www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

AMD uvedlo na trh nová výkonná APU

AMD uvedlo na trh nová výkonná APU
, , aktualita
Společnost AMD dnes vypustila tři nové přírůstky pro APU řady A a E, které slibují výrazný nárůst výkonu a také vyšší energetickou efektivitu. Jednak jde o AMD Elite Mobility APU "Temash" a pak AMD Mainstream APU - "Kabini" a nakonec "Richland".reklama
Naposledy jsme se o Kabini a Temash zmiňovali na začátku dubna, když je AMD předvedlo v akci. Nyní jsou však již připraveny ve zbrusu nových produktech, které mají co nevidět začít proudit na trh. Temash, nyní známé jako AMD Elite Mobility APU, jsou první modely se čtyřmi jádry x86 vyráběné 28nm procesem a určeny jsou pro 13" a menší notebooky, tablety a podobná zařízení.

AMD Mainstream APU "Kabini" je pak první a jediný čtyřjádrový model určený pro levné a malé notebooky s dotykovou obrazovkou a pak tu máme AMD Elite Performance APU "Richland" zaměřené především na výkon a určené ultratenkým notebookům.
AMD Elite Mobility APU s až čtyřmi jádry Jaguar vyráběné 28nm procesem přichází ve verzích A4 (ty jsou jen dvoujádrové) a A6. Vybavené jsou grafickými jádry Radeon HD 8000 s architekturou Core Graphics Next. Co se týče výkonu, pak AMD uvádí nějaká procenta, například až o 172 % lepší výkon procesoru na watt v porovnání s konkurencí, což je nic neříkající, takže to přeskočíme.

AMD Elite Performance APU skládající se z modelů A8 a A10 slibují ještě vyšší výkon, který AMD srovnává s konkurencí v podobě Intel Core i5-3210M, jak ukazuje horní obrázek. Nicméně toto srovnání má také nedostatky, neboť ukazuje pouze procentní rozdíly v FPS a už vůbec neříká, kolika snímků za sekundu bylo opravdu dosaženo. Zajímavé ale je, že od notebooků s těmito APU můžeme dle AMD očekávat až 13hodinovou výdrž na baterie.

A nakonec AMD Mainstream APU. Pro ně platí v podstatě to samé co o Elite Mobility, ovšem zde budou kromě A4 a A6 k dispozici také modely E1 a E2 se dvěma jádry určené pro ta nejmenší mobilní zařízení. U nich můžeme očekávat cca 11 hodin výdrže na jedno nabití.

Co se týče nových technologií a funkcí, pak pod AMD Elite Experience Software patří Gesture Control pro ovládání základních funkcí počítače gesty, Face Login pro přihlašování se do systému zíráním do kamery a Screen Mirror pro sdílení obsahu na podporovaných modelech televizorů a displejů pomocí bezdrátového rozhraní. Těšit se můžeme také na Dock Port pro připojení až čtyřech monitorů pomocí jednoho rozhraní a také Start Now slibující nabootování či zotavení se z hibernace během několik sekund.

Celá prezentace má desítky slidů, takže pokud chcete vidět všechny, můžete pokračovat na zdroj aktuality, popřípadě se můžete podívat přímo na stránky firmy AMD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10 Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10
Do vod cenově dostupných tabletů s připojitelnou klávesnicí a systémem Windows připluje poměrně velká ryba. Miix 320 nabídne oproti předchůdci displej s Full HD rozlišením a reproduktory vylepšené technologií Dolby Advanced Audio.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh
ZTE na veletrhu MWC 2017 v tichosti odhalilo telefon Nubia N1 Lite, který má vycházet z již prodávaného modelu Nubia N1. Ve skutečnosti je ovšem jedním z mála společných znaků 5,5“ displej. Zachrání vše alespoň přijatelná cena?
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy Book: špičkové tablety s Windows ve dvou velikostech Samsung Galaxy Book: špičkové tablety s Windows ve dvou velikostech
Jednou z novinek Samsungu na veletrhu MWC 2017 je řada tabletů Galaxy Book, která zahrnuje dva modely odlišující se úhlopříčkou displeje i dalšími parametry. Oba modely ovšem spojuje konvertibilní konstrukce, procesor od Intelu a systém Windows 10.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo Tab 4: čtyři univerzální tablety pro děti i pracanty Lenovo Tab 4: čtyři univerzální tablety pro děti i pracanty
Lenovo představilo čtvrtou generací svých cenově dostupných tabletů. K dostání bude s osmi- i desetipalcovým displejem, volitelné příslušenství potom z tabletu udělá ideální stroj pro dětské hry či pracovní nasazení.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Sony Xperia XZ Premium: prvenství ve 4K HDR displeji a Snapdragonu 835 Sony Xperia XZ Premium: prvenství ve 4K HDR displeji a Snapdragonu 835
Hlavní novinkou Sony na veletrhu MWC 2017 je nová vlajková loď Xperia XZ Premium, která se jako první smartphone na světě chlubí 4K HDR displejem. Další prvenství si japonský výrobce odnáší v použití procesoru Snapdragon 835.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik