www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Dell bude opět inovovat notebooky XPS 13 a XPS 15 s tenkými rámečky

Dell bude opět inovovat notebooky XPS 13 a XPS 15 s tenkými rámečky
, , aktualita
Notebooky z řady XPS jsou jakousi výkladní skříní Dellu, není proto divu, že je výrobce velmi často aktualizuje. Na CES 2017 bychom se měli dočkat modelu XPS 13, který by měl nově využívat konvertibilní konstrukci, a také XPS 15 se čtyřjádry Kaby Lake.reklama
Ultrabooky Dell XPS 13 a 15 si mezi zákazníky vysloužily vysokou oblibu. Důvodem může být solidní výkon, ale především to budou extrémně tenké rámečky okolo displeje, díky kterým počítače mnohem méně místa než konkurenční modely se shodnou úhlopříčkou. Naposledy Dell tuto dvojici inovoval minulý rok na podzim, když je osadil sedmou generací procesorů Intel Core na architektuře Kaby Lake. O několik měsíců později je nejspíš na řadě další update. Za pár dnů začíná veletrh CES 2017 v Las Vegas, kam by měl výrobce přivézt mimo jiné opět inovované notebooky XPS 13 a 15.

Revoluční proměnou patrně projde menší model Dell XPS 13, který se má podle uniklých informací stát konvertiblem. Displej sice nebude možné odpojit, ale půjde jej údajně otočit až o 360 stupňů. To přinese možnost využívat zařízení v řadě různých režimů, jako je stan či tablet. Zatím není jasné, zda budou nějak upraveny i další komponenty, ale pokud nikoliv, můžeme očekávat třináctipalcový dotykový displej s rozlišením Full HD či Quad HD+ s minimálními rámečky okolo. Nechyběly by ani procesory Intel Kaby Lake v kombinaci se 4GB až 16GB RAM a 128GB až 512GB SSD.

Dell XPS 15 se podle dostupných informací dočká nových konfigurací, které budou zaměřeny spíše na výkon než nízkou spotřebu energie. Poháněny budou údajně čtyřjádrovými procesory Kaby Lake, které Intel zatím ani oficiálně neoznámil: Core i3-7100HQ, Core i5-7300HQ a Core i7-7700HQ. O grafický výkon se má postarat mobilní varianta dedikované karty Nvidia GeForce GTX 1050, která je nejslabším modelem na architektuře Pascal (současný Dell XPS 15 využívá ve vybraných konfiguracích grafiku GeForce GTX 960M).

A dočkat bychom se nově měli také čtečky otisků prstů, která bude jistě spolupracovat se službou Windows Hello a zvýší tak možnosti zabezpečení systému. K další předpokládané výbavě patří patnáctipalcový dotykový displej o rozlišení 3840 x 2160 obrazových bodů, až 32GB operační paměť a maximálně 1TB úložiště v podobě HDD či SSD. Více podrobností se snad dozvíme za pár dnů, kdy začíná již zmiňovaný veletrh CES 2017.

Zdroj: Liliputing.com (1, 2)
reklama
Nejnovější články
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C
Huawei opět dokazuje, že značky a modelové řady pro něj nic neznamenají a obměňuje je podle poptávky na jednotlivých trzích. Nedávno představený Honor 6C se bude na v ČR prodávat jako Huawei Nova Smart, v Číně potom stejný model nese název Enjoy 6s.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace
Problém s červeným nádechem displeje, který postihl některé první kusy Galaxy S8, nejspíš půjde odstranit pomocí aktualizace softwaru. Hlavní slabinou Galaxy S8 však není displej, nýbrž čtečka otisků prstů, shodují se recenzenti.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik