Rubrika:

Aplikace

Potvrzeno: Aplikace z Google Play zamíří na Chrome OS

Google potvrdil, že vybrané Chromebooky a později další zařízení s Chrome OS budou kompatibilní s aplikacemi pro Android. První uživatelé se dočkají už v červnu. Jak to všechno bude fungovat?
23.5.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Google má nejchytřejšího asistenta i chatovací aplikaci, která odpoví za vás

V rámci Google I/O 2016 si premiéru odbyl Google Assistant, který umí konverzovat ještě přirozeněji než Siri či Cortana. Nový asistent byl integrován i do chytré krabičky Google Home nebo do chatovací aplikace Allo, která umí třeba odhadnout vaše odpovědi.
19.5.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Google odhalil virtuální realitu Daydream a Android Wear 2.0

Na každoroční vývojářské konferenci Google I/O v San Francisku jsme se dočkali virtuální reality integrované přímo v Androidu N a také nových brýlí, které umožní její využívání. Představena byl také systém Android Wear 2.0 pro chytré hodinky s novým designem.
19.5.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Xiaomi představilo phablet Mi Max a nadstavbu MIUI 8

Xiaomi na dnešní tiskovce odhalilo svůj dosud největší smartphone, kterým je model Mi Max s 6,44“ displejem. Dočkali jsme se také nové uživatelské nadstavby MIUI 8 zakrývající Android, která přináší svěží design a zajímavé funkce včetně podpory více oken.
10.5.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Na Chrome OS zamíří Google Play Store se všemi aplikacemi z Androidu

Na počítačích s Chrome OS bude nejspíš brzy možné spouštět libovolné aplikace s Androidem, které si uživatel stáhne přímo z Obchodu Play. A nejedná se o žádné teoretické spekulace, náznaky nové funkce se totiž objevily ve vývojářské verzi systému.
25.4.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Aplikace od Samsungu zabraňuje dětem, aby se na displej dívaly příliš zblízka

Samsung vydal užitečnou aplikaci, která by měla děti odnaučit dívat se na displej smartphonu či tabletu příliš zblízka. Využívá k tomu přední fotoaparát a vtipné upozornění. Aplikaci Safety Screen je možné zdarma stáhnout z Google Play.
25.4.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Mapy.cz naplánují trasu i po lesních a polních cestách

Služba Mapy.cz přichází s další novinkou, která se při nadcházející turistické a cykloturistické sezoně rozhodně neztratí. Jedná se o možnost plánování tras po cestách bez turistického značení.
19.4.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Stamina mód se vrátí na Xperie s Androidem Marshmallow

Aktualizace na Android 6.0 Marshmallow odstraňuje z Xperií oblíbený mód Stamina, který slouží k úspoře baterie. Kvůli negativním reakcím uživatelů ovšem hodlá Sony tuto funkci v budoucnu vrátit.
15.4.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Sdílení souborů ještě rychleji: Dropbox byl integrován do Messengeru

Messenger od Facebooku si nově lépe rozumí s cloudovým úložištěm Dropbox. Soubory je teď možné přátelům posílat rychle a jednoduše bez nutnosti aplikaci opouštět. Novinka je dostupná pro azřízení s Androidem a iOS.
14.4.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Navigace Sygic zpřístupňuje některé nadstandardní funkce zdarma

Prémioví uživatelé mobilní navigace Sygic teď mohou bez dalších příplatků využívat promítání obrazu na čelní sklo a palubní kameru, která nahrává průběh jízdy. Zcela zdarma je navíc nově přístupné upozornění na mobilní i statické radary.
11.4.2016,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář

Samsung naděluje uživatelům Galaxy S7 hry s bonusovým obsahem

Majitelé smartphonů Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge si mohou zdarma stáhnout bezmála dvě desítky her, které obsahují bonusový obsah zcela zdarma. Tento balíček přitom není jedinou zajímavostí, kterou si výrobce přichystal pro hráče.
8.4.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Facebook rozšiřuje živá videa, vylepšením neunikl ani Messenger

Facebook pomalu zpřístupňuje možnost živého vysílání uživatelům z celého světa, svou samostatnou záložku získá tato funkce i v rámci mobilní aplikace. Messenger dosáhl 900 milionů uživatelů a nově podporuje uživatelská jména či QR kódy.
8.4.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Na iOS 9.3 padají aplikace méně než na Androidu 6.0

I přes některé kritické komentáře je iOS 9.3 údajně nejstabilnější verzí systému od Applu za poslední léta. Tvrdí to statistika společnosti Apteligent, která vychází z počtu pádů aplikací v jednotlivých verzích systémů.
31.3.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

FBI má odemknutý telefon teroristy, pomoc Applu nebyla potřeba

Měsíce propíraný případ útoku v San Bernardinu dospěl do konce. Apple nakonec speciální verzi iOS 9 se zadními vrátky nevytvořil. Do telefonu vraha Farroka se nakonec nabourala společnost Cellebrite a FBI získala požadovaná data.
29.3.2016,  aktualita, Milan Šurkala

LG uvádí novou uživatelskou nadstavbu UX 5.0

Jednou z novinek, kterou přináší vlajková loď LG G5, je nadstavba LG UX verzi 5.0 založená na Androidu 6.0 Marshmallow. Postupně se ovšem toto uživatelské rozhraní objeví i na dalších telefonech korejského výrobce. Jaké zajímavé funkce nabízí?
28.3.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Majitelé Galaxy S7 a S7 Edge ušetří za servis

Samsung nabízí novým majitelům svých vlajkových lodí bezplatně roční pojištění, které se vztahuje na náhodné poškození smartphonu. Rozbitý displej nebo utopení telefonu tak uživatele nepřijde tak draho, jako kdyby musel celou opravu platit sám.
27.3.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Youtube bude mít novou aplikaci pro živé vysílání

Google podle uniklých informací pracuje na konkurenci pro oblíbenou službu Periscope od Twitteru. Její název by měl znít Youtube Connect a dostupná bude nejspíš pro telefony s Androidem a iOS.
25.3.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Soud FBI proti Applu odvolán, mobil odemkne někdo jiný

Spor mezi FBI a Applem o odemčení telefonu teroristy nakonec skončil dříve, než se dostal k soudu. Mělo se tak stát dnes, nicméně FBI přišla s tím, že už má metodu, díky kterou nabourá iPhon 5C útočníka. Aktualizace: S prolomením pomáhá společnost Cellebrite.
23.3.2016,  aktualita, Milan Šurkala

Google chystá klávesnici pro iOS, jaký má důvod?

Nová klávesnice od Googlu je ve vývoji pro iOS od Applu, měla by podporovat psaní tahem a několik funkcí, které klávesnice na iOS neumí. Google má ale jiné úmysly než jen konkurovat klávesnicím na platformě Applu.
23.3.2016,  aktualita, Jan Pánek

Automobilka Jaguar také představuje aplikaci pro Android Wear

Automobilka Jaguar (spolu s Land Roverem) se přidávají ke společnostem, které mají pro své automobily vyvinutou aplikaci pro Android Wear. To umožňuje dálkové ovládání některých funkcí auta pomocí chytrých hodinek.
21.3.2016,  aktualita, Milan Šurkala

Metaphor, další chyba ve Stagefright ohrožuje 275 milionů zařízení s Androidem

Už v minulém roce se objevila chyba v mediální serveru Stagefright mobilního operačního systému Google Android. Nyní se objevila další chyba v tomtéž systému, která může ohrozit zhruba 275 milionů zařízení.
19.3.2016,  aktualita, Milan Šurkala

Inženýři Applu raději odejdou z firmy, než by pomohli FBI

Kauza Applu versus FBI nekončí, naopak se vyhrocuje. Čím dál více to vypadá, že jde zejména o vytvoření nebezpečného precedentu, než o telefon samotný. Několik inženýrů Applu se vyjádřilo, že raději odejdou z firmy, než by měli FBI pomoci.
19.3.2016,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář

Twitter pro Windows 10 už podporuje také smartphony

Twitter rozšířil možnosti své univerzální aplikace pro Windows 10, která si teď kromě počítačů a tabletů rozumí také se smartphony. Na uživatele čekají všechny známé funkce, novinkou je pak tmavé téma.
18.3.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Aktualizace na Windows 10 byla uvolněna pro starší Lumie

Microsoft dnes konečně vydal mnoho měsíců očekávaný update na Windows 10 Mobile pro smartphony Lumia, které dosud běžely na Windows Phone 8.1. Jak aktualizovat a jakých konkrétních modelů se tato informace týká?
17.3.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Mapová aplikace HERE skončí na mobilních Windows

Jen do konce června bude možné mapy a navigaci HERE používat na smartphonech s Windows 10 Mobile, ještě tento měsíc bude aplikace odstraněna z Windows Store. Na Windows Phone 8 sice aplikace zůstane, ale už se nedočká žádných aktualizací.
17.3.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Aplikace Sreality.cz pro Android se chlubí řadou užitečných funkcí

Seznam.cz rozšířil své početné portfolio mobilních aplikací o další titul, tentokrát o klienta inzertního portálu Sreality.cz zaměřeného na nemovitosti. V tuto chvíli je dostupná jen verze pro smartphony se systémem Android.
15.3.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Hry pro Android vyzkoušíte v prohlížeči před stažením

Google zpřístupňuje vývojářům novou formu propagace svých her v rámci vyhledávače. Uživatelé si budou moct některé hry zdarma vyzkoušet ještě před jejich instalací, a to přímo v internetovém prohlížeči.
14.3.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Instagram už má svou mobilní aplikaci pro Windows 10

Majitelé smartphonů s Windows 10, kteří byli dosud odkázáni na nejrůznější alternativy, se tento týden dočkali oficiální aplikace Instagram. Zatím se však jedná jen o beta verzi, která obsahuje chyby.
11.3.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Android N představen: co je nového?

Google nás tento týden překvapil oznámením nové verze Androidu. Zatím se sice jedná jen o preview pro vývojáře, ale už teď je jasné, že minimálně co se týče nových funkcí, nás čeká několik zajímavých novinek včetně dlouho očekávaného režimu s více okny.
10.3.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Opera Mini si nyní poradí i s kompresí videa

Známý prohlížeč Opera Mini pro Android se tento týden dočkal poměrně zásadní aktualizace na verzi 15.0. Kromě možnosti komprese videí přibylo několik dalších vylepšení včetně podpory micro SD karet nebo zmenšení fotografií před jejich uploadem.
8.3.2016,  aktualita, Jáchym Šlik