Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vizualizace letu....

mathyass (47)|27.2.2008 21:09
Ahoj .. mam skromny dotaz ....

letel jsem nedavno dorpavnim letadlem a zapsal jsem si LOG soubor NMEA... rad bych se na nej podival v nejake vizualizaci - trajektorie letu ..zrychleni .. proste nejak rozumne ve 3D ... nasel jsem SeeYou ale problem je, ze sice umi nacist ruzne formaty souboru ale nedaris se mi mu vnutit ten NMEA log ...

...asi zbytecne hledam problem a reseni je urcite trivialni ... poradi mi nekdo nejaky soft nebo reseni jak to zprovoznit v SeeYou ?

diky

eM
Zedd (12)|27.2.2008 23:14
Soubor který jsi stáhnul z GPS převeď do formátu .kml (nevim jak a čím, ale určitě to jde, najdi si nějakou utilitu) a problédni si jej v Google Earth. Ten je narozdíl od CU zadarmo :)

Btw, v jakém formátu je to stažené z GPS? Co je to za přístroj (GPS)?
brody_ce4you (39)|28.2.2008 20:30
Zdravim. Ja prevadim logy na gpsvisualizer.com. Ale nevim, jak to je v dopravnim letadle. Ja jsem si nahraval taky par logu a gps nejak nestihala. Pri startu tu skakalo na vsechny strany a ani pri stoupani na hladinu nic moc nebylo. Leteli jsme jen observer lety, takze asi jen 400-500km/h, kdyz se rychlost ustalila, tak to slo, ale zase pak po pristani, kdyz se zapl revers, tak to bylo spatne. Asi to nestiha to velke zrychleni. Log pak byl docela na nic. Na draze vychylky 1km sem tam, pri stoupani taky... Jinak v cessne nebo piperu to je uplne krasne. Smer i vyska uplne vpoho... Bavil sem se s technikem a rikal, ze to muze byt i tim, ze kabiny v novych letadlech sopravnich jsou i hodne odstiene, coz se taky projevilo, protoze v kokpitu GPS signal vubec nemela, v kabine pro cestujici to slo, ale taky nic moc.... Ale jsou to moje zkusenosti. Nerikam, ze to plati vsude. Mel sem SirfIII.
mathyass (47)|28.2.2008 22:15
Diky vyzkousim ....

jednalo se o SIRF3 externi GPS... samozrejme ze aktualizace dat bude tak tipuju 2x za sekundu ale jen tak pro zajimavost bych se rad podival .. mozna ze to bude k nicemu ... dam vedet jak to dopadlo :-))
mathyass (47)|29.2.2008 15:00
Tak se podarilo ... sice nemam kompletni logy ... jeden mam start z letiste LUTON v anglii - tam je pekne videt jak prijezd na startovaci drahu a otocka na konci start. drahy tak i vzlet a prvni minuty letu ....

druhy soubor je pak z letu z prahy do Lutonu ale tam mi naskocila GPS az nekde na hranicich nemecka a nekde nad morem mi vypadla ... no zajimavy pohled ... prikladam soubroy pokud by nekdo s echtel podivat :)))

Diky za rady

eM.
dooomer (3)|20.5.2009 12:06
Ahoj,
můžete mi prosím poradit, chtěl bych si v letadle (ultralight) zaznamenat rychlost, výšku letu a různé další údaje na základě informací z GPS. Poradíte mi nějaký freeware nebo i placený program, který by mi tohle umožnil? A ještě dotaz v čem můžu logoval data z GPS od Qualcommu?
díky moc
dooomer (3)|22.5.2009 00:45
Vážně nikdo nic neporadí? :-(
lelouch (331)|22.5.2009 07:06
Teď to ani nedá moc hledání... Už týden to visí na titulce. Že by proto takové ticho?
Vita_Megane (69)|22.5.2009 07:55
nebo jednodušší: WMMiniGPS 1.2 fix
dooomer (3)|23.5.2009 10:27
Děkuji moc za odpověď. Ještě se zeptám, ten WMMiniGPS, můžu ho nechat spuštěný aby logoval na pozadí, a během toho třeba ještě používat normální navigaci v iGo, je to možné GPS takto využívat třeba ve dvou aplikacích? A ukládá WMMiniGPS do kml souboru také moji rychlost a třeba nadmořskou výšku? Zkusil jsem to zatím importoval do Google Earth, a tam takové údaje nemůžu najít.
Vita_Megane (69)|25.5.2009 06:11
1. jsem nezkoušel
2. ukládá vše ale zkoušel jsem pouze .gpx a do logu tady , dělá to hezký grafy :)