Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

AutoMapa - navigace v Polsku

libor_m (1026)|31.10.2005 13:26
AutoMapa je plnohodnotný navigační SW pro Polsko. Příští rok se má objevit i mapa pro Evropu. Více na http://www.automapa.pl

Vachunek David (14)|23.11.2005 18:26
Vlastním ji a běhá dobře :)
Grachus_ce4you (81)|23.11.2005 20:22
A co to vsechno umi? K cemu bys to srovnal, nebo k cemu to ma nejblize podle tebe?
pslany (130)|25.11.2005 10:48
Jede pod WM5? Na www.automapa.pl, pisou jen o WM2002,2003
Docent (1234)|13.5.2008 14:15
Polská Automapa ve verzi 5 a mapami celé Evropy se nechá koupit na německém e-shopu Haid-services za 155 € vč. DPH (lze platit i přes Paypal), což je cena srovnatelná s iGO 8. Takže pokud někomu nevadí, že nemá podporu češtiny (třeba jen prozatím :) )...
Podle mne (a ještě jednoho Španěla, co tvrdí na www.pdaclub.pl to samé :D ) je to nejlepší současná navigace na PDA - mohu srovnat s TomTomem, iGO 2006 a iGO 8, Navigonem, Garminem, Sygic McGuider a Pocket PC Navigatorem.
Docent (1234)|25.5.2008 02:14
Pro Automapu už existuje i česká hlasová navigace, české menu a POI jsou na spadnutí... Ale není to program pro masochisty, kteří rádi zkoumají, proč jim to iGO na 64 MB RAM stále padá a padá :D .
Lobo_ce4you (514)|25.5.2008 20:49
Tak jsem Automapu vyzkoušel a super! Docente velký díky za češtinu :yes: Mám jen dotaz, zda jde nějak upravit barva silnice a vyznačené trasy. Ta modrá na šedo-hnědé sě mě zdá málo kontrastní, chtělo by to jiný barvy. Jde to nějak předělat v nastavení skinu?

A ještě dotaz, zda jde vypnout ta notifikace při spuštění programu?
Docent (1234)|25.5.2008 21:23
Barvy předělat jdou, zadávají se v hodnotách RGB. Sám tam mám skin od moderátora fóra PDAclubu Marka z této stránky. Fórum je bohužel pouze v polštině, ale nechají se vyprovokovat i k angličtině :D .
Dneska jsem posílal přes web hlášení o chybě při navigaci, za 3 hodiny jsem měl mail, že děkují za upozornění, prověří to a případně odstraní, takže technická podpora funguje zřejmě i o weekendech...
Pracuje se na českém menu, bohužel zatím pouze "ceskem", nějak si to nechce rozumět s českými znaky... Ta diakritika je tam vůbec dělaná nějakým divným způsobem - nahraju tam svoje POI, k nim se podle polohy v mapě přiřadí adresa, a v zobrazení onoho POI je ta adresa se zmršenými českými znaky. Přitom interní POI se stejnou adresou se zobrazuje naprosto správně...
Lobo_ce4you (514)|25.5.2008 21:56
A nevíš přesně co a kde změnit? Už jsem z toho zoufalý, nějak se mi to pořád nedaří a polštině skoro nerozumím.
Docent (1234)|25.5.2008 22:29
Přesně nevím, já si zatím měnil jenom barvičky času příjezdu apod.

EDIT:
Tak už vím:
day.map.colors, night.map.colors

;----TRASA:
RouteDetail=0 0 255 128
RouteQuick=0 0 255 128
RouteOptimal=0 0 255 128
RouteShort=0 0 255 128
Route4x4=0 0 255 128
RouteWalk=0 255 255 128

První tři číslice jsou R, G, B, tu čtvrtou zatím nevím.

V těchto souborech jdou měnit barvy všeho - silnic, lesů. vod i strání ;) . Jenom to chce asi před experimentováním příslušný soubor zazálohovat nebo vyremovat měněnou řádku a napsat ji znovu, aby se šlo vrátit.

EDIT: Tak to poslední čísílko v řádce je Transparency.
godz (168)|1.6.2008 11:09
[CODE]http://uloz.to/451604/AM505CZ.zip[/CODE]

čeština pro Automapu 5.0.5 - odzkoušena
měla by fungovat i na 5.0.7 a 5.0.9, ale osobně jsem to nezkoušel. Přijímám připomínky a náměty na vylepšení a opravy na SZ.
Soubor (v archivu) stačí přejmenovat např jako ppc.pl.data a nahrát do složky automapa - potom zvolit jazyk Polski


A další verze, tentokrát s již s diakritikou. Taktéž prosím o otestování a případné připomínky posílat na SZ.
V archivu jsou obě verze.

[CODE]http://www.uloz.to/460302/am505cz2.zip[/CODE]
toorek (251)|4.6.2008 11:38
Zkusil jsem si nainstalovat tuto navigaci, vypadá dokonale. Už se těším, až ji vyzkouším v terénu. :yes:
godz (168)|4.6.2008 11:54
neupravoval jste někdo barvy prostředí. koukal jsem na ty polský stránky darekfoto.pl a pdaclub.pl, ale nejsem z toho moc chytrej. navíc těch pár možností, co jsem vyzkoušel se mi nějak neprojevilo. například mi nezmizela ikona sluchátka, jak jsem si myslel...


nezačne mebo nevěnuje se někdo tuningu automapy?
Docent (1234)|4.6.2008 12:52
Čeština funguje i na 5.09... Jenom by to chtělo ještě jednou projet, hlavně u POI diakritika chybí. Pro simulaci průjezdu trasy bych navrhoval použít "Simulace" a "Konec simulace" místo "Průjezd" a "Konec průjezdu".

S tuningem podle PDAclubu nemám problémy, mám tam skin od nočníhoMarka s další úpravou - v pilotu se zobrazují 4 informace místo původních 3.
godz (168)|4.6.2008 13:16
OK připomínky beru v potaz. Mrkneme na to. Tu diakritiku myslíš v názvech kategorií POI nebo ještě někde jinde.
Ty už máš 5.0.9 s lékem?
Na nočníhoMarka jsem koukal. Nevíš přesně název skinu?
Kde v day.maps.colors nastavím barvy prostředí - lesy sílnice...
Používám pohled 3D a červená jižní spojka se mi moc nezamlouvá :))
Docent (1234)|4.6.2008 13:27
jj, diakritika v názvech kategorií POI. Lék nemám, mám legálně zakoupenou 5.07 a s licencí funguje i 5.09 (akorát nevím, kde se vylíhla, protože na stránkách Automapy o ní není ani zmínka a technická podpora tvrdí, že nová verze vyjde i s aktualizací map o prázdninách).

Barvičky jsou v téhle sekci:
;---- KOLEJE, LASY, WODY, ETC:

Ale nepřežeň to, aby to pak nebylo jak v té písničce od Hoptropáků "kulatý vobdélníky, fialovej les a žlutá voda" :D .
godz (168)|4.6.2008 13:39
tak to seš v pohodě, když neřešíš léky a fungujou ti i verze, který oficiálně nejsou.
dík a já se v tom trošku pohrabu.
a opravená čeština bude do dvou dnů (do třech) teď není moc času
Docent (1234)|4.6.2008 14:27
Kouknu na to pořádně večer, asi toho tam bude víc, třeba nastavení upozorňování na POI...
godz (168)|4.6.2008 21:09
Drobná úprava barviček. Stačí zkopírovat do složka Automapa. Původní si pochopitelně zálohovat.
Jedná se o úpravy mezinárodních silnic - z červený na tmavě šedou a dálnic - na šedou.
Dále drobná úprava lesů vod a strání....
Vše v 2D a 3D zobrazení.

Ještě doladím zastavěné oblasti a domy.

Ten druhý soubor je aktualizovaný
godz (168)|4.6.2008 21:24
Přesouvá název projížďené ulice nahoru
Lobo_ce4you (514)|4.6.2008 21:47
Díky za češtinu i za úpravy skinu :yes: :)
godz (168)|4.6.2008 21:52
2 Docent:
nevíš, kde bych našel barvu podkladu celé mapy? Pořád to procházím a nic mi to nepřipomíná.
Docent (1234)|4.6.2008 22:12
Nemůže to být v téhle sekci? Je to pro každou zemi jinak:
;---- KOLORY PODSTAWOWE PANSTW:
Lobo_ce4you (514)|5.6.2008 07:33
Je nějaký fígl jak vyhledat POI, když si nejsem jistý v jaké je kategorii, bez procházení všech jednotlivých kategorií? Prostě vyhledávání ve všech kategoriích najednou, tak jak to má iGO.
Docent (1234)|5.6.2008 08:55
"Menu", "POI", "Správa" a začneš psát do řádku "Name".
godz (168)|5.6.2008 09:08
ahoj Docente
koukal jsem na to, ale podle barev mi to moc nesouhlasí. třeba cz má zelenou barvu. ale jak to tak průběžně zkouším, tak asi spíš vykontrastuju ty věci okolo. jak tam o pár řádků výš mám ten soubor s úpravou toho pásku s již ujetou cestou - nějak mi to nefunguje. zjistil jsem to až po použití navigace na ostro. nemáš to náhodou taky?
opsal jsem to z pdaclub.pl
Lobo_ce4you (514)|5.6.2008 09:38
[QUOTE="Docent"]"Menu", "POI", "Správa" a začneš psát do řádku "Name".[/QUOTE]
To filtruje jen poi, který jsem importoval. Neprohledává to ty vestavěný. Např. jsem dal hledat divadlo Ta Fantastika, prve musím do kategorie Divadla a pak teprve můžu hledat jméno divadla. Nikde mě to nefunguje tak, že bych mohl hledat zrovna jméno divadla. V tomto případě je naštestí jasný název kategorie, ale někdy to může být obtížnější.
Docent (1234)|5.6.2008 09:56
Ty hledáš třeba POI "U 7 trpaslíků" a netušíš, jestli je to noční klub, kavárna nebo vládní úřad ;) ?
Lobo_ce4you (514)|5.6.2008 10:02
:D No jo, jsem asi detailista. Jen jsem se ptal, jestli jsem tu možnost náhodou nepřehlídnul.
Mudrunka (547)|5.6.2008 11:42
že vám do toho kecám pánové. On tento soft neumí hledat textový řetězec napříč všemi POI? To je tedy značný nedostatek. Mám ho připravený k pokusné instalaci, tak to se snad ani nebudu namáhat, jedná se totiž už o druhý hrubý nedostatek. :?
Např. takový Dynavix, kterému se tady skoro každý směje až se za břicho popadá, když zadám vyhledat např. slovo „Národní“, najde to 302 cílů včetně ulic, různých muzeí apod. až po to Národní divadlo, které jsem měl na mysli a nevěděl jsem, že jej mám hledat mezi divadly. :)
Mudrunka (547)|5.6.2008 11:43
že vám do toho kecám pánové. On tento soft neumí hledat textový řetězec napříč všemi POI? To je tedy značný nedostatek. Mám ho připravený k pokusné instalaci, tak to se snad ani nebudu namáhat, jedná se totiž už o druhý hrubý nedostatek. :?
Např. takový Dynavix, kterému se tady skoro každý směje až se za břicho popadá, když zadám vyhledat např. slovo „Národní“, najde to 302 cílů včetně ulic, různých muzeí apod. až po to Národní divadlo, které jsem měl na mysli a nevěděl jsem, že jej mám hledat mezi divadly. :)

sorry, vlítlo to sem 2x - to jsem nechtěl. Prosím o V Y M A Z Á N Í
Docent (1234)|5.6.2008 12:18
[QUOTE="Mudrunka"] když zadám vyhledat např. slovo „Národní“, najde to 302 cílů včetně ulic, různých muzeí apod. až po to Národní divadlo, které jsem měl na mysli a nevěděl jsem, že jej mám hledat mezi divadly. :) [/QUOTE]
To je teda fakt náramná výhoda ;) . Když hledám wifi, tak obvykle nemám potřebu, aby mně to našlo třeba muzea...
osch (1330)|5.6.2008 12:19
OT:
pro Mudrunku: Myslím, že tady se už každý směje tvé snaze v každé diskuzi o jakémkoliv navigačním softu nekriticky propagovat a chválit Dinavix :no: . Sorry za upřímnost.

SMAZAT pls.
Mudrunka (547)|5.6.2008 12:51
to Docent:
nezlob se na mě, ale každý normální soft má varianty vyhledávání POI buďto v dané kategorii, či ve všech. Nemá však cenu se na dané téma dohadovat, protože Ty víš o Dynavixu možná totéž, co já o Automapě. I když já to v nejbližší době napravím……

to osch:
OT:
chtělo by to trochu konkrétně, nějak jsem nepochopil co máš na mysli. Dokonce bych předpokládal od moderátora trochu více přehledu o diskuzi. Ale to si asi troufám, že?
Jinak jsem nerad, že to vyznělo jako nekritické vychvalování Dyn, neboť to bylo spíš myšleno jako nekritické hanění Automapy :)
Docent (1234)|5.6.2008 13:08
To mudrunka: Ale já opravdu nevidím žádnou přednost v tom, že mně to při hledání nějakého výrazu najde 300 výskytů... Před něčím takovým dám přednost softwaru, který při navigaci nepadá ;) .
tortoise (546)|5.6.2008 13:53
Takže máte dojem, že software umí buď vyhledávat v POI a k tomu bude padat nebo sice padat nebude, ale vyhledávat v POI taky neumí? :-D
Lobo_ce4you (514)|5.6.2008 14:14
Že jsem si radši nedal přes prsty, než jsem položil tu "nevinou" otázku :D Když vidím, co to tu rozpoutalo. Automapa je suveréně nejlepší navigace na trhu a to že neumí vyhledávat poi přes všechny kategorie, je jen malá muška na jinak dokonalém softwaru.
toorek (251)|5.6.2008 14:15
a takový tu byl donedávna klid... ;)

Mám dotaz: je nějaký fígl, jak Automapě přiřadit více RAM? Když ji spouštím, mám volné RAM přibližně 23 MB, ale v nastavení mě to pustí u mapových dat max. na 6,5 MB, většinou však na 4 MB. A kolik mám optimálně nastavit pro POI? Nemám natvrdo žádné zaplé při navigaci, žádné importované, používám je jen výjimečně, pokud potřebuju najín nejblížší benzínku, bankomat apod.
toorek (251)|5.6.2008 14:20
Jo a ještě jeden dotaz... Máte vyzkoušeno, kolik nejlépe nastavit kompenzaci signálu u GPS? Nebo je to individuální podle železa? A to políčko "brát ohled při zobrazení pozice" má být asi zaškrtlé, že?
Docent (1234)|5.6.2008 17:01
S nastavením paměti nelaboruju, nastaví se to samo na nějakých 4,5- 8 MB, ale nezpozoroval jsem žádný rozdíl v rychlosti při výpočtu trasy apod. POI mám standardně na 1,5 MB, ale těch tam zatím moc nemám, protože jsem je konvertoval v Excelu z CSV pro iGO, až Henry na poi.cz udělá formát přímo pro Automapu, tak jich přidám víc (zatím jsou k dispozici radary).

Kompenzaci mám nastavenou na 1,4 s a při průjezdu křižovatkou mám na hranici křižovatky 0 metrů (ne jako iGo nějakých 15 až 25), na pdaclub.pl psal nějaký Polák, že má 0,6 s, takže to zřejmě opravdu záleží na železe a chce to vyzkoušet.
Lobo_ce4you (514)|5.6.2008 17:18
Já tam mám poi pro celou republiku a jede to v pohodě. Je fakt, že ty poi se mi tam objevili nějak záhadně až po zvýšení paměti pro poi na 2 MB. Předtím jsem je tam neviděl.
toorek (251)|5.6.2008 18:43
Tak jsem se právě vrátil z pokusné cesty po městě a mé nadšení nebere konce. Konečně něco, co dokáže nahradit mého oblíbeného TOMTOMa. Motal jsem se schválně jednosměrkami, sjížděl z cesty a chytalo se to excelentně a rychle.
První dojmy:
klady
+ přesná poloha vozidla na displeji jako u TOMTOMa :yes: :yes: :yes:
+ plně nastavitelný 3D pohled; mám rád, když se displej při manévru co nejvíc podobá reálnému výhledu z auta, tady už nastavení od výrobce je vynikající
+ automatický zoom funguje bezvadně a přesně podle mých představ, to se prostě musí vidět: při složitějším manévru napřed oddálí pohled, abych měl přehled o celku, a pak pěkně přiblíží na reál a naviguje
+ animace i na mé mašině jede skoro plynule
zápory
– nenašel jsem nastavení podsvícení při zaplé navigaci
– nenašel jsem rychlé nastavená hlasitosti povelů (např. pomocí tlačítek)
– nenašel jsem synchronizaci času PDA s GPS
– jednou jsem sjel z trasy na místě, kde asi 20 m od sebe vedly rovnoběžně dvě silnice, navigace se netrefila do té správné, po které jsem skutečně jel, ale možná to byl problém špatného signálu GPS - přijímač byl hozený v přihrádce - po 100 m se to opravilo

Takže na závěr - zatím jsem nadšen, jsem nadšen, jsem nadšen!
Mudrunka (547)|5.6.2008 19:09
to torrek:
taky jsem se vrátil, mnohé ošahávám a jistě budu mít nějaké dotazy. Jenom k té synchronizaci času – je tam, konkrétně
Menu – Nastavení – GPS – 2 strana Seřídit čas PDA dle GPS času
Docent (1234)|5.6.2008 19:55
toorek:
- pokud navigace komunikuje s GPSkou, tak se podsvícení ani PDAčko nevypne, pokud nekomunikuje, vypne se obojí podle nastavení v PDAčku
- na tlačítka hlasitost nastavit nejde, jinak se nastavuje v Menu, Settings, Voice messages, a to buď konstantní, nebo v závislosti na rychlosti.

Jinak český hlas už doufám máš, když už jsem se s tím patlal :D .
Esistuje i české menu (s diakritikou i bez), zatím rovněž s malými chybami, ale autoři pracují na odstranění (odkaz je v tomto threadu).

Na www.poi.cz už jsou k dispozici pro registrované uživatele radary, ke zpřístupnění ostatních POI zbývají Henrymu nejdéle hodiny, zatím jsou tam ještě drobné chybičky :yes: .
Mudrunka (547)|5.6.2008 21:42
tož mám taky nainstalováno, projeto i jsem si s tím trochu pohrál. Má reakce je trochu vlažnější než u toorka, přesto však příznivá. Každopádně si soft na PDA nechám (pro porovnání Garmin XT šel po 1 dnu, iGO8 nepřežilo ani jednu jízdu). Cítím tam jisté problémky, ale celkově se jedná o dobrý a vyvážený soft. Za velký nedostatek považuji absenci TMC (Docente, nepiš mě, že je toto u nás na baterky, vím to, přesto jsou státy, kde je to jinak a hlavně v současné době softy, které jej nemají jsou tak trochu mimo a musí to dohnat jinými přednostmi).
Zatím se s softem seznamuji – nenašel jsem tam simulační režim. Je tam vůbec?
Hlasové navádění od Docenta dobrý, hlavně že to mluví hezky cesky. Sice ten robot tahá za uši (to není kritika mířená na autora, směrem k němu naopak klobouk dolů). Nevím, ale domnívám se, že jsem tam však našel drobný nedostatek, při otočení do protisměru (navigační šipka na 180 st.) to řekne „odbočte doleva“. Jinak hlasové povely jsou jednoznačný, promyšlený, tedy se domnívám, že jde o nepřesnost překladu.
Cestinu v programu musím mít bez diakritiky, hacky, carky – nekompatibilita….., ale nevadí.
Radary na POI jsem si stáhnul a na jejich web stránkách převedl, nějak jsem to do softu naimportoval a tím jsem v podstatě skončil. Cosi dělám blbě, mám tedy dotaz, kde to najdu nějak rozumě popsaný, či dal by si s tím někdo práci a buďto zde, nebo na POI to nějak lidsky popsal. Jistě by to mohlo zajímat i mnohé další…
Celkem se divím Velkému Tomíkovi, toto je soft ze kterého každá konkurence musí mít strach a on dělá, jako by přes něj nebylo.:)
godz (168)|5.6.2008 22:11
2 mudrunka

něco ti snad zodpovím.
simulace je v menu-trasa-průlet. jmenuje se to blbě, to uznávám, ale v nový verzi češtiny už to nebude. ty poi nahraješ kamkoliv, třeba do adresáře poi, ikonky do icons, upozornění do voices. jak psal docent, možná pomůže mít to všechno bez diakritiky. potom v menu-poi-sprava-zahnuty list papiru dole na obrazovce-import najdeš soubor uam a jednoduše ho nahraješ. potom menu-poi-kategorie a nejdeš si ty svoje a zaškrtneš pravé okénko - to jsou importované, levé je interní. obrázkem s dalekohledem si pak můžeš vyfiltrovat ty, co máš zaškrtnuté a v měřítku si u každé nastavíš, jak se má zobrazovat. zjistil jsem, že orig. velikost 16x16 jde zvětšit na 22x22. jsou lépe vidět(pokud jich je málo). větší jsem nezkoušel. ohledně diakritiky v češtině - prý to může to dělat kódování češtiny v ppc... tam ti toho moc neřeknu. já překládám a pedroNET kompiluje.
to je zatím vše co mě napadá.


ale proč sem hlavně píšu. přikládám malou úpravičku.
ikonka auta, nové barvy denní a noční mapy, a konečně ukazatel stavu trasy v horní části v kontrastní žluté barvě
Mudrunka (547)|5.6.2008 22:53
to godz:
díky za okamžitou reakci. Simulaci jsem s Tvou pomocí našel, jenom se u mě jmenuje „Průjezd“ a nikoliv průlet, tedy jsem to nemohl najít ani náhodou. Tak vysoké číslo ICQ nemám -)
Jinak kolem radarů jsem to dělal přesně tak jak popisuješ, dokonce i ikonky jsem si z POI stáhnuil ve velikosti 22x22, ono ostatně pokud má člověk zkušenosti z jiných softů to ani jinak nešlo. V té knihovně poi se vytvořily další soubory, takže každá kategorie tam má soubory s příponou .poi, .poipts a .uam. Když pak jdu, třeba do těch kategorií, ikonky tam nejsou vidět a je tam takový modrý puntík. Tedy problém je asi v tom, že se to celkově nemůže najít, asi proto, že jsem nechal soubory pojmenované z POI.cz, tedy např. „CZ-Radary_mobilni“, ono to s tím taky tak pracuje, ale nahrálo si to takto „CZ-Radary mobilni“. Tedy je tam nesoulad, takže všechno zlikviduji, přejmenuji a nahraji znova. A uvidím, ale až zítra. A napíšu výsledek, případně i popíšu problém. Přesto jakékoliv jiné návrhy řešení vítám. :)
toorek (251)|6.6.2008 02:22
Počeštěné to mám komplet, za to velký dík. S tím podsvícením jsem myslel nastavení úrovně pro denní a noční režim. To jsem nenašel. Bere mi to podle nastavení v systému.
Docent (1234)|6.6.2008 09:02
Podsvícení pro denní a noční režim to opravdu nemá, bere to ze systému.

To Mudrunka: TMC to opravdu nemá, a zatím ho ani nepřipravují - ze stejného důvodu co tvrdím já, tedy že je to k ničemu (alespoň u nás a podle autorů i na území Polska) .

Na jméně souboru pro import POI vůbec nezáleží, klidně ho můžeš mít pojmenovaný "budlikibudliki.csv", důležitý je sloupec s názvem kategorie:

49542258;13575815;Plavecké bazény;Zdice;koupaliste 00420311685105;

Je tam "Plavecké bazény", soubor se ti naimportuje do kategorie, která už v Automapě je. Pokud bys to vyměnil za "Aquaparky a bazény", vytvoří ti to novou kategorii Aquaparky a bazény. V jednom CSV souboru můžeš mít více kategorií, naimportují se do správných souborů právě podle názvu kategorie.

Většina POI pro Automapu na poi.cz už je funkčních, v některých kategoriích ale ještě mohou být znaky, které se s konvertorem nesnesou - v tom případku napište SZ Henrymu.

Ad zvuky: nejsem zvukař, takže je to dělaný amatérsky. Pokud se podívám na zvuky, co jsou z instalace Automapy, tak amplituda má jiný průběh než u těch mých, navíc můj voice soubor je víc jak 2x větší než originál. Problém může být ale už u zdroje zvuku - já to dělal na on-line demoverzi na linguatec.de, pokud je to dělaný profesionálně, tak to logicky musí vypadat jinak. Kdyby se našla nějaká "Eliška" jako pro TomToma, seznam potřebných souborů rád poskytnu ;) .
godz (168)|6.6.2008 09:19
a mohl bys mi ten seznam poslat? já ten linguatec mám doma. dostal jsem ho k nějakýmu překladovýmu softu. sice se nainstaluje asi 750 mega, ale má jen dva ženské hlasy české a dva německé. jedinou výhodu to asi bude mít ve vyšší kvalitě mp3 tzn. lepší kvalita a hlasitost - taky jsem nepozoroval takové zvýraznění sykavek jako je v navigaci - to je, doufám, způsobeno nízkou kvalitou a následným zesílením. jde tam měnit i výška tónu a rychlost, takže z toho může vznikout i přísná Hilda (pro nějakýho submisivního řidiče :)))). ty jsi psal něco o 8kHz samplovací frekvence. výsledné soubory tedy byly 8kHz, 16bit mono?