Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

32. pravidelný pražský sraz ce4you :: Praha, 20. října 2007, SteakBar Levandule

Zdenek Malinsky (9781)|1.10.2007 10:20
Je první pracovní den v měsíci a já vás tradičně zvu na pravidelný pražský sraz ce4you, který se bude konat v sobotu 20. října 2007 na tradičním místě a v tradiční dobu (viz odkaz níže). Jako vždy budete mít možnost prohlédnout si zařízení, příslušenství, softy..... a při dobrém jídle a pití zažít i nějakou legraci. Nechci strašit, ale Vánoce se tryskem blíží, takže je třeba začít vybírat dárky. A kdo vám vybere a koupí něco lepšího, než vy sami. ;)

Novým a třeba i náhodným návštěvníkům webu, stejně jako méně pozorným a nepozorným či nevšímavým čtenářům opět opakuji, že na sraz může přijít každý, nejde o žádnou uzavřenou společnost vyvolených, jak si mnozí stále mylně myslí. Podmínkami jsou jen zájem o "problematiku" PDA a smartphone a peníze na zaplacení vlastní konzumace.

Srazy se dělají pro vzájemnou výměnu poznatků a zkušeností. Doporučuji návštěvu srazu především nováčkům, kteří s Pocket PC - Windows Mobile zařízeními začínají (nebo by chtěli začít) a potřebují poradit či jen "naťuknout" a stejně tak i těm, kteří zvažují nákup nějakého zařízení nebo příslušenství.

Více informací k místu a době konání tohoto (a také dalších pražských srazů v roce 2007) srazu najdete v této diskuzi.
Informace o všech srazech ce4you najdete zde.

Pokud je něco najasné, zeptejte se v tomto vláknu nebo mi napište soukromou zprávu (SZ).
htcjirka (1875)|1.10.2007 18:49
Myslim,ze tentokrat bude Levandule plna Kaiseru a o nicem jinem se nebude hovorit :D
Rad se opet zucastnim.
dort (1212)|1.10.2007 19:17
pozor na Shifta :-) aby "Lábuse" nepřeválcoval :-) již byl oficiálně představen :-)
htcjirka (1875)|1.10.2007 19:37
V ruce jsme ho meli ty i ja,ale s tou vyrazenou moznosti telefonovani je to skoda.Jen sms....
Verim, ze ta funkce tam je a sikovni kluci z xda to casem rozlousknou.
A nebude to jen o orezanych wm6..
krabicka3 (361)|1.10.2007 20:21
To, ze sraz bude plny Kaiseru tajne doufam, protoze je to u me jeden ze dvou horkych kandidatu na koupi. :) Tesim se na poznatky.
htcjirka (1875)|1.10.2007 20:38
Hlavne tam nikdo netahejte n90 nebo s krabickou nevydrzim :D
Zdenek Malinsky (9781)|1.10.2007 20:59
[QUOTE="krabicka3"]To, ze sraz bude plny Kaiseru tajne doufam, protoze je to u me jeden ze dvou horkych kandidatu na koupi. :) Tesim se na poznatky.[/QUOTE]Kdo je ten druhy horky kandidat?

A nejaky teply nebo vlazny? :D
htcjirka (1875)|1.10.2007 21:02
Horky krabickuv kandidat je nokia E90 ;) Zdenek to urcite vi,ale pro ostatni to jeste zduraznuji.
GooF_ce4you (32)|1.10.2007 21:02
Taky dorazim. A tesim se uz ted.
Zdenek Malinsky (9781)|1.10.2007 21:11
Symbian? To jsem netusil, ze je na S/M:O
krabicka3 (361)|2.10.2007 01:59
:D :D :D Kluci, koukam, ze uz jsem provarenej. :) Pokud by tam nekdo prinesl E90, tak udelam maximum, abych skryl sve nadseni a nepohorsoval ostatni. :D
SPM (182)|2.10.2007 17:23
[QUOTE="krabicka3"]:D :D :D Kluci, koukam, ze uz jsem provarenej. :) Pokud by tam nekdo prinesl E90, tak udelam maximum, abych skryl sve nadseni a nepohorsoval ostatni. :D [/QUOTE]

Já sem tam posledně symbiana přitáh a nikdo mě neumlátil :D mno... a co ho tak zkoumám, tak zatim má za sebou míň resetů než moje PPC :D
krabicka3 (361)|3.10.2007 00:25
[QUOTE="SPM"]Já sem tam posledně symbiana přitáh a nikdo mě neumlátil :D mno... a co ho tak zkoumám, tak zatim má za sebou míň resetů než moje PPC :D[/QUOTE]

Pssst...vis, ze rebelove patri na sibenici! :D
Carabei (611)|3.10.2007 18:23
Mno tak kdo by to byl rekl zase se me nezbavite:D


BTW ukaze se nekdo s ETENem X500+ ? kamos o nem uvazuje
GooF_ce4you (32)|4.10.2007 19:49
Jo a abych nezapomnel, vemte mi prosim stribrnou tabaterku, kterou jsem si zapomnel na minulem srazu na stole. Predem mnoho dekuji!
A.Obr (7)|7.10.2007 20:00
Berete do uzavřené společnosti i MPx22Otkáře? že bych se stavil :-)
dort (1212)|7.10.2007 20:48
bohužel nebereme:!:

Neb nejsme uzavřená společnost a přijít může opravdu KAŽDÝ :!:
Zdenek Malinsky (9781)|7.10.2007 20:56
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Novým a třeba i náhodným návštěvníkům webu, stejně jako méně pozorným a nepozorným či nevšímavým čtenářům opět opakuji, že na sraz může přijít každý, nejde o žádnou uzavřenou společnost vyvolených, jak si mnozí stále mylně myslí. Podmínkami jsou jen zájem o "problematiku" PDA a smartphone a peníze na zaplacení vlastní konzumace.[/QUOTE][QUOTE="A.Obr"]Berete do uzavřené společnosti i MPx22Otkáře? že bych se stavil :-)[/QUOTE]Nejsi náhodou z Mimoně?
Zdenek Malinsky (9781)|7.10.2007 20:57
A.Obr (7)|8.10.2007 22:54
Ach bože, to sem zas něco řek. :sarcastic:
krabicka3 (361)|12.10.2007 00:06
2 uiqjirka: Tak to precejenom se mnou vydrzis. ;) Bohuzel (pro ne) Nokia je bud naprosto neschopna nebo si totalne nevazi svych zakazniku, protoze uz asi posedme (bez nadsazky) posunula datum naskladneni E90ky. Posledni datum bylo 18.10. Rikal jsem si, ze jim dam sanci do konce rijna, ale kdyz jsem tam dneska videl datum 26.11., tak jsem zajasal pac to rozhodli za me (vahani mezi E90 a Kaiserem).

2 Carabei: Sorry, nepotesim te, ale redukci na 3,5mm jacka pro Nokii ti budu muset vratit.
99tky (156)|12.10.2007 09:12
Tak tu sedim a koukam ze bych se mel prijit podivat na "torzo" starousedliku. Naposled jsem byl jeste u dorta ....... uff to leti :?
matrad (267)|13.10.2007 21:36
Hau
dorte :D kdy se konecne ukazes ty kuuze liina?!!
dort (1212)|13.10.2007 22:16
Hele, Matrad žije :-) , no být Tebou, tak to moc nevířím, neb moje účast je málem častější než Tvoje :-))

99tky - to zní jako dobrý nápad :-)
matrad (267)|13.10.2007 22:33
jezis co to zvatlas?? jednou jsem vynechal, ted jsem tam byl a predtim za to mohla zenska! ale jsem tam vzdy ty kecko! :D
99tky (156)|14.10.2007 00:20
[QUOTE="matrad"]jezis co to zvatlas?? jednou jsem vynechal, ted jsem tam byl a predtim za to mohla zenska! ale jsem tam vzdy ty kecko! :D [/QUOTE]

.... mas to delat jako ja, zensky jsem bral sebou, od ty doby co se zajimali panove spis o moje kamaradky, tak jsem chodil k dortovi jen kdyz tam sraz nebyl :D :D
phacker (49)|15.10.2007 17:14
Ahoj. Chci se zeptat. Má někdo z těch co plánujou přijít zkušenosti z rozchozením HTML mailů na WM6 oproti MS Exchange?
GooF_ce4you (32)|19.10.2007 16:50
Abych nezapomnel, vemte mi prosim nekdo tu stribrnou tabaterku, mockrat vam dekuju.
Carabei (611)|20.10.2007 13:45
tak soucasna ucast ja a jeden cizak:)
htcjirka (1875)|20.10.2007 13:49
No tak ja uz taky vyrazim :)
maculak_ce4you (147)|20.10.2007 14:00
tak ja a Yaris tam budeme tak zhruba za hodinku sedime jeste ve vlaku a ten ma trosku zpozdeni aby jsme se koukli jak to u Vas v Praze vypada :D
darnel (23)|20.10.2007 17:18
Chtel jsem dorazit, jiz podruhe :sarcastic:, ale sklatila me nemoc :(
dort (1212)|20.10.2007 18:00
i moje maličkost se omlouvá, ale tolik bacilů, které dneska prskám na všechny strany by se snad ani do Levendule nevešlo :-(
maculak_ce4you (147)|20.10.2007 21:01
tak ja uz jsem doma a vy si to tam hezky uzivejte ;)
htcjirka (1875)|20.10.2007 21:31
Jen nas tady jeste 5 vytrvalcu :cool:
maculak_ce4you (147)|20.10.2007 22:08
jo skoda ze je praha tak daleko ;-) no na druhou stranu jsem poznal nove tvare co jsou za jednotlivymi nicky :-) coz taky neni na skodu. tak se tam statecne drzte
htcjirka (1875)|20.10.2007 23:52
Prave jsme na ceste domu,skoda,ze jsou opet taci,co prijdou na sraz,ale ucet nezaplati.Poprv a naposled co jsem za nekoho platil,nejde o tu stovku,ale o princip.
krabicka3 (361)|21.10.2007 01:00
Tak za tohle bych vzdycky vrazdil! :mad: Budte ferovi, a priste to uiqjirkovi dejte.
Zdenek Malinsky (9781)|21.10.2007 10:24
[QUOTE="uiqjirka"]Prave jsme na ceste domu,skoda,ze jsou opet taci,co prijdou na sraz,ale ucet nezaplati.Poprv a naposled co jsem za nekoho platil,nejde o tu stovku,ale o princip.[/QUOTE]Já už jsem na pražském srazu bohužel delší dobu nebyl (práce, rodinné a jiné kulturní či sportovní akce, nemoc), ale pokud si pamatuji, měl každý svůj kontumační/konzumační lístek. Takže problém byl asi v tom, že ho nechal na stole a odešel. Určitě jen zapomněl. :sarcastic:
Když někdo přijde a není schopen se ani představit, tak je to pak o to těžší poznat kdo a co... :no:
htcjirka (1875)|21.10.2007 10:33
Mel by jsi se tam uz take konecne ukazat.Pokazde tam nekdo necha listek a lidi co tam zustanou nejdele to budou odnaset??Minule tam zustalo v luftu napr. 400Kc.Je to normalni?Jeste poslouchat reci v Levanduli,ze tam mame wifi zdarma,tak nam ji zpoplatni, aby pak bylo na nedoplatky..
Zdenek Malinsky (9781)|21.10.2007 11:04
Dříve jsme tam s beecherem zůstávali taky až "do židlí", tak vím o čem mluvíš. Obdobné zkušenosti má Ipf s pořádáním velkých srazů, že se něco ztratilo nebo někdo něco nezaplatil :((

Osobně si ale myslím, že toto by měla být starost spíše obsluhy, než nás. Navrhoval jsem jednomu z šéfů, že uděláme variantu jako v LaPalmě = každý dostane lístek s číslem a pak to zaplatí na baru při odchodu, ale to nechtěl (asi moc práce).
Budu tam muset zajít a probrat to s ním osobně. Pokud ale budou problémy přetrvávat, může se wifina zpoplatnit nebo to třeba dojde až do stádia, že nás tam příští rok chtít nebudou, jinou hospodu neseženeme (přes opakované dotazy nikdo nic jiného nenavrhnul) a pražské srazy skončí. Upřímně ani nevím, kolik lidí na srazy chodí a zda bude mít majitel o nás ještě příští rok zájem, zda se mu naše srazy budou vyplácet, protože není PDA fanda a jde mu o kšeft. :?


EDIT:
Příští týden dám na fórum anketu ohledně PPS na rok 2008, kde si zájemci mohou napsat, který termín by jim vyhovoval, zda mají návrh na jiné místo konání a konečně, zda mají zájem na srazy vůbec chodit.
htcjirka (1875)|21.10.2007 11:15
Na srazy chodí dost lidí,v tom bych problém neviděl.Chtělo by to,aby jsi tam opravdu zašel.Ja osobne nejsem proti,aby se platila nejak zaloha,nebo nejaky minimalni poplatek 50kc.
Zdenek Malinsky (9781)|21.10.2007 11:23
[QUOTE="uiqjirka"]Chtělo by to,aby jsi tam opravdu zašel.[/QUOTE]Jasně, ale proč? Abych případnému neplatiči zkroutil ruku?
dort (1212)|21.10.2007 11:42
jen jedna z "poza baru" - proč si bude pingl přidělávat starost s vybíráním zálohy, či čímkoliv jiným, když se najdou jedinci, kteří odejdou bez placení a je jim to jedno, že někoho okradli :-( - co mu to přinese, 50 ,- Kč od zloděje a zbytek zaplatí kdo, on ze své kapsy, proč???? nebo někdo z vás posledních, proč???

upřímně v mumraji, který na srazech panuje, je obsluha rada, že dokáže dostat objednávky a následně je někomu udat :-(, pochopte že když si 5x prohodíte místo a u stolu to vypadá spíše jako v úlu, tak si někdo bude těžko přesně pamatovat, kdo si co objednal a kdo co měl :-(

a o placení vzhledem k "testování" GPS či jen prostého se vyvětrání by měl pikolík vždy skočit po někom kdo jde ven se slovy, REVIZE PLATBY?

tohle vše by snad mělo být na slušnosti nás všech, abychom si uměli objednat, objednávky si převzít a po skončení konzumace zaplatit

a pokud by někdo myslel, že sraz CE4YOU je nějaká extra výdělečná akce, tak ho zklamu NENÍ - pokud by někdo nechápal klidně vysvětlím proč :-)

P.S. tohle není útok na Jirku, ani Zdeňka, či další "normální" návštěvníky srazů. kteří se chovají jako lidé, ale to je pro všechny ty, kdož se neumí chovat, nechtějí platit a ještě pak nadávájí a jsou nespokojení :!:
Zdenek Malinsky (9781)|21.10.2007 12:22
[QUOTE="dort"]a pokud by někdo myslel, že sraz CE4YOU je nějaká extra výdělečná akce, tak ho zklamu NENÍ - pokud by někdo nechápal klidně vysvětlím proč :-) [/QUOTE]Já vím. Jídlo si dal jen Zdeněk Malinský 2x, beecher a XP 1x, pak občas někdo. Ostatní ucucávali 2 "předražená" piva a ještě si pak stěžovali, že něco bylo špatně.

Doufám, že v Levanduli je to trošku pro majitele zajímavější, že kvůli nám nepřichází o zajímavější kšefty. :?

A k tomu "zapomenutí zaplatit" - máte někdo nějaký rozumný návrh, jak to řešit? A opravdu nevím, jak bych tomuto problému mohl zabránit svou přítomností. Opravdu nemám tolik času jako dříve, kdy jsme s beecherem seděli na srazu od 12 do zavíračky a někdy i déle.
Carabei (611)|21.10.2007 14:03
mno jedina stoprocentni jistota by byla asi platit vse rovnou. no a kdyby pri kazdem opusteni prostoru restaurace lidi zaplatili, tak by je to taky nezabilo, ale je pravda ze obe tyto moznosti by pridali obsluze trochu prace
hajekm (308)|21.10.2007 15:26
Ahoj,
taky uz jsem jednou jako posledni doplacel zhruba 400,- a tahle situace mě moc mrzí. Pořád si myslím, že se jedná o omyl nebo chybu, než o úmysl nějakého účastníka. A doufám, že se nepletu.
Jako řešení bych viděl snad jen vydávat konzumační karty proti záloze ve velikosti mírně nadprůměrné útraty (třeba těch 400,-) a při placení z toho zaplatit reálnou útratu a zbytek vrátit. Musel by to ale asi řešit perzonál, než někdo z klubu.

Milan
Zdenek Malinsky (9781)|21.10.2007 15:39
To by se musela udělat nejdříve na webu k diskuzi srazu registrace a pak by to musel někdo na srazu hlídat: tohle je xxx, tohle yyyy atd. Bylo by s tím spousta práce. Osobně si myslím, že by bylo lepší "po emericku" platit hned po donesení objednávky.
htcjirka (1875)|21.10.2007 15:45
Souhlas,placení hned po přinesení jídla či pítí je nejlepším řešením:Jinde to taky tak dělají a funguje to.Pokud se panu majiteli nebude zdát toto řešení,je asi čas hledat pomalu jiný lokál.Což by snad neměl být problem,wifi přeci není prioritou.
Docent (1234)|21.10.2007 17:09
[QUOTE="uiqjirka"]Souhlas,placení hned po přinesení jídla či pítí je nejlepším řešením:Jinde to taky tak dělají a funguje to.[/QUOTE]
Tak nevím, kde to dělají, já jsem se s tím setkal v restauraci prvně a naposled v roce 1985 ve vinárně 1. cenové skupiny U Františkánů v Bratislavě (od té doby mne tam neviděli :) ).
Řešení je ale nejspíš jediné možné...

Tzv. konzumační lístky (Za ztrátu účtujeme 500,- Kč :) ) taky nic neřeší, to by musel stát někdo z personálu ve dveřích a všechny kontrolovat (navíc v létě se sedí i venku, takže by musel stát za plotem :) ).

BTW personál samozřejmě situaci řeší tím nejjednodušším způsobem (pro ně) - poslední zaplatí všechno... Někde mají pozoruhodný zvyk psát uzavřené společnosti (srazy spolužáků apod.) všechno na jeden papír a na to samozřejmě taky doplácí ti, co zůstanou poslední - každý, kdo odchází dříve, zaplatí svá 4 piva, ačkoli jich vylemtal nejmíň 6 :(( . Nedávno jsem takhle na srazu průmyslovky platil 16 Plzní, jedno zbylý jídlo platil kolega, se kterým jsem odcházeli poslední :evil: .