Asus ukázal tři tablety i Transformer Book Trio

Asus ukázal tři tablety i Transformer Book Trio
, , aktualita
Společnost Asus s sebou na Computex 2013 přivezla mimo jiné také tři nové tablety Transformer Pad, Fonepad i MeMO Pad a vedle toho také víceúčelové zařízení Transformer Book Trio fungující jako notebook, tablet i desktopový počítač.reklama
Společnost Asus se tak dále snaží představovat nové a nové modely víceúčelových zařízení, jejichž králem by se mohl stát Transformer Book Trio zastupující tablet, notebook i stolní počítač a využívající dva operační systémy.

Transformer Book Trio se sám skládá podobně jako hybridní tableto-notebooky z odnímatelného displeje s úhlopříčkou 11,6", jenž sám o sobě po oddělení může fungovat jako tablet vybavený operačním systémem Android. Společně se základnou vybavenou klávesnicí a příslušným hardwarem však bude pracovat jako malý notebook s Windows 8 a pak už je jen krůček k tomu, abychom tuto základnu využili s externím monitorem a mohli s tímto zařízením pracovat stejně jako s desktopem. Zde to je myšleno samozřejmě s rezervou, neboť rozdíl mezí tímto a klasickým desktopem je jasný.

Zařízení je založeno na procesoru Intel Core i7 "Haswell", který poskytne i grafické jádro a k ruce bude mít 750GB disk. Tablet samotný má pak v sobě 2GHz procesor Intel Atom, 64 GB SSD a k tomu displej typu IPS s rozlišením Full HD.

Pak tu máme podobné zařízení - Asus Transformer Pad Infinity, což už tedy je mnohem jednodušší zařízení. Hlavní částí je zde tablet připojitelný k dokovací stanici s klávesnicí, díky níž může pracovat jako notebook. Hardware je ale založen na architektuře ARM, konkrétně tedy NVIDIA Tegra 4 na 1,9 GHz (Cortex-A15) se 72jádrovou grafikou GeForce. Jeho 10,1" displej má zde velmi jemné rozlišení 2560 x 1600, je typu IPS a má desetibodovou dotykovou vrstvu. Pak tu máme zvuk SonicMaster, hardwarovou klávesnici s touchpadem, port USB 3.0, čtečku karet SDXC a v základně také sekundární baterii, z níž můžeme tu primární v tabletu dobíjet.

Asus MeMO Pad HD 7 je označen za cenově dostupný 7" tablet s doporučenou cenou 129 USD za 8GB verzi a 149 USD za 16GB verzi. Jedná se o 7" model s hmotností 302 gramů, vícedotykovým displejem IPS s rozlišením 1280 x 800 a čtyřjádrovým procesorem. Ani zde nechybí Asus SonicMaster, dále přední 1,2Mpix kamera, zadní 5Mpix kamera (ta je volitelná) a na výběr bude mezi tmavě modrým, bílým, růžovým a zeleným provedením. Je tedy jasné, že tento model je zaměřen spíše na omladinu.

Posledním představeným zařízením je nová verze Fonepadu, tedy hybridu mezi telefonem a tabletem. Jde o Fonepad Note FHD 6 se 6" displejem, dvoujádrovým Atomem Z2560 na 1,6 GHz a displejem Super IPS+ s rozlišením Full HD a jasem 450 nit, díky němuž bude obraz viditelný i na přímém slunci. Poslední informace hovoří opět o SonicMaster a také stylusu pro psaní poznámek a preciznější ovládání.

Zdroj: TZ Asus

Asus EEE Pad Transformer TF701T-1B008A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Asus MemoPad HD 7 ME173X-1B013A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Asus MemoPad HD 7 ME173X-1A014A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C
Huawei opět dokazuje, že značky a modelové řady pro něj nic neznamenají a obměňuje je podle poptávky na jednotlivých trzích. Nedávno představený Honor 6C se bude na v ČR prodávat jako Huawei Nova Smart, v Číně potom stejný model nese název Enjoy 6s.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace
Problém s červeným nádechem displeje, který postihl některé první kusy Galaxy S8, nejspíš půjde odstranit pomocí aktualizace softwaru. Hlavní slabinou Galaxy S8 však není displej, nýbrž čtečka otisků prstů, shodují se recenzenti.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik