www.svetmobilne.cz
>
>
>

Dvě nositelné novinky od Sony: SmartWatch 3 a SmartBand Talk

Dvě nositelné novinky od Sony: SmartWatch 3 a SmartBand Talk
, , aktualita
Kromě nových smartphonů a tabletu představilo Sony na IFA 2014 v Berlíně chytré hodinky SmartWatch 3 se systémem Android Wear a chytrý náramek SmartBand Talk, se kterým je možné i teleofnovat. Obě novinky ocení především sportovně zaměření jedinci.reklama

Sony SmartWatch 3Sony patří k nejzkušenějším hráčům v segmentu chytrých hodinek. SmartWatch 3 jsou však i pro japonského výrobce něčím výjimečné - jako první hodinky totiž běží na nové platformě Android Wear, na které už svá nositelná zařízení představila Motorola, Samsung, LG nebo Asus.

Sony SmartWatch 3 jsou určené především pro aktivní jedince, čemuž odpovídá i sportovní design a využití silikonu, kterému na rozdíl od kůže neuškodí pot. Integrována byla aplikace Lifelog, která slouží k zaznamenávání různých pohybových i sociálních aktivit. K tomu hodinky využívají GPS, kompas, akcelerometr, gyroskop či mïkrofon.

Hodinky je samozřejmě možné také spárovat s vaším smartphonem, a to přes technologii Bluetooth. Stejnou technologii můžete využít i k připojení bezdrátového headsetu a poslechu hudby přes aplikaci Walkman. Další funkce už jsou typické pro platformu Android Wear - od notifikací až po předpověď počasí. Kromě dotykového displeje je dostupná také možnost hlasového ovládání.

Už zmíněný displej má úhlopříčku 1,6” a rozlišení 320 x 320 pixelů. Jeho hlavní předností by měla být výborná viditelnost na přímém slunci. Další výbava už se příliš neliší od ostatních zařízení s Android Wear: čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz, 512MB RAM, 4GB interní paměť a baterie o kapacitě 420 mAh.

Odlišností je ovšem podpora bezdrátové technologie NFC. Sony SmartWatch 3 se mohou pochlubit certifikací IP68, která zaručuje odolnost při ponoření do vody (do hloubky 1 metr po dobu 30 minut) a úplnou odolnost proti prachu. Hodinky budou k dostání v černé (Classik) a limetkové (Sport) barvě. Cena by měla činit 229 eur, v přepočtu 6 340 Kč.


Sony SmartBand TalkDruhým představeným nositelným zařízením je chytrý náramek Sony SmartBand Talk. Pdoobně jako u SmartWatch 3 je hlavní možností využití záznam sportovních aktivit a jejich uložení v aplikaci Lifelog, k čemuž náramek využívá především akcelerometr a výškoměr. SmartBand Talk se tak hodí skoro ke každé pohybové aktivitě - od běhu přes jízdu na kole až po horolezectví.

Sony SmartBand Talk dále umožňuje provádět telefonní hovory. Neobsahuje sice vlastní slot na SIM kartu, ale pomocí technologie Bluetooth můžete náramek spárovat s vaším smartphonem, který tak při příchozím hovoru můžete klidně nechat v kapse. Na náramku naleznete kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti a také tlačítko, které slouží k příjmu hovoru nebo zapnutí hudebního přehrávače.

Hardwarová výbava zahrnuje 1,4” e-ink dispelj, který můžete znát například ze čteček elektronických knih. Mezi jeho hlavní výhody patří minimální spotřeba energie a perfektní čitelnost na přímém slunci. Hodinky dále obsahují procesor typu Cortex M4, 2MB flash paměť a podporu bezdrátové technologie NFC. Použitá baterie o klapacitě jen 40 mAh by měla zajistit až třídenní výdrž.

Sony SmartBand Talk je voděodolný a prachotěsný, což potvrzuje certifikace IP68. Náramek bude k dostání v několika barevných provedeních a s možností výměny silikonového pásku. Cena bude údajně činit 159 eur, v přepočtu 4 400 Kč.

Zdroj: Sony.net

Sony SmartWatch SW3
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony SmartBand SWR30
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Super Retro Boy: nezapomenutelný Game Boy je zpět Super Retro Boy: nezapomenutelný Game Boy je zpět
Máte doma v šuplíku schované kazety s hrami pro Game Boy? Možná se vám budou brzy hodin, neboť společnost Retro-Bit se tuto slavnou mobilní herní konzoli rozhodla vrátit zpět k životu. Na trh by se měla brzy dostat její modernější varianta s pár vychytávkami.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Rozšířené realita Google Tango oživuje starověké památky v muzeu Rozšířené realita Google Tango oživuje starověké památky v muzeu
Systém rozšířené reality Google Tango, který se objevil už v několika smartphonech, může nabídnout muzeím a galeriím nové možnosti prezentace svých exponátů. Poprvé byla tato vychytávka využita v Detroitu, kde pomáhá oživovat starověké poklady.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nokia 6 byla vyprodána během jedné minuty Nokia 6 byla vyprodána během jedné minuty
Nová Nokia 6 s Androidem se tento týden začala prodávat exkluzivně v čínském internetovém obchodě JD.com. První omezený počet smartphonů si zákazníci rozebrali do jedné minuty. Aktualizováno.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung a Android 7.0: jaké modely dostanou aktualizaci v první polovině roku? Samsung a Android 7.0: jaké modely dostanou aktualizaci v první polovině roku?
Samsung před pár dny zahájil aktualizaci prvních smartphonů na Android Nougat. Spolu s tím připomněl nejdůležitější nové funkce a především zveřejnil oficiální seznam svých zařízení, na které se této verze operačního systému dostane v první polovině roku 2017.
19.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Super Mario Run pro Android vyjde v březnu Super Mario Run pro Android vyjde v březnu
Hra Super Mario Run, která na iOS trhá rekordy v počtu stažení, bude možné z Google Play Store stáhnout v březnu. Mezitím se dávejte pozor na malware vydávající se za údajnou beta verzi, který se může šířit internetem. Aktualizováno.
19.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik