Bleskovky
Microsoft neuvede žádný high-endový model Lumia do...
3.3.: Microsoft neuvede žádný high-endový model Lumia do doby, než bude mít Windows 10. Další vlajkové lodi se tak dočkáme patrně až na podzim.
Sony získalo čtyři ocenění IF Design Awards....
1.3.: Sony získalo čtyři ocenění IF Design Awards. Oceněny byly produkty Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3, Smartband/SmartWatch a aplikace LifeLog.
Kyocera ukáže prototyp smartphonu, který se bude...
26.2.: Kyocera ukáže prototyp smartphonu, který se bude dobíjet solární energií. Solární panel bude umístěn jako jedna z vrstev velkého předního displeje.
Samsung bude výhradním dodavatelem DDR4 DRAM čipů...
24.2.: Samsung bude výhradním dodavatelem DDR4 DRAM čipů pro LG G Flex 2. Zároveň bude také nejvýznamnějším dodavatelem čipů pro společnost Apple.
HTC One M9 by měl být představen 1. března na MWC...
18.2.: HTC One M9 by měl být představen 1. března na MWC 2015. Podle všeho dostane Full HD displej, aby šetřil elektrickou energii (QHD displeje způsobují kvůli většímu vytížení procesoru vyšší spotřebu). QHD displej možná dostane větší One M9 Plus verze.
V Japonsku po dlouhé době stoupl počet prodaných...
16.2.: V Japonsku po dlouhé době stoupl počet prodaných "véčkových" telefonů, smartphony ztrácejí. Véčka rostla o 5,7 % na 10,6 milionu kusů, naopak smartphony klesly o 5,3 % na 27,7 milionu kusů. Mohou za to i rozdílné poplatky, které jsou u smartphonů nejvyšší, zatímco u véček velmi nízké. Z toho těží výrobci jako Panasonic, NEC, Fujitsu nebo Sharp.
Microsoft koupil Sunrise Atelier, vývojáře...
15.2.: Microsoft koupil Sunrise Atelier, vývojáře kalendářové aplikace Sunrise Calendar pro mobily. Aplikace bude nadále k dispozici na Google Play i Apple App Store (na rozdíl od produktů Acompli, které byly z těchto obchodů po převzetí Microsoftem staženy). Hovoří se, že převzetí se mohlo pohybovat okolo 100 milionů dolarů.
Mobilní divize Sony na tom není zrovna moc dobře a...
13.2.: Mobilní divize Sony na tom není zrovna moc dobře a často se hovoří o prodeji. Společnost si chce podle prosakujících informací pomoci větším zastoupením levnějších procesorů od MediaTeku, zejména v nižších cenových třídách.
Hovoří se o tom, že nový Samsung Galaxy S6 nebude...
13.2.: Hovoří se o tom, že nový Samsung Galaxy S6 nebude mít tolik předinstalovaných aplikací (bloatwaru) jako předchozí modely. 64bitové rozhraní TouchWiz by navíc mělo být extrémně rychlé.
Společnost Xiaomi vstupuje na americký trh. Zatím...
13.2.: Společnost Xiaomi vstupuje na americký trh. Zatím zde nebude prodávat mobilní telefony, ale jen jejich příslušenství (sluchátka, baterie a podobně).
Apple navyšuje limit velikosti aplikací ze 2 GB na...
13.2.: Apple navyšuje limit velikosti aplikací ze 2 GB na 4 GB, čehož využijí zejména nejmodernější hry. Toto platí pro stahování aplikací přes Wi-Fi. Při stahování přes mobilní sítě mohou uživatelé nadále stahovat maximálně 100MB aplikace.
Smartphone Blu Studio Energy je vybaven 5000mAh...
11.2.: Smartphone Blu Studio Energy je vybaven 5000mAh baterií, která má dle výrobce vydržet na 45 dní ve standby a 33 hodin hovoru. Objeví se v USA, u nás nikoli.
V Číně se začal prodávat smartphone Lenovo P70,...
10.2.: V Číně se začal prodávat smartphone Lenovo P70, který se 4000mAh akumulátorem vydrží 34 dní ve standby režimu. Za zhruba $225 nabídne 5" 720p displej, čtyřjádrový 1,5GHz procesor MediaTek, 1 GB RAM, 8GB úložiště, 13MPx zadní a 5MPx přední fotoaparát.
Původní verze smartphonu Motorola Moto X dostane...
10.2.: Původní verze smartphonu Motorola Moto X dostane nový Android 5.0 Lollipop se zpožděním. Může za to starší procesor Snapdragon S4 Pro.
Google koupil aplikaci Odysee, která sloužila k...
10.2.: Google koupil aplikaci Odysee, která sloužila k zálohování fotografií ze smartphonu. Služba končí k 23. únoru 2015, poté už bude možné jen si stáhnout zálohované fotografie v podobě archivu.
V poslední bleskové nabídce smartphonů Meizu M1 se...
9.2.: V poslední bleskové nabídce smartphonů Meizu M1 se v Číně prodalo nabízených 100 tisíc kusů za 60 sekund. Jde o smartphone s 1,5GHz quad-core procesorem MediaTek, 1GB RAM, Mali T-760GPU, displejem s rozlišením 1280×768 megapixelů, 8GB vnitřní pamětí, 13MPx hlavním a 5MPx předním fotoaparátem a 2500mAh baterií. Stál $112.
Smartphony Nokia s 512 MB paměti RAM (např. Lumia...
9.2.: Smartphony Nokia s 512 MB paměti RAM (např. Lumia 520, 530, 630, 635) patrně dostanou kvůli malé paměti RAM ořezanou verzi Windows 10.
Google Talk definitivně končí 16. února 2015....
9.2.: Google Talk definitivně končí 16. února 2015. Uživatelům je doporučován přechod na aplikaci Hangouts.
Čínská Alibaba koupila minoritní část společnosti...
9.2.: Čínská Alibaba koupila minoritní část společnosti Meizu. Není jasné, o jak velkou část se jedná, nicméně obchod vyšel na 590 milonů dolarů.
Xiaomi chce expandovat na další trhy. Pro rok 2015...
8.2.: Xiaomi chce expandovat na další trhy. Pro rok 2015 je v plánu USA, Brazílie a Rusko. Hodně dobře se Xiaomi rozběhlo v Indii, byť zde může kvůli patentům prodávat pouze smartphony s procesorem Snapdragon (nesmí se zde prodávat verze s procesory MediaTek).
Meizu m1 je přímou konkurencí novému smartphonu...
8.2.: Meizu m1 je přímou konkurencí novému smartphonu Xiaomi Redmi 2. Redmi 2 však bylo proti původním specifikacím vylepšeno, dostalo 2 GB RAM místo 1 GB a 16GB vnitřní paměť proti původní 8GB. Meizu se logicky nedalo zahanbit a m1 půjde do prodeje také s 2 GB paměti RAM.
Internetem kolují zvěsti, že v Číně existují...
8.2.: Internetem kolují zvěsti, že v Číně existují firmy, které dostanou aplikaci na App Store do Top 10 za zhruba $11.000. Za $65.000 pak zajistí, že tam týden zůstane. Zaměstnanec firmy má před sebou desítky iPhonů a pořád instaluje a odinstalovává aplikace. Otázkou je, co je na těchto zvěstech pravdy.
Samsung si v Jižní Koreji zaregistroval jména...
7.2.: Samsung si v Jižní Koreji zaregistroval jména Galaxy S6 a S6 Edge. Model S6 Edge by podle prvních informací měl mít i dva pomocné displeje po boku. Hovoří se o tom, že by se novinky měly představit 1. března. Za pár týdnů uvidíme, zda zvěsti budou pravdivé.
Motorola prodala za loňský rok přes 10 milionů...
7.2.: Motorola prodala za loňský rok přes 10 milionů smartphonů, což je 118% nárůst. Očekává návrat k ziskovosti do 4 až 6 kvartálů. Její šéf, Rick Osterloh, se pak kriticky vyjádřil na adresu Samsungu, který podle něj může následovat cestu Nokie a Blackberry a ztratit post jedničky na trhu.
Spekuluje se o tom, že by se společnost Xiaomi...
7.2.: Spekuluje se o tom, že by se společnost Xiaomi mohla stát veřejnou akciovou společností (spustit tzv. IPO). Za poslední rok se zvýšily dodávky smartphonů trojnásobně a hodnota společnosti je odhadována na 46 miliard dolarů. Přesto se nepředpokládá, že překoná rekord největšího IPO v historii (Alibaba za 25 miliard dolarů)
Apple údajně chystá aplikaci, která bude...
6.2.: Apple údajně chystá aplikaci, která bude konkurovat mobilnímu Spotify. Měla by vycházet z Beats a být k dispozici i pro operační systém Android, čímž by byla první aplikací Applu pro tento systém. Zatím se předpokládá předplatné $7,99 měsíčně.
Společnost HTC měla úspěšný rok 2014. Obrat...
6.2.: Společnost HTC měla úspěšný rok 2014. Obrat společnosti se zvýšil o 12 % na 47,9 miliard taiwanských dolarů (přibližně 33 miliard Kč). Společnost je také častěji v provozním zisku než v minulosti, za rok 2014 to bylo půl miliardy taiwanských dolarů.
Microsoft uvedl novou verzi Bing Search 5.4 pro...
6.2.: Microsoft uvedl novou verzi Bing Search 5.4 pro iOS. Nově je možné snadno vymazat kompletní historii, vylepšena byla i funkce "Popular Now" a aplikace byla optimalizována pro iPhone 6 a iPhone 6 Plus.
Apple iOS v USA poprvé lehce předběhl Android. Má...
6.2.: Apple iOS v USA poprvé lehce předběhl Android. Má zastoupení 47,7 %, zatímco Android 47,6 %. Systém iOS tak nyní vede v USA, Austrálii a Japonsku. Může za to úspěch iPhone 6. iOS roste i v Německu, Británii, Číně, Francii, Itálii nebo Španělsku.
Samsungu se už nějakou dobu přestává dařit na trhu...
5.2.: Samsungu se už nějakou dobu přestává dařit na trhu smartphonů. Indie je další zemí, kde údajně ztratil první příčku. S 20% zastoupením má být na druhém místě, prvním se stala společnost Micromax, která má 22% podíl na trhu. Jiný průzkum ale Samsungu v Indii přisuzuje 35,7 %. Čtvrtinu indického trhu tvoří smartphony s cenou do $100.
Alcatel začal na českém a slovenském trhu nabízet...
5.2.: Alcatel začal na českém a slovenském trhu nabízet dual SIM verzi 4G LTE mobilního telefonu OneTouch Pop 2 (4.5). Doplňuje tak single SIM verzi z konce minulého roku. Bude stát 3790 Kč s DPH, resp. 139,90 EUR.