www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

AMD uvedlo na trh nová výkonná APU

AMD uvedlo na trh nová výkonná APU
, , aktualita
Společnost AMD dnes vypustila tři nové přírůstky pro APU řady A a E, které slibují výrazný nárůst výkonu a také vyšší energetickou efektivitu. Jednak jde o AMD Elite Mobility APU "Temash" a pak AMD Mainstream APU - "Kabini" a nakonec "Richland".reklama
Naposledy jsme se o Kabini a Temash zmiňovali na začátku dubna, když je AMD předvedlo v akci. Nyní jsou však již připraveny ve zbrusu nových produktech, které mají co nevidět začít proudit na trh. Temash, nyní známé jako AMD Elite Mobility APU, jsou první modely se čtyřmi jádry x86 vyráběné 28nm procesem a určeny jsou pro 13" a menší notebooky, tablety a podobná zařízení.

AMD Mainstream APU "Kabini" je pak první a jediný čtyřjádrový model určený pro levné a malé notebooky s dotykovou obrazovkou a pak tu máme AMD Elite Performance APU "Richland" zaměřené především na výkon a určené ultratenkým notebookům.
AMD Elite Mobility APU s až čtyřmi jádry Jaguar vyráběné 28nm procesem přichází ve verzích A4 (ty jsou jen dvoujádrové) a A6. Vybavené jsou grafickými jádry Radeon HD 8000 s architekturou Core Graphics Next. Co se týče výkonu, pak AMD uvádí nějaká procenta, například až o 172 % lepší výkon procesoru na watt v porovnání s konkurencí, což je nic neříkající, takže to přeskočíme.

AMD Elite Performance APU skládající se z modelů A8 a A10 slibují ještě vyšší výkon, který AMD srovnává s konkurencí v podobě Intel Core i5-3210M, jak ukazuje horní obrázek. Nicméně toto srovnání má také nedostatky, neboť ukazuje pouze procentní rozdíly v FPS a už vůbec neříká, kolika snímků za sekundu bylo opravdu dosaženo. Zajímavé ale je, že od notebooků s těmito APU můžeme dle AMD očekávat až 13hodinovou výdrž na baterie.

A nakonec AMD Mainstream APU. Pro ně platí v podstatě to samé co o Elite Mobility, ovšem zde budou kromě A4 a A6 k dispozici také modely E1 a E2 se dvěma jádry určené pro ta nejmenší mobilní zařízení. U nich můžeme očekávat cca 11 hodin výdrže na jedno nabití.

Co se týče nových technologií a funkcí, pak pod AMD Elite Experience Software patří Gesture Control pro ovládání základních funkcí počítače gesty, Face Login pro přihlašování se do systému zíráním do kamery a Screen Mirror pro sdílení obsahu na podporovaných modelech televizorů a displejů pomocí bezdrátového rozhraní. Těšit se můžeme také na Dock Port pro připojení až čtyřech monitorů pomocí jednoho rozhraní a také Start Now slibující nabootování či zotavení se z hibernace během několik sekund.

Celá prezentace má desítky slidů, takže pokud chcete vidět všechny, můžete pokračovat na zdroj aktuality, popřípadě se můžete podívat přímo na stránky firmy AMD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C
Huawei opět dokazuje, že značky a modelové řady pro něj nic neznamenají a obměňuje je podle poptávky na jednotlivých trzích. Nedávno představený Honor 6C se bude na v ČR prodávat jako Huawei Nova Smart, v Číně potom stejný model nese název Enjoy 6s.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace
Problém s červeným nádechem displeje, který postihl některé první kusy Galaxy S8, nejspíš půjde odstranit pomocí aktualizace softwaru. Hlavní slabinou Galaxy S8 však není displej, nýbrž čtečka otisků prstů, shodují se recenzenti.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik