Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová verze 1.3.0.0

Brothers (14)|7.9.2006 22:28
Tak jsme se dočkali. Nainstalováno bez komplikací, přihlášení GPS také O.K. a od prvního okamžiku pocit rychlosti! To jsem dříve neznal:-) Zítra prověřím na cestách. Dej Bůh, ať to už je konečně funkční... Pokud se to ukáže jako životaschopné, dokoupím i mapy v tom zvýhodněném balíčku, snad to nebude taková minela, jako nákup BOR v prosinci 2005 - to jsem hodně předběhl dobu...:-)
MLB (105)|8.9.2006 12:02
Prosím někoho kdo má aktualizaci aby vyzkoušel plánování cesty z Plaňan ulice 329 do Kolína ulice 12, rychlá trasa. Vede to nějakou pěknou oklikou. Dále nemohu stále nalézt velké železniční stanice, například Pečky. Umístění některých bankomatů také neodpovídá skutečnosti. Například v Pečkách na onom místě nikdy nebyl. Když zmiňuji Pečky, tak zde nejdou vyhledat ulice. V seznamu je pouze jedna! a to číslo 329. Možná jsem něco při instalaci udělal špatně a proto chci znát postřehy ostatních.
Brothers (14)|8.9.2006 13:53
TAk opět zklamání. Ach jo, asi se holt nedočkám. Po prvním nadšení musím opět konstatovat : Prů*er..:-( Trasu dlouhou několik stovek metrů nedokáže spočítat, resp. udělá z ní pár km dlouhý výlet. Zaregistroval jsem některé opravy - např. už mě neposílá do trvale uzavřených ulic, rovněž výpočet a přepočet trasy je rychlejší. Jen cestovat se podle BORu ještě spolehlivě nedá... Odpo průjezd Prahou, tak uvidím další.
MLB (105)|8.9.2006 14:00
Ano! Z krátké trasy udělá pěkný výlet. Mapové podklady mají trochu divné, protože v mém bydlišti stále vedou cestu která tam nikdy nebyla a ani nebude.:no:
Zatím jsem bez výhrad spokojený s Pocket Navigator 6. A to nezdůrazňuji jeho cenu a v ní zahrnutou Evropu.:yes:
Aponia Software (31)|8.9.2006 18:36
Dobrý den,

[QUOTE]Prosím někoho kdo má aktualizaci aby vyzkoušel plánování cesty z Plaňan ulice 329 do Kolína ulice 12, rychlá trasa.[/QUOTE]
Toto bude s největší pravděpodobností způsobeno tím, že zkoušíte plánovat "u stolu". Jelikož aplikace nezná Váš azimut, tak Vás nejspíš přiřadila do opačného směru. Z toho důvodu Vás vedla oklikou, protože je co nejvíc potlačené otáčení, které není žádoucí. V reálu by se tohle nestalo, protože aplikace Váš azimut zná z GPS.

[QUOTE] ... Když zmiňuji Pečky, tak zde nejdou vyhledat ulice. ... [/QUOTE]
Tohle je způsobeno tím, že máte starou verzi podkladů 2005.3. V instalačním souboru update jsou 2005.3, 2006.7 jsou až v upgrade. Když se dívám do aktuální verze, tak tam ulice jsou.

Bankomat) pokud myslíte ten, který je sevřený ulicí 329, tak ten již ve 2006.7 není.

K bodům zájmu a "divným mapovým podkladům") mapové podklady jsou přebírány od Tele Atlasu a nejsou naší stranou nijak modifikovány (tzn. jsou stejné jako u konkurenčních produktů, které používají mapy od TA ve stejné verzi).

[QUOTE]Trasu dlouhou několik stovek metrů nedokáže spočítat, resp. udělá z ní pár km dlouhý výlet.[/QUOTE]
Může to být stejný případ, jako výše - aplikace Vás prostě nechce otáčet. Nicméně nevylučujeme chybu. Pošlete, prosím, bližší specifikaci problému.

Nicméně doporučuji se s Be-on-road projet (na to je ostatně stavěný), potom dejte vědět. Při našich testovacích jízdách, kde se najezdilo několik tisíc kilometrů (jak po ČR, tak i v zahraničí) jsme nezaznamenali problém.

Důraz při testování byl kladen na:
- stabilitu (například více než pětihodinové cesty, vypínání zařízení se zapnutou aplikací atp.)
- rychlost (překreslování, hledání v restřících, práce s menu)
- rychlost výpočtu trasy (první výpočet)
- rychlost přepočtu trasy při sjetí (kontrola, jestli neotáčí atp.)
- testování nově přidaných funkcí (např. zobrazení oblíbených atp.)

Za případnou chybu se omlouváme, doufáme, že zásadně neovlivní Vaši práci s navigační aplikací v automobilu. Chyba se může objevit vždy - všechny situace nejsme schopni otestovat. Věřte ale, že děláme vše pro to, aby byla aplikace co nejlepší.

Těšíme se na Vaše další poznatky.
MLB (105)|8.9.2006 18:51
Dobrá. Příští týden Vám pošlu mejl.
pepa_ce4you (105)|8.9.2006 18:57
To Aponia - 4.8. jse mluže TMC bude implementováno v září/říjen ... jaká je situace stihnete to?
Aponia Software (31)|8.9.2006 19:17
Děláme vše proto, aby se to stihlo.
Máme teď ještě v plánu spoustu dalších věcí, které Vás jistě poťěší.


Brothers (14)|8.9.2006 23:31
Mila Aponia, své první zkušenosti jsem popisoval na základě zkušenosti z terénu. Je zvláštní, že jste najezdili tisíce km bez problémů, když mě se chyba ve výpočtu objevila po necelých 10 km! Ale třeba šlo o ojedinělý výpadek a vše další bude v pohodě, kdo ví.Příští týden budu mít více prostoru na testování, tak uvidím. Popravdě, zklamání z předchozích verzí bylo větší, teď už chyběl moment překvapení...:-)
Pavel Stancík (66)|10.9.2006 20:48
Zdravim.Včera a dnes jsem drobet potrápil novou verzi ˝BORU˝ Včera jsem se nechal navigovat vesměs přes menší města neřku-li vesnice. Asi po 50 km.se stal Bor nepoužitelným,jelikož začel jezdit po polích a navigovat do strání a lesů.Zrovna v místech kde to neznám -nezáviděníhodná situace.Nepomohl ani soft reset MDA .Nakonec jsem nahodil Smart maps a světe div se.SM se nehly také,stále hláška jedete mimo trasu a neustálé přepočítávání.Takže další pauza a zresetování Fortuny.Pak znova BOR - No a konečně začal nvádět jak má. Tím chci říct že ne vždy je na vině program i když to tak vypadá .Dnes přes 200 km. BOR naváděl bez problémů ,dvakrát jsem úmyslně sjel z trasy.Přepočtení téměř okamžité a žádné nucení ˝se otočte˝. Navádění na křižovatkách v pohodě.Oproti předešlé verzi opět velký skok kupředu.Zdá se mi ovšem že BOR nestíhá překreslovat mapu podle aktuální pozice ,že je to malinko opožděné.Ovšem nemohu posoudit je-li to programem nebo Fortunou,když už mě jednou vypekla.
MLB (105)|11.9.2006 00:27
:D :yes: BOR bez problému a v profilu Smart Maps nejsou asi náhodou.:D
Já to projel dnes v terénu také a platí to co jsem psal v předchozím příspěvku. A "kvalitu" mapového podkladu raději nehodnotím. Kdy napíšete popravdě že BOR je stále ve fázi vývoje.

P.S. Dle obsahu Vašich příspěvků se domnívám že jste nějak spojen s Aponií.:D
Pavel Stancík (66)|11.9.2006 11:27
Zdravim.S Aponií nijak spojen nejsem.To,že je BOR ve vývoji to nikdo nemusí přiznávat -víme všichni.No a který nav.soft ve vývoji není.Jinak nehodnotím proti jiným softům.Nemám krom SM žádný jiný a zatím pořizovat nechci.Počkám až to v Aponii dodělají -pak to bude bomba :D
PS : Objednal jsem novou verzi map -pak sem napíšu.:D
Aponia Software (31)|11.9.2006 12:23
[QUOTE="MLB"]Já to projel dnes v terénu také a platí to co jsem psal v předchozím příspěvku[/QUOTE]
Co tedy podle Vás platí? Můžete už začít být konkrétnější, jak jsme Vás již prosili? Tato kritika je velice nekostruktivní - tzn. k ničemu.

[QUOTE="MLB"]A "kvalitu" mapového podkladu raději nehodnotím.
[/QUOTE]
Omlouvám se, ale tohle si nemůžeme nechat líbit. Shazujete náš produkt s bez konkrétních informací. I poté, co jsme Vám napsali, že Vaše připomínky k podkladům jsou způsobeny tím, že máte mapové podklady 2005.3 - tzn. z minulého roku, tak i přesto to tady znovu, myslím nesmyslně, opakujete.

[QUOTE="MLB"]
Kdy napíšete popravdě že BOR je stále ve fázi vývoje.
P.S. Dle obsahu Vašich příspěvků se domnívám že jste nějak spojen s Aponií.:D
[/QUOTE]
Každý software je stále vyvíjen. Be-on-road, ani žádný jiný navigační software, nikdy nebude ve finální verzi, ve které se nebude nic měnit.

Pokud jste si všiml, tak zákázníků si vážíme a podle toho se k nim i chováme. Ale tohle Vaše chování je opravdu sprosté. Po domluvě s obchodním oddělením Vám nabízíme, pokud máte s produktem, na rozdíl od jiných spokojených uživatelů, tak nesmiřitelný problém, navrácení plné kupní ceny za produkt. I když specifikace problému "BOR je k ničemu, Vy musíte být s Aponií spojen" je opravdu směšná a nemůže sloužit jako precedens.

Myslím, že toto je z naší strany férové chování, které se ostatně snažíme vždy zastávat. Na druhou stranu Vaše příspěvky, kde neohodnotíte spoustu vylepšení a nových funkcí a na druhou stranu kritizujete něco nekonkrétního, jsou na pováženou.

Veškerou konstruktivní kritiku zde na fóru nebo e-mailem samozřejmě nadále vítáme!
Wuffi (1599)|11.9.2006 14:11
Na mem HTC TyTN se bohuzel BOR zacal chovat nejak zvlastne. Parkrat se spustil plne bez problemu, pak ale doslo ke zlomu.
Aplikace zhruba na 2 minuty zustane na pocatecni obrazovce s progress barem, pote se spusti, ale mapa nikde...
Pavel Stancík (66)|11.9.2006 14:52
Zdravim. Osobně bych zkusil smazat z karty v PDA i soubory z PC a znovu nainstalit.
Wuffi (1599)|11.9.2006 15:41
Ano, to uz mne take napadlo, vecer to vyzkousim. Asi bude chyba spis nekde v PDA.
MLB (105)|12.9.2006 07:41
[QUOTE]Po domluvě s obchodním oddělením Vám nabízíme, pokud máte s produktem, na rozdíl od jiných spokojených uživatelů, tak nesmiřitelný problém, navrácení plné kupní ceny za produkt.[/QUOTE]

Myslím že toto navrhované řešení je pro mne přijatelné. Sdělte mi prosím jak mám postupovat.
Wuffi (1599)|12.9.2006 09:01
MLB: No jeste aby nebylo:)
Peta_ce4you (314)|12.9.2006 10:29
[QUOTE="MLB"]Myslím že toto navrhované řešení je pro mne přijatelné. Sdělte mi prosím jak mám postupovat.[/QUOTE]nechces se obratit na aponii primo a neresit to zde???
ondral_ce4you (48)|12.9.2006 21:33
Jsem majitelem BORu hned od te doby co vysla prvni verze a po tom co to ctu me napada takova myslenka ze by byl docela zajimavy krok kdyby Aponia umoznila stahnout nove mapove podklady lidem kteří zakoupili BOR mezi prvnimi.
Duvod je jednoduchy. Aplikace byla od zacatku ne moc pouzitelna a ted kdyz je udajne v pouzitelne verzi tak mam stare mapove podklady ktere my jsou pri navigaci k nicemu.
(Jen takova myslenka nad kterou by nebylo od veci se zamyslet)
Brothers (14)|13.9.2006 01:00
Oho, jaká použitelná verze? Dnes jsem najezdil cca 380 km a musím konstatovat, že k použitelné verzi ještě nějaký ten krok (spíše pár skoků) chybí. Uvedu pár příkladů. Zadání - Rychlá trasa Praha/Chotěboř. Dle BOR je nejrychlejší cesta po D1 na Humpolec, Světlá n S., Habry a Chotěboř. Blbost. Není ani rychlá, ani krátká. Ale hezký výtlet - pokd máte čas. Neustále dostávám povely, jak mám jet vpravo či vlevo na místech, kde žádnou možnost uhnout nemám. Křižovatky se objevují tam, kde žádné nejsou, nebo se zpožděním cca 200-300m. Dále mi není jasné, proč se mi zobrazují v rejstříku ulic čísla silnic a nemám možnost zvolit střed města (např. Zdice) Dělám něco špatně? Jistě jsem zaznamenal i zlepšení - např. přepočet trasy je již opravdu rychlý,nicméně pocit, že stále mám jen nějaký polotovar nadále trvá...
ron.jeremy (92)|13.9.2006 11:52
[QUOTE="Brothers"]Zadání - Rychlá trasa Praha/Chotěboř. Dle BOR je nejrychlejší cesta po D1 na Humpolec, Světlá n S., Habry a Chotěboř. Blbost. Není ani rychlá, ani krátká. Ale hezký výtlet - pokd máte čas. [/QUOTE]
Teď jsem to zkoumal, a ony to i jiné mapové softy počítají různě. Třeba map24.com trasu po D1, jako BoR, mapy.cz zase jedou po D11, TomTom navrhuje stejně jako BoR trasu po D1 přes Humpolec, iGO po D11... Záleží asi na nastavených rychlostech a prioritách. Takže pokud je odhad rychlosti a kvality trasy založen na znalosti místních poměrů - to asi žádná navigace nikdy 100% umět nebude. Takže o nepoužitelnosti bych nemluvil, to by musela být nepoužitelná většina navigací, protože každý si tu ideální trasu představuje jinak.
[QUOTE="Brothers"]Neustále dostávám povely, jak mám jet vpravo či vlevo na místech, kde žádnou možnost uhnout nemám. Křižovatky se objevují tam, kde žádné nejsou, nebo se zpožděním cca 200-300m.[/QUOTE]
Tomu se mi naprosto nechce věřit, nikdy se mi nic podobného nestalo, hlasové povely jsou hlášeny v drtivé většině případů včas, a mapa také vždy seděla o max. ±1-2 sekundy. O nějakých neexistujících odbočkách či rozdílu 200-300m nemůže být řeč. Napadá mě, jestli se neprojevila chyba, jakou popisoval Pavel Stancík - zblázněná GPS. Mně se to jednou také stalo, ne teda v BoR, ale v BeeLine GPS při geocachingu, a pomohl skutečně až reset GPS. V tom případě je nesmysl svalovat vinu na BoR.
Dnes se s BoR zase trochu projedu, zda se mi něco podobného neprojeví, ale pochybuji.
Za sebe mohu říct, že jsem s poslední verzí (1.3.0.0) mimořádně spokojen, rychlost se celkově zvýšila značně, přepočet trasy je teď téměř okamžitý, a pád jsem dosud nezaznamenal ani jeden - takže stabilita také OK.
Pavel Stancík (66)|13.9.2006 13:42
Zdravim.Při mé zblázněné GPS-ce jsem ještě jezdil v polích mimo silnice ,prostě to BOR místama neukočíroval na silnici . Po resetu GPS šlapal OK. Od včerejška mam od Aponie mapové podklady "Centrální Evropa" Při aktivaci museli být nainstalovány všechny dodané státy ,jinak to hlásilo ˝neplatný aktivační klíč˝ Zatím zkouším plánovat-si hraju- bez GPS .Mapa se chová jako bezešvá s možností volby jedn.států.Mapy jsou podrobnější než z r 2005. (v předešlé verzi) Obsahují také čísla popisná.
Funkčnost BORU stále stejná bez ohledu na velikost map .
Na co jsem přišel je to,že při hledání v mapě a zoomování se nezobrazují názvy okr. měst,ale zobrazí se název nějaké ulice v daném městě.Nebo jsem se ještě netrefil na to správné měřítko
Jinak celkově mě BOR vyhovuje čím dál tím víc-
Takže jen tak dál Aponia
PS: hodilo by se upozornění na překročenou rychlost-možná by se ušetřilo na pokutách a bodech :D
MLB (105)|13.9.2006 14:12
[QUOTE="Aponia Software"]Veškerou konstruktivní kritiku zde na fóru nebo e-mailem samozřejmě nadále vítáme![/QUOTE]Poslal jsem Vám SZ.
tortoise (546)|13.9.2006 14:25
Díky moc, že jsi nám všem oznámil, že jsi Aponii poslal SZ. Velmi hodnotná informace. :?
Brothers (14)|13.9.2006 23:13
Dokolečka, dokola... Dnes trasa Beroun - Most.10Km mě BOR vedl soubežně s D5, a neměl rozdíl mezi rychlou a krátkou trasou - další 3 navigace ze stejného zadání nabídly varianty. Cesta zpět O.K. Co dodat...
Brothers (14)|18.9.2006 20:20
Nechval dne před večerem! Tak tohle mi vytanulo na mysli, když jsem dnes jel cca 80 km okruh po silnicích II., III. a IV. třídy. Už jsem si říkal, že večer budu psát do fóra pochvalu, že BOR dnes bez chyby, když tu: v obci Radnice mě nejprve vyzval k odbočení z hlavní trasy, aby mě na ní vzápětí (o ulici dál) opět navedl a po dalších cca 300 m přišla výzvva k otočení a po identické trase navigace zpšt. Vydržel jsem ze cvičných důvodů cca 500m, pak jsem uchopil do ruky atlas a pokračoval v původním plánu. Kupodivu bez dalších protestů BOR trasu přepočítal a pokračoval dál bezchybně. Má pro to někdo vysvětlení?
Surgical (2364)|19.9.2006 08:08
Tak si BOR drobet zalaskoval, no....
milansme (3)|21.9.2006 19:16
Tak jsem si pořídil novou verzi 1.3.0.0, navigace pro CZ+DE+AT+SK+PL a nastaly menší problémy. Dříve jsem byl naprosto spokojen. Teď nevím proč, nejde mi připojit GPS (BT-100). Co dříve bylo automatické, teď nic a nic. Zkoušel jsem vše - přeinstalace, odinstalace a nová instalace atd, atd, ...
Podotýkám, že na SmartMap se mi GPS připojí bez problémů. Pomozte prosím někdo, zda nemáte stejný problém.

Děkuji všem.
Aponia Software (31)|22.9.2006 09:59
Dobrý den,

[QUOTE="Brothers"]v obci Radnice mě nejprve vyzval k odbočení z hlavní trasy, aby mě na ní vzápětí (o ulici dál) opět navedl a po dalších cca 300 m přišla výzvva k otočení a po identické trase navigace zpšt. [/QUOTE]

Z toho popisu je těžké říct, proč se takto událo. Variant může být více: chyba ve výpočtu, chyba v hlasové navigaci nebo i chyba v mapových podkladech. Pokud máte zájem na vysvětlení (vyřešení) tohoto problému, zašlete, prosím, konkrétní informace - tzn. naplánovaná trasa Z, DO, označení místa, kde je chyba, popřípadě screenshot s grafickým vyznačením.

[QUOTE="milansme"]Teď nevím proč, nejde mi připojit GPS (BT-100).[/QUOTE]
To je rozhodně zvláštní, protože na komunikaci s GPS se nic neměnilo. Můžete nám, prosím, zaslat nastavení GPS v be-on-road?
Vlastislav Šťastný (275)|23.9.2006 10:19
Mám zajímavý poznatek s instalací BOR 1.3. Po instalaci na HP 6515 se mi zneviditelnil DYNAVIX. V PDA na kartě sice zůstal, ale nešel žádným způsobem spustit, protože zmizela ikonka z nabídky start a nebyla ani v programech. Asi to je tím, že oba programy používají téměř stejný způsob instalace a na kartu se zvlášť nainstaluje spouštěcí soubor 2577, který nahradil ten samý soubor Dynavixu. Pomohlo až to, že jsem Dynavix odinstaloval z SD karty a nově ho nainstaloval na miniSD. Kdybych ale neměl PDA se dvěma paměťovými sloty, tak bych asi oba programy nemohl na jednom zařízení používat. Máte někdo podobnou zkušenost?
Grachus_ce4you (81)|23.9.2006 17:07
Pomoc je jednoducha.... holt ho nebudes spoustet ikonkou ale najdes si na pametovy karte primo dynavix.exe (treba pres file explorer) a spustis :)
Najdes ho na pametovy karte ve slozce: dynavix/bin/dynavix.exe a BORa si nechas treba na ikonku klasicky... zalezi co vic vyuzvas.
Wuffi (1599)|24.9.2006 12:07
A take neni samozrejme nic tezkeho vytvorit si zastupce manualne znovu.
Chroust_ce4you (3)|25.9.2006 14:04
Zdravím,

BOR demo jsem si zakoupil v první verzi a byl jsem zklamán od instalace přes aplikaci. Již teď ve verzi 1.3.0.0 jsem o 90% více nadšen a musím říci, spousta věci se vylepšila. Při navigaci prahou má BOR hodně navíc než TOMTOM.
Ale musím také zkritizovat hlasovou navigaci při výjezdu, výjezdu na dálnici nebo při normálních odbočkách mi navigace hlásí "mírně vpravo/vlevo", dalo by s tím něco dělat?
Jinak jsem MOC spokejen, jen tak dál.
Brothers (14)|15.10.2006 18:05
Novinka - souradnice nesedi s mapou! Nevim, kde je problém, ale cim dal casteji se mi stava, ze se BOR po zapnuti dlouho nechce spojit s GPS modulem (Adapt), resp. nenachazi polohu. Pokud sleduji okno "info o GPS", tak v okamziku, kdy se sedive pruhy indikujici signal jednotlivych druzic zmeni na modre, slysim hlasku "nemam signal", pak 2-3x zmena sediva/modra a uklidneni. Po prepnuti na mapu ovsem zjistim, ze ackoliv jsou souradnice spravne (kontrola s dalsi GPS), pozice na mape cca o 200-300m nesedi.Obvykle se po ujeti par km srovna.Co s tim?