.
RStein (2012)|16.3.2009 20:06
Tak jsem zkuisl spustit unit test nad daty, ktere jsou ve screenshotu a data se dohledala.

Zeptam se - je opravdu adresar vzdy dostupny? Jmenuje se soubor s informacemi od operatora 23003.csv?
Tohle jsou data, ktera prectu ze souboru
"12882;3252;7300;824;21.1.2007;AB;Praha 9, Hloubětín, Poděbradská 261/61 (velkobchod FAST)\r\n

Prvni kontrola je na vyzadovane minimum tokenu - vyzaduji 3, zde jich je 7. Dale delam kontrolu na LAC na pozici 2 - ta by mela take vzdy projit bez problemu (7300).
RStein (2012)|16.3.2009 20:32
Tak jeste jednou - dekuji za nahlaseni chyby, ktera se objevi pouze za specifickych podminek. :) Brzy vydam novou verzi .Net Monitoru, kde tento problem nebude.
Jeste jednou diky!
RStein (2012)|20.3.2009 11:31
Vydana nova verze 0.10.0
GSM .Net Monitor verze 0.10.0
http://jdem.cz/a4a26
MartasCZ_ce4you (2)|22.3.2009 20:24
Zdravím zkoušel jsem poslední verzi.
Mam to vsunute jako plugin do spb mobile shell.
Ale narazil jsem na dve veci.
Pokud vstoupim do záložky GPS data dojde automaticky k bezdůvodné aktivaci aplikace telefon .
Pak po ukoncení aplikace nedojde ke korektnímu "srolováni" pluginu pokud jsem v záložce GPS Data ( zustane viset mapa na obrazovce ) v případě záložek ostatních je srolování korekní.

Konfigurace Qtek 9100 WM5 , poslední verze Spb mobile shell.
RStein (2012)|22.3.2009 21:35
MartasCZ:
Diky za otestovani. Prvni vec- ja sice pouzivam take integraci net monitoru do SPB Mobile Shellu, ale neni to z me strany podporovany scenar. :)

Ad vstup do zalozky GPS Data) To se deje pouze v SPB Mobile Shellu a mysli, ze dokonce se mi to delo jen pred verzi 6.1. SPB MS podle me obcas aktivuje dalsi okno, ktere je pod dynamicky zobrazovanou polozkou. S Net Monitorem to nema co delat.

Ad "viseni" mapy) Opet - toto je spravne chovani. Mapa je zcela nezavisle okno, ktere se jen "tvari", ze je soucasti Today obrazovky. Jestlize mate zapnuto zobrazovani mapy a jste na zalozce GPS data, je mapa zobrazena. To ze mate v SPB nastavenu volbu "Autohide" a ze plugin neni videt, se nijak nezjistuje.

tady jsou jeste nejake podrobnosti - puvodne popsany u verze 0.0.6
Důležité podrobnosti: Jestliže chcete mapu zobrazovat kdykoli po spuštění pluginu, můžete v nastavení (opět záložka BT GPS souřadnice - viz obrázek u bodu 4) zaškrtnout položku 'Zobrazovat mapu po spuštění'´. Samozřejmě při nedostupnosti WiFi Net Monitor používá placené GPRS/EDGE připojení. Mapa je viditelná po přepnutí na záložku GPS data v pluginu. Mapa je viditelná pouze, když jsou k dispozici platné GPS souřadnice. Jestliže jste na místě, kde GPS souřadnice BTS nejsou známy nebo jste bez GSM signálu, aplikace mapu skryje. Mapa NENÍ skryta, jestliže je zobrazena přes celou obrazovku (full screen).
Ppkud nas bude vice, co pouzivame SPB Mobile SHell, mohu pridat dalsi volby pro integraci s SPB...

Robii_ce4you (10)|7.4.2009 15:37
To RStein:
Zdravím,
už jsem jednou otravoval ohledně fungování NetMonitoru na ASUSu P535. Psal jste (stejně jako tady jednomu z mých předchůdců s Universalem), že problém je na straně ASUSu, v RIL driveru. Před chvílí jsem možnost řešení tohoto problému řešil s Pitkou na jiném vlákně tady na ce4you, který vytváří ROMky pro tato zařízení. A měl bych takovou prosbičku - bylo by možné co nejvíce konkretizovat a popsat ten problém, abych mu to mohl přeposlat. Třeba by ten problém pak šel nějak vyřešit... Psal něco ve smyslu, že by bylo potřeba vědět, jestli jde o knihovnu RIL nebo RILGSM a případně jestli nevím další podrobnosti...což nevím, protože téhle oblasti PPC vůbec nerozumím.. :-(
Mohl bych vás tím otravovat, prosím?
Když jsme spolu komunikovali před časem, tuším že jste psal, že se kdysi ozval i nějaký P535-šťastlivec, kterému váš NetMonitor fungoval...bohužel si už nepamatuji jakou cestou jsme komunikovali a kde bych našel toho šťastlivce...
Předem díky moc za odpověď
R.Pošvář (Robii)
RStein (2012)|7.4.2009 15:41
Zdravim,
tohle jsem pred chvili posilal Vam(?) v mailu.

1) Jde o ril.lib (tedy ril.dll).

A jeste abych ti upresnil - ty informace budou v GSM modulu obsazeny v nejakem proprietarnim formatu. Bohuzel nemam k dispozici vsechna zarizeni se vsemi moznymi ROM, abych zkoumal, co posilaji pres funkci RIL_DevSpecific, anebo hledal v pameti zarizeni, kde jsou tyto hodnoty zrovna v jedne konkretni ROM ulozeny.

Bylo by potreba prepsat/upravit RIL driver. Napsani noveho driveru neni levna zalezitost. :)
Robii_ce4you (10)|7.4.2009 15:44
Díky moc za info, shodou náhod právě přesné znění přidal do té diskuse jiný "zájemce", takže to asi neylo mě...nebo možná i mě... Pořád doufám (a nejen já), že se stane zázrak a budeme i my moci používat Vaší skvělou aplikaci.. :)
Ještě zkusím zalovit ve svých zarchivovaných mailech jestli tam nebude něco o tom P535 šťastlivci..
Ještě jednou díky moc!
RStein (2012)|7.4.2009 16:06
Podle jmena vidim, ze psal nekdo jiny, ne Vy. :)
Diky za hodnoceni aplikace - k tomu ASUSu. Mam pocit, ze jsem nekomu psal o ASUSu, ale mozna slo o jiny model. Nedivil bych se, kdyby ASUs odebiral mobilni procesory od ruznych dodavatelu s tim, ze mu dodavatel musi tyto nizkourovnove ovladace pro svuj GSM modul dodat. A (ne)kvalitu u ASUSu mozna neni nikdo poradne schopen posoudit. Jen hadam a mozna jsem jsem k ASUSu nespravedlivy, ale priznam se, ze po zkusenosti s jejich notebookem vyrobky znacky ASUS ignoruju. :)
kesu (548)|7.4.2009 16:17
mail sem psal ja, každopadně díky za odpoved. Doufám že se na to Pitka koukne a i nám Asusákum to pojede. Je to perfektní aplikace
pitka (1346)|7.4.2009 16:36
Radio moduly pro Asus jsou většinou od Ericssona (kdysi používány i v ETENovi a mnoho dalších telefonech).
RIL.DLL je shodná pro všechny buildy, takže tady problém nepředpokládám. Problém bude v OEM knihovně/ovladači RILGSM.DLL.
Ta neumí funkci CREG=2 tím pádem nevrátí RIL_GetTowerInfo.

Nemluvil bych o kvalitě, ale prostě chybí tento speciální příkaz. Což je věcí vývojářů HW a ovladačů než samotného HW.
A vývojáři kdysi na tento telefon asi hodily b....k.;)
RStein (2012)|7.4.2009 16:45
ril.dll je de facto jen MS proxy (a multiplexer pozadavku) ke konkretnimu driveru.
Jak pisete, RIL_GetCellTowerInfo nevraci korektni hodnoty. ASUS a ETEN obcas take reportuji, ze data maji a pritom mate ve strukture nahodne "smeti" z pameti. :)
Samozrejme dostat se da k jakemukoli udaji, nyni na HTC Kaiser jsem schopen cist i neighbour cells, jenze stoji to moc usili, nikdo to nezaplati a navic, kdyz takovou funkcnost uz experimentalne pustite mezi lidi, tak budou rvat, ze jim tuhne pri testech zarizeni. :)
pitka (1346)|7.4.2009 17:03
jj s tím musím jen souhlasit. Je to vždycky poměr stráveného času a feedbacku uživatelů. Po mnoho a mnoha hodinách nad řešením problémů potom zjistím, že lidé stejně toto nepoužívají nebo jim to prostě nefunguje dobře. Takže už velmi obezřetně zvažuji co upravovat a co ne.
Prostě Asus P535ka a 525ka nemá uzpůsobený rilgsm ovladač. Kdo chce může si sehnat zdroje programu nebo složitě reversovat sám.;)
Robii_ce4you (10)|7.4.2009 23:51
Jestli jsem příspěvky výše dobře pochopil, tak asi mnoho nadějí my, ASUSáci, nemáme... Kdesi jsem četl, že na P750 to snad někdo rozchodil...ale zas...kupovat si za 15000 nový přístroj jen kvůli jedné aplikaci...to je asi hloupost, že?
Snad nebudu sám, kdo by byl i ochotný nějakou rozumnou částkou podpořit "vývoj" nebo úpravu toho driveru...? Jak je tu výše podotknuto, nevyřešilo by to jen NetMonitor, ale zřejmě i GoogleMaps, takže by třeba zájemců mohlo být více...přidalby se někdo? Pokud by třeba Pitka do toho šel...? Kdyby nás bylo víc, a každý dal třeba dvě stovky, nebopodobný příspěvek, třeba by to pak bylo schůdné...nebo ne?
Jack_Brody (23)|6.5.2009 18:20
Já bych jen zmínil (nevšiml jsem si toho v diskuzi), jestli by nešlo přehodit logiku ikonek pro zapínání sledování a logování. Intuitivně člověk čeká, že označují aktuální stav, a ony místo toho značí stav, do jakého se plug-in přepne po tapnutí.
Jinak na Kaiserovi s WM6.1 EN funguje, po instalaci a soft resetu mi to jednou vytuhlo, tuším, že chvilku poté, co jsem zkusil zobrazit mapu, která se nepovedla (Seznam nějak protestuje). Do filesystému jsem se po kabelu i tak dostal. Vyřešil jsem to vyndáním baterky, po náběhu ok. Uvidím, až zkusím znovu mapu.

EDIT: jako LAT a LON se zobrazuje N/A. Přístupový kód mám aktivován i zadán do tabu "BTS GPS souřadnice" správně i s e-mailem, poněkolikáté to kontroluju. Připojení k inetu funguje (momentálně po kabelu), před chvílí jsem postahoval všechny tři CSV-čka.
RStein (2012)|6.5.2009 23:35
[quote=Jack_Brody]Já bych jen zmínil (nevšiml jsem si toho v diskuzi), jestli by nešlo přehodit logiku ikonek pro zapínání sledování a logování. Intuitivně člověk čeká, že označují aktuální stav, a ony místo toho značí stav, do jakého se plug-in přepne po tapnutí.
[/quote]

Ano, jsou to de facto tlacitka (ne stavove ikony), ktere signalizuji, co se stane PO stisknuti tlacitka. "Zatuhnutí" má na svědomí většinou nekompatibilita mezi today pluginy (po intenzivním testování na různých zařízeních, několika desítkách soft resetů s různými pluginy na Today obrazovce a poté, co Net Monitor běžel 10 hodin v kuse a stále stahoval data, jsem skeptický k tomu, že bych mohl Net Monitor odladit lépe => navíc, kdybych část kódu nesdílel s placeným projektem, tak se na nějaké podobné intenzivní testování "free" projektu pro "komunitu" vykašlu :-) ).

[quote=Jack_Brody]
EDIT: jako LAT a LON se zobrazuje N/A. Přístupový kód mám aktivován i zadán do tabu "BTS GPS souřadnice" správně i s e-mailem, poněkolikáté to kontroluju. Připojení k inetu funguje (momentálně po kabelu), před chvílí jsem postahoval všechny tři CSV-čka.
[/quote]
Je potřeba rozlišovat dva NEZÁVISLÉ údaje LAT a LON zobrazované na různých místech v Net Monitoru.
Na záložce Podrobnosti se čtou údaje z csv soubouru. Pokud máte staženy csv soubory, nemusíte být připojen k internetu - v CSV souborech AFAIK LAT a LON údaje nejsou (GSMWeb je nepublikuje), proto vidíte N/A. CSV soubory musí být dostupné v adresáři, který je zadán v konfiguraci na záložce Databáze BTS (položka s názvem Složka s uloženýmí databázemi BTS).

Na záložce GPS Data se zobrazují GPS souřadnice, které se vždy načítají ze serveru.
Jestliže se z nějakého důvodu nepodaří data načíst, je nutné poslat číslo chyby, které se na záložce zobrazí. Podle toho jsem schopen dohledat příčinu problému.
Zde je přesný postup, jak rozchodit komunikaci se serverem s GPS souřadnicemi.
Se serverem dle mého logu čile komunikuje několik stovek uživatelů, kteří si nestěžují. Jako perličku uvedu, že nejaktivnější je nějaký (dle net id) Ind, který denně vygeneruje kolem 150 dotazů. :-)
Jack_Brody (23)|7.5.2009 00:02
Jj, podle onoho odkazu jsem při zprovozňování postupoval. Ona teď už záložka "GPS data" zčásti funguje - souřadnice jsou (a možná i byly předtím), ale místo mapy je bílé okno (předtím byla nějaká chyba vygenerovaná Seznamem, škoda, že jsem si neudělal screenshot). To nic, dle tohoto tempa by to zítra mohlo fungovat celé. :-)

V CSV souborech souřadnice skutečně nejsou, na to jsem se díval. K jakému účelu vlastně LAT/LON na záložce "Podrobnosti" slouží?


RStein (2012)|7.5.2009 09:57
1) Ano, serverová část vám běží, GPS souřadnice stahujete - wap.mapy.cz mají výpadky. Jestliže znáte alternativu k mobilním mapám, stačí změnit v konfiguraci URL zobrazovaných map. :)
2)V CSV souboru při psaní prvni verze Net Monitoru byly předpřipraveny sloupce Latitude a Longitude - na GSMWEBu se patrně později rozhodli GPS souřadnice veřejně nepublikovat.
RStein (2012)|7.7.2009 19:37
V posledni dobe, jak nekteri psali, je problem se zobrazenim map Seznamu. Zkusil jsem enkodovat URL, zmenit URL, ale v Pocket IE (jehoz jadro vyuziva Net Monitor pri zobrazovani mapy) se URL s operatorem LOC nezobrazi. Poslal jsem report chyby do Seznamu (viz popis chyby nize), jsem zvedav na odpoved.

"Dobrý den,
Při pokusu přejít na adresu http://wap.mapy.cz/mapDetail?appy=134414488&ref=search&appx=133884255&zoom=15&mapType=base&itemOffset=0&query=LOC%3A49.6564%2014.7767&ppy=134414488&ppx=133884255&cardId=coordinates_X133884255Y134414488#mapImg vždy dostanu chybu.: „Omlouváme se, v tuto chvíli je služba nedostupná. Opakujte dotaz nebo to zkuste později...“

Zkoušel jsem zadat adresu na dvou zařízeních s OS Windows Mobile 6.0 a 6.1.
V mobilní Opeře adresa funguje bez problémů.

Děkuji předem za reakci
René Stein"