www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

AMD uvedlo na trh nová výkonná APU

AMD uvedlo na trh nová výkonná APU
, , aktualita
Společnost AMD dnes vypustila tři nové přírůstky pro APU řady A a E, které slibují výrazný nárůst výkonu a také vyšší energetickou efektivitu. Jednak jde o AMD Elite Mobility APU "Temash" a pak AMD Mainstream APU - "Kabini" a nakonec "Richland".reklama
Naposledy jsme se o Kabini a Temash zmiňovali na začátku dubna, když je AMD předvedlo v akci. Nyní jsou však již připraveny ve zbrusu nových produktech, které mají co nevidět začít proudit na trh. Temash, nyní známé jako AMD Elite Mobility APU, jsou první modely se čtyřmi jádry x86 vyráběné 28nm procesem a určeny jsou pro 13" a menší notebooky, tablety a podobná zařízení.

AMD Mainstream APU "Kabini" je pak první a jediný čtyřjádrový model určený pro levné a malé notebooky s dotykovou obrazovkou a pak tu máme AMD Elite Performance APU "Richland" zaměřené především na výkon a určené ultratenkým notebookům.
AMD Elite Mobility APU s až čtyřmi jádry Jaguar vyráběné 28nm procesem přichází ve verzích A4 (ty jsou jen dvoujádrové) a A6. Vybavené jsou grafickými jádry Radeon HD 8000 s architekturou Core Graphics Next. Co se týče výkonu, pak AMD uvádí nějaká procenta, například až o 172 % lepší výkon procesoru na watt v porovnání s konkurencí, což je nic neříkající, takže to přeskočíme.

AMD Elite Performance APU skládající se z modelů A8 a A10 slibují ještě vyšší výkon, který AMD srovnává s konkurencí v podobě Intel Core i5-3210M, jak ukazuje horní obrázek. Nicméně toto srovnání má také nedostatky, neboť ukazuje pouze procentní rozdíly v FPS a už vůbec neříká, kolika snímků za sekundu bylo opravdu dosaženo. Zajímavé ale je, že od notebooků s těmito APU můžeme dle AMD očekávat až 13hodinovou výdrž na baterie.

A nakonec AMD Mainstream APU. Pro ně platí v podstatě to samé co o Elite Mobility, ovšem zde budou kromě A4 a A6 k dispozici také modely E1 a E2 se dvěma jádry určené pro ta nejmenší mobilní zařízení. U nich můžeme očekávat cca 11 hodin výdrže na jedno nabití.

Co se týče nových technologií a funkcí, pak pod AMD Elite Experience Software patří Gesture Control pro ovládání základních funkcí počítače gesty, Face Login pro přihlašování se do systému zíráním do kamery a Screen Mirror pro sdílení obsahu na podporovaných modelech televizorů a displejů pomocí bezdrátového rozhraní. Těšit se můžeme také na Dock Port pro připojení až čtyřech monitorů pomocí jednoho rozhraní a také Start Now slibující nabootování či zotavení se z hibernace během několik sekund.

Celá prezentace má desítky slidů, takže pokud chcete vidět všechny, můžete pokračovat na zdroj aktuality, popřípadě se můžete podívat přímo na stránky firmy AMD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Microsoft po dvou letech vylepšil Surface Pro. Změn je docela dost Microsoft po dvou letech vylepšil Surface Pro. Změn je docela dost
Microsoft oznámil nový tablet Surface Pro, který vychází z dva roky starého modelu. Přináší designové změny včetně textilií pokrytou klávesnici, ale také novou výbavu zahrnující sedmou generaci procesorů Intel Core, kvalitnější displej či LTE Advanced.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nokia 3310 se prodává na českém trhu, smartphony s Androidem budou následovat Nokia 3310 se prodává na českém trhu, smartphony s Androidem budou následovat
Společnost HMD Global tento týden zahájila v České republice prodej dlouho očekávaného telefonu Nokia 3310. V červnu se potom do obchodů dostanou také smartphony Nokia 3, 5 a 6 vybavené Androidem Nougat.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
HP modernizoval své notebooky a tablety. Premiéru měly v Cannes HP modernizoval své notebooky a tablety. Premiéru měly v Cannes
HP si pro představení svých novinek vybralo neobvyklou příležitost, a to filmový festival v Cannes. Zde odhalilo další generace svých stávajících modelů Envy 13, Envy 17, Envy x360 a Spectre x2.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Meizu M5c: konečně s „českými“ LTE pásmy Meizu M5c: konečně s „českými“ LTE pásmy
Meizu představilo nového zástupce nižší třídy. Model M5c není tak přerostlé jako jiné dnešní smartphony a vyznačuje se vyváženou výbavou, která bude řadě uživatelů stačit. Potěšující zprávou je podpora klíčového LTE pásma 20, které je využíváno v Evropě.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Acer uvedl tablet Iconia Tab 10 s Quantum Dot displejem a levný konvertibl Spin 1 Acer uvedl tablet Iconia Tab 10 s Quantum Dot displejem a levný konvertibl Spin 1
Acer začal své novinky tahat z rukávu ještě před začátkem veletrhu Computex 2017. Již tento týden představil dvojici tabletů s unikátními vlastnostmi a operačním systémem Android, nebo dostupný konvertibilní notebook Spin 1 v nové generaci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik