www.svetmobilne.cz
>
>
>

Dvě nositelné novinky od Sony: SmartWatch 3 a SmartBand Talk

Dvě nositelné novinky od Sony: SmartWatch 3 a SmartBand Talk
, , aktualita
Kromě nových smartphonů a tabletu představilo Sony na IFA 2014 v Berlíně chytré hodinky SmartWatch 3 se systémem Android Wear a chytrý náramek SmartBand Talk, se kterým je možné i teleofnovat. Obě novinky ocení především sportovně zaměření jedinci.reklama

Sony SmartWatch 3Sony patří k nejzkušenějším hráčům v segmentu chytrých hodinek. SmartWatch 3 jsou však i pro japonského výrobce něčím výjimečné - jako první hodinky totiž běží na nové platformě Android Wear, na které už svá nositelná zařízení představila Motorola, Samsung, LG nebo Asus.

Sony SmartWatch 3 jsou určené především pro aktivní jedince, čemuž odpovídá i sportovní design a využití silikonu, kterému na rozdíl od kůže neuškodí pot. Integrována byla aplikace Lifelog, která slouží k zaznamenávání různých pohybových i sociálních aktivit. K tomu hodinky využívají GPS, kompas, akcelerometr, gyroskop či mïkrofon.

Hodinky je samozřejmě možné také spárovat s vaším smartphonem, a to přes technologii Bluetooth. Stejnou technologii můžete využít i k připojení bezdrátového headsetu a poslechu hudby přes aplikaci Walkman. Další funkce už jsou typické pro platformu Android Wear - od notifikací až po předpověď počasí. Kromě dotykového displeje je dostupná také možnost hlasového ovládání.

Už zmíněný displej má úhlopříčku 1,6” a rozlišení 320 x 320 pixelů. Jeho hlavní předností by měla být výborná viditelnost na přímém slunci. Další výbava už se příliš neliší od ostatních zařízení s Android Wear: čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz, 512MB RAM, 4GB interní paměť a baterie o kapacitě 420 mAh.

Odlišností je ovšem podpora bezdrátové technologie NFC. Sony SmartWatch 3 se mohou pochlubit certifikací IP68, která zaručuje odolnost při ponoření do vody (do hloubky 1 metr po dobu 30 minut) a úplnou odolnost proti prachu. Hodinky budou k dostání v černé (Classik) a limetkové (Sport) barvě. Cena by měla činit 229 eur, v přepočtu 6 340 Kč.


Sony SmartBand TalkDruhým představeným nositelným zařízením je chytrý náramek Sony SmartBand Talk. Pdoobně jako u SmartWatch 3 je hlavní možností využití záznam sportovních aktivit a jejich uložení v aplikaci Lifelog, k čemuž náramek využívá především akcelerometr a výškoměr. SmartBand Talk se tak hodí skoro ke každé pohybové aktivitě - od běhu přes jízdu na kole až po horolezectví.

Sony SmartBand Talk dále umožňuje provádět telefonní hovory. Neobsahuje sice vlastní slot na SIM kartu, ale pomocí technologie Bluetooth můžete náramek spárovat s vaším smartphonem, který tak při příchozím hovoru můžete klidně nechat v kapse. Na náramku naleznete kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti a také tlačítko, které slouží k příjmu hovoru nebo zapnutí hudebního přehrávače.

Hardwarová výbava zahrnuje 1,4” e-ink dispelj, který můžete znát například ze čteček elektronických knih. Mezi jeho hlavní výhody patří minimální spotřeba energie a perfektní čitelnost na přímém slunci. Hodinky dále obsahují procesor typu Cortex M4, 2MB flash paměť a podporu bezdrátové technologie NFC. Použitá baterie o klapacitě jen 40 mAh by měla zajistit až třídenní výdrž.

Sony SmartBand Talk je voděodolný a prachotěsný, což potvrzuje certifikace IP68. Náramek bude k dostání v několika barevných provedeních a s možností výměny silikonového pásku. Cena bude údajně činit 159 eur, v přepočtu 4 400 Kč.

Zdroj: Sony.net

Sony SmartWatch SW3
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony SmartBand SWR30
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém
Pokukujete po novém Xiaomi Mi 6? Potom byste měli vědět, že nové vlajkové lodi chybí podpora LTE frekvence 800 MHz, která je velmi často používána českými operátory. Nezbývá než doufat, že se na trh dostane „globální verze“ tohoto modelu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač
Na český trh se dostaly chytré helmy Livall, které mohou cyklisté propojit se svým smartphonem a využívat řadu nečekaných vychytávek včetně vysílačky, cyklopočítače, LED osvětlení nebo přivolání pomoci v případě nehody.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik