Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sygic Drive - kompletní česká navigace - zkušenosti, tipy atp.

Tomáš Kubec (749)|15.1.2008 12:30
Sygic Drive - tohle znáte?

Podle vzevření to vypadá, že to vychází z TT. Je to kompletně v CZ včetně hlasové navigace.



Chodí do prakticky na všech platformách.

l

Stránky programu: http://www.sygic.com
Manuál: http://www.sygic.com/manuals/manual_en.html
Jo a dělají to bratři ze SR Wink
http://www.sygic.com/about.htm
luban_ce4you (64)|23.1.2008 22:02
Mam to tady pujcene na otestovani, tak testuju :-)
Uz prvni spusteni opravdu pripomina TT, stejne nastavovani uvodnich parametru. Menu je graficky pekne a co se tyce polozek, zase podobne jako TT, ale graficky uplne jine. Mapy jsou od Tele Atlasu a vypadaji dost podrobne i aktualne (zatim jsem se dival na par bodu co mam vytipovanych ze jsou nove vybudovane, kruhaky atd.) Hlas cz je pan Petr :-) a je podobny panu Miloslavu z TT :-)
Zatim odskouseno jen na stole, zitra testnu v aute. Mam verzi pro PDA a testuju na HTC Kaiser.
Erdkin (55)|12.3.2008 20:37
Vyzkoušeno na HP 6515 na trase UL-LB a zpět. Celkem stabilní (TT6 mi občas vytuhne při zároveň zapnutém BT sluchátku - asi málo paměti, zde ale bez problému). Stále se drží nejkratší trasy - na zpáteční trase jsem jel schválně jinudy než po hlavní trase a po sjetí mimo ni mu trvalo cca 15 km než mě přestal otáčet. I na čtvercovém displeji celkem přehledné, příkazy k odbočení včas. Zahrnuty změny silnic (kruháče aj.) uskutečněné i na podzim 07. Zatím spokojenost, u některých menších obcí se mi při zadávání jako "adresa" nepovedlo zadat jen název obce, pokud tam je i nějaká místní část, trvá to na přesné zadání, dá se ale obejít přímým zadáním místa na mapě.
Stenly_ce4you (26)|17.3.2008 07:07
Na Slovensku se už mluví jen anglicky? Ty jejich stránky jsem nějak nepochopil. Nebo jsem přehlédl tlačítko "slovensky"? No ono tyto nadnárodní obří společnosti jsou prostě víc do světa. Zatím se budu držet těch "obyčejných" firem, které mají srozumitelnější prezenzaci.
Stenly_ce4you (26)|18.3.2008 11:32
No vidím, že těch rezerv je více.
Docent (1234)|18.3.2008 12:22
[QUOTE="Stenly"]Na Slovensku se už mluví jen anglicky? [/QUOTE]
Resco snad má anglické stránky a SPB Software ruské ;) ?
Jinak na VGA je to dost otřesné.
tortoise (546)|18.3.2008 13:05
[QUOTE="Docent"]Resco snad má anglické stránky ;) ?[/QUOTE]
Má :-)
http://www.resco.net/
Docent (1234)|18.3.2008 15:02
Joj, to byl překlep, samozřejmě že mají JEN anglické stránky, já chtěl napsat SLOVENSKÉ, je to ten samý případek jako Sygic :D .
Stenly_ce4you (26)|18.3.2008 22:25
Já nemám nic proti angličtině (trochu ji i ovládám) kór v této době, ale přece jenom si nemyslím, že by pro většinu potenciálních zákazníků Sygicu byla Aj mateřským jazykem. Tato firma (teď nenarážím na kvalitu produktu) bude bojovat o zákazníka převážně v SR, ČR.
Honza Kulíšek (73)|18.3.2008 22:53
Podle ceho soudis ? Anglicky mluvici trh je "krapet" vetsi nez ten cesko/slovensky, takze ja nevidim zadnej problem v tom mit prezentaci firmy primarne v anglictine. Nemluve o tech dalsich statisicich a milionech lidi, kteri se anglictinou domluvi, ackoliv to neni jejich matersky jazyk. Anglictine proste byla, je a bude reci IT a netu.
Jinak je samozrejme pekne, kdyz maji spolecnosti web ve vsech moznych jazykovych mutacich (kdyz si to muze firma dovolit a zamerit se i na takovehle "pilovani"), ale vetsinou jsou v nich stejne enom zakladni marketingove kecy a obsah treba supportu pak vede zase na centralni, povetsinou anglickou cast (jak to predvadi napr. vetsina vyrobcu PC HW).

Jinak Sygic Drive vypada moc pekne, ackoliv nejsem "TomTomar" ale spis "iGoak". Pekne to hodnoti ten Birdieho blogpost, urcite doporucuju precist.
Stenly_ce4you (26)|19.3.2008 06:25
Anglický trh je samozřejmě velký o tom není sporu, ale bylo by iluzí si myslet, že si někdo na západ od Aše koupí naprosto neznámý produkt od naprosto neznámé firmy když to tam mají rozdělené velké a zavedené firmy. A není to jen otázka kvality. Nejpřirozenější způsob je oslovit zákazníky ve své mateřské zemi a pak postupně expandovat, tím že budu svou int. stránku (s doménou com) rozšiřovat o další jazyky příp. zakládat stránky v zemích kde budu expandovat.
Docent (1234)|20.3.2008 19:27
Možná z té navigace jednou bude něco použitelného, ale zatím je to dobré tak na betatestování.

Dvě neodpustitelné chyby:
1) Pokud stojím někde mimo silnici, třeba na parkovišti u obchoďáku, a chci se nechat někam navigovat, navigace nenajde cestu a tvrdošíjně tvrdí, že trasu nelze nalézt.
2) Pokud se nechám navigovat na silnici, která je v podkladech označena jako neprůjezdná, navigaci nenajde cestu, ani neupozorní, ale počítá, počítá a počítá... Jak dlouho nevím, vydržel jsem to nejdéle 3 minuty a dal "zrušit". Po tom zrušení dojde ke ztrátě spojení s GPSkou a program se musí restartovat...

Menší chybičky:
Zoufalý vzhled na VGA, z nápisů v menu apod. je s bídou polovina délky textu.
Zvuk jako z nakřáplého tranzistoráku z počátku 60. let

Plus:
Při jízdě po dálnicích zobrazení cedulí s výjezdy, podobně jako u Navigonu.
Radek Novák (309)|7.9.2008 09:21
Mam verzi 7.50328 a beha to naprosto bez problemu. Ani jeden z Docentových problemu se u me neprojevuje. Pokud jsem mimo silnici, cestu to najde a pokud dam navigovat na "uzavrenou" cestu, tak to trasu taky vypocita...

Jediny, co me trochu trapi je nemoznost nahrat vlastni POI, ale to se snad casem vyresi :)
Docent (1234)|7.9.2008 22:27
Mno, vzhledem k tomu, že můj příspěvek je půl roku starý, a v té době jsem jim taky ty chyby spolu s hafem dalších reportoval, tak předpokládám, že za těch půl roku třeba něco odstranili :D . I když si myslím, že jdou na trh s křížkem po funuse, možná by uspěli, pokud by se "na trh" nedostal upravený TT Navigator 7 z Diamonda...
Peta_ce4you (314)|14.9.2008 17:53
a on se uz jako prodava? Myslím sygic i TT7
Docent (1234)|14.9.2008 22:43
TT 7 se "prodává" např. na Rapidshare, je to upravená verze, kterou TomTom vydal jako OEM na HTC Diamond. Sygic Drive se, pokud vím, neprodává, a podle mne ani prodávat nebude, trh s navigacemi na PDA není příliš velký a tohle nepřináší nic nového.
Ivo Pokorný (400)|15.9.2008 06:24
Sygic se prodava - Sygic ;)
Docent (1234)|15.9.2008 08:59
Tak to jsem netušil, pak ovšem nevím, proč to firma Sygic na svých stránkách úspěšně tají :sarcastic: .
htcjirka (1875)|24.9.2008 20:57
Je to nadejna navigace a novejsi verze posunou vzdy tuto navigaci o velky krok kupredu.Neda se to srovnat z predchozimi verzemi.
Aktualni verze je 7.60.731
chozef (19)|10.10.2008 18:00
Skusal niekto uz tu najnovsiu verziu na WM5?Zeby sa podelil o skusenosti s jej uzivanim.
VDAKA
Furbo (323)|13.12.2008 19:41
Tak je venku i verze 7.70. Dle mého subjektivního názoru bude mít před TomTomem velice brzy navrch a to jsem jeho letitý urputný zastánce :-)
edison_cz (32)|12.7.2009 01:46
Otestoval jsem krabicovou verzi z Sunnysoftu na TouchPro2, koupenou 3 tydny zpet.

Zkusenosti:
a) semtam pada, zalezi dost od trasy
b) pri vyberu cile nenajde spoustu ulic, jejichz jmena ma presto v mape
c) obcas vypadne GPS, pritom v GPS hardware boxu ma platny fix
d) "nejrychlejsi" si plete s "nejkratsi"
e) kdyz spadne, nepamatuje si zmeny a posledni nastaveni a trasu
f) na kruhovych objezdech mi TT prijde plynulejsi, ale vyznejte se u jiznich Frantiku, skoro tam jezdi jak Italove :D
g) McG ma oficialne celou Evropu, nikoliv delenou na vychodni a zapadni jako TT pro PDA

Zatim bych zustal u TT7, ale kdyz uz jsem si McG koupil, tak budu Sygic trochu dusit :!:
edison_cz (32)|24.2.2010 11:50
Maly update: po instalaci nove verze (maji na to udelatko, co nahraje novejsi data a program primo na uSD kartu), se padani vyrazne omezilo, myslim ze zacala fungovat i navigace na ruzne parametry trasy.

Ve Francii mi to zatim spadlo dvakrat, proste existuji kriticka mista na Zemi :D

Rozhodne bych uz mu dal sanci.
Docent (1234)|24.2.2010 23:15
Jo, šanci bych mu dal... Tak před 3 roky. Kdysi jsem jim dělal testera, asi jsem měl příliš mnoho připomínek, takže mně cca po půl roce přestali odkazy na nové verze posílat. Dneska jsou navigace prostě trochu jinde.
Žulda_ce4you (244)|27.2.2010 19:31
V čem jsou jiné navigace lepší? Plánuju upgrade Sygicu, tak jestli se nemám poohlídnou jinde.
Zkoušel jsem iGO 8, hůř se mi ovládalo za jízdy. Sygic mě naviguje po ČR bez problémů, Maďarsko v pohodě, NDR, Rakousko a pár km po SRN také OK.
Kdysi jsem používal TT6 a Sygic mě vyhovuje podobným ovládáním.
fury_only_ce4you (259)|12.5.2010 15:54
Ve svém HTC Snap mám McGuider v. 7.70 build 1073 D a mapy CZ+SK a další pro průjezd do Chorvatska (většina myslím ve verzi 09.2009). Po CZ navigace bez problémů, ani jeden problém s tím, že by aplikace spadla, či se nějak zakousla... Občas trvá déle, než najde polohu, ale to bych připisoval GPS modulu (nicméně to jsou řádově minuty, takže no problem). Jelikož nemám možnost porovnat s konkurencí, nejsem schopen odhadnout, která navigace jak počítá trasu a v čem je lepší. Jednoduchým testem jsem ale došel k názoru, že vě většině případů navigace spočítá cestu na mnou známé místo nejefektivněji...

Na platformu smartphone hodnotím tuto navigaci jako velmi povedenou!